Miasteczko Ostatnich Westchnień

Wydawnictwo: Ezop
Data wydania: 2014-05-05
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-89133-94-6
Liczba stron: 170

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Miasteczko Ostatnich Westchnień to kraina umarłych zwierząt, magiczny azyl za Rzeką. Pewnego dnia jego mieszkańcy ratują od śmierci ludzkie niemowlę. Postanawiają zaopiekować się dzieckiem, chociaż same zaznały z rąk człowieka wiele cierpień. Przewodnikiem malca zostaje Raben, okaleczony przez właściciela pitbull. Chłopiec szybko dorasta i zaczyna zadawać niewygodne pytania. Wkrótce przekona się, że jest inny niż wszyscy, których zna i kocha. Zapragnie przeprawić się przez Rzekę – do świata ludzi i prawdziwego życia. W tej niebezpiecznej wędrówce towarzyszyć mu będzie Raben, który zapłaci za to najwyższą cenę. Przeobrazi się w człowieka, bo tylko w takiej postaci zwierzę może wrócić na drugi brzeg. Razem zmierzą się z ludzkim okrucieństwem i mrocznymi cieniami własnej przeszłości. Pełna zaskoczeń i zwrotów akcji fabuła oraz przejmująca wymowa powieści pozostają na długo w pamięci?

Kup książkę Miasteczko Ostatnich Westchnień

Zobacz także

Opinie o książce - Miasteczko Ostatnich Westchnień

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-01-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Trudno zdefiniować, jaki to gatunek, czy jest to już fantastyka... Początek, moim zdaniem, niezbyt zachęcający, ot dwa gadajace szczury (na dodatek nieżywe!) znajdują ludzkie niemowlę. Jak się szybko przekonujemy, tytułowe Miasteczko to kraina zmarłych zwierząt. Po głosowaniu zwierzęta decydują sie wychowywać chlopca. Kiedy jednak dowiaduje sie on, że po drugiej stronie rzeki jest świat ludzi, pragnie wyruszyć tam w towarzystwie przyjaciela - psa. W świecie ludzi pies staje się człowiekiem i opiekunem chlopca.
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2014-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Ogromnej trudności przysparza mi zakwalifikowanie ,,Miasteczka Ostatnich Westchnień" do któregoś z gatunków literackich. Jest to krótka powieść, ale w formie przypowieści. Jest to książka o mówiących duchach zwierząt i dziecku, ale nie jest bajką dla małych dzieci. Moim zdaniem jest to lekki dreszczowiec (thriller to takie obcojęzyczne nieładne słowo) z morałem i przeznaczony dla starszych nastolatków. Dorośli również znajdą coś dla siebie w tej niewielkiej objętościowo książeczce. Miasteczko Ostatnich Westchnień to miejsce, gdzie żyją duchy zwierząt. Niezależnie od tego, z jakiego powodu zginęły (czy były zamordowane, czy zabite w celach konsumpcyjnych, więc z przyczyny usprawiedliwionej), to każde ma o to do człowieka żal. Pewnego dnia znajdują porzucony worek na śmieci z żywym jeszcze niemowlęciem w środku. Chłopiec dorasta wokół zwierzęcych uczuć - dobroci, miłości i posłuszeństwa. Przyjdzie jednak dzień, gdy na scenę wkroczą inni ludzie i odkryta zostanie zagadka rodziny chłopca. Autor Grzegorz Gortat kocha zwierzęta, dlatego swojej książce pokazuje ich świat. Przekonuje, że nie ma sensu męczyć i dręczyć zwierząt, bo najgorszym z nich jest człowiek. Jedynie on potrafi zabijać dla przyjemności.
Link do opinii
Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 4, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Zaczyna się jak u Kiplinga, gdy do tytułowego zwierzęcego Miasteczka trafia ludzkie szczenię, by już za chwilę niepostrzeżenie wejść na ścieżki, po jakich przechadzają się bohaterowie Burtona, zwłaszcza kapitalnego "Frankenweenie". Rzecz zdecydowania dla posiadaczy przyjaciół wśród zwierzaków, choć pewnie nie tylko oni chętnie sięgną po tę momentami mroczną i groźną historię dedykowaną zdecydowanie trochę starszym dzieciakom. Starszych emocjonalnie.
Link do opinii
Inne książki autora
Zła krew
Grzegorz Gortat0
Okładka ksiązki - Zła krew

To historia pewnego dzieciństwa, którego scenerią była Łódź lat sześćdziesiątych XX wieku. A także opowieść o cieniach przedwojennych żydowskich Bałut...

Piętnaście kroków
Grzegorz Gortat0
Okładka ksiązki - Piętnaście kroków

Przebudzenia mogą być różne: gwałtowne lub łagodne, radosne albo pełne lęku, kiedy nie wiemy, czy to jeszcze sen czy jawa. Ale najbardziej niesamowite...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kult
Łukasz Orbitowski;
Kult
Save you
Mona Kasten
Save you
Siostry, psy i wariaci
Maite Carranza, Julia Prats
Siostry, psy i wariaci
Sedno życia
Katarzyna Kielecka
Sedno życia
Shadow Raptors. Kurs na kolizję
Sławomir Nieściur;
Shadow Raptors. Kurs na kolizję
Magia Serbithów
Małgorzata Lisińska
Magia Serbithów
Pochyłe niebo. Ćma
Ewa Cielesz
Pochyłe niebo. Ćma
Pokaż wszystkie recenzje