Miasteczko Ostatnich Westchnień

Wydawnictwo: Ezop
Data wydania: 2014-05-05
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-89133-94-6
Liczba stron: 170

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Miasteczko Ostatnich Westchnień to kraina umarłych zwierząt, magiczny azyl za Rzeką. Pewnego dnia jego mieszkańcy ratują od śmierci ludzkie niemowlę. Postanawiają zaopiekować się dzieckiem, chociaż same zaznały z rąk człowieka wiele cierpień. Przewodnikiem malca zostaje Raben, okaleczony przez właściciela pitbull. Chłopiec szybko dorasta i zaczyna zadawać niewygodne pytania. Wkrótce przekona się, że jest inny niż wszyscy, których zna i kocha. Zapragnie przeprawić się przez Rzekę – do świata ludzi i prawdziwego życia. W tej niebezpiecznej wędrówce towarzyszyć mu będzie Raben, który zapłaci za to najwyższą cenę. Przeobrazi się w człowieka, bo tylko w takiej postaci zwierzę może wrócić na drugi brzeg. Razem zmierzą się z ludzkim okrucieństwem i mrocznymi cieniami własnej przeszłości. Pełna zaskoczeń i zwrotów akcji fabuła oraz przejmująca wymowa powieści pozostają na długo w pamięci?

Kup książkę Miasteczko Ostatnich Westchnień

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Miasteczko Ostatnich Westchnień

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-01-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Trudno zdefiniować, jaki to gatunek, czy jest to już fantastyka... Początek, moim zdaniem, niezbyt zachęcający, ot dwa gadajace szczury (na dodatek nieżywe!) znajdują ludzkie niemowlę. Jak się szybko przekonujemy, tytułowe Miasteczko to kraina zmarłych zwierząt. Po głosowaniu zwierzęta decydują sie wychowywać chlopca. Kiedy jednak dowiaduje sie on, że po drugiej stronie rzeki jest świat ludzi, pragnie wyruszyć tam w towarzystwie przyjaciela - psa. W świecie ludzi pies staje się człowiekiem i opiekunem chlopca.
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2014-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Ogromnej trudności przysparza mi zakwalifikowanie ,,Miasteczka Ostatnich Westchnień" do któregoś z gatunków literackich. Jest to krótka powieść, ale w formie przypowieści. Jest to książka o mówiących duchach zwierząt i dziecku, ale nie jest bajką dla małych dzieci. Moim zdaniem jest to lekki dreszczowiec (thriller to takie obcojęzyczne nieładne słowo) z morałem i przeznaczony dla starszych nastolatków. Dorośli również znajdą coś dla siebie w tej niewielkiej objętościowo książeczce. Miasteczko Ostatnich Westchnień to miejsce, gdzie żyją duchy zwierząt. Niezależnie od tego, z jakiego powodu zginęły (czy były zamordowane, czy zabite w celach konsumpcyjnych, więc z przyczyny usprawiedliwionej), to każde ma o to do człowieka żal. Pewnego dnia znajdują porzucony worek na śmieci z żywym jeszcze niemowlęciem w środku. Chłopiec dorasta wokół zwierzęcych uczuć - dobroci, miłości i posłuszeństwa. Przyjdzie jednak dzień, gdy na scenę wkroczą inni ludzie i odkryta zostanie zagadka rodziny chłopca. Autor Grzegorz Gortat kocha zwierzęta, dlatego swojej książce pokazuje ich świat. Przekonuje, że nie ma sensu męczyć i dręczyć zwierząt, bo najgorszym z nich jest człowiek. Jedynie on potrafi zabijać dla przyjemności.
Link do opinii
Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 4, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Zaczyna się jak u Kiplinga, gdy do tytułowego zwierzęcego Miasteczka trafia ludzkie szczenię, by już za chwilę niepostrzeżenie wejść na ścieżki, po jakich przechadzają się bohaterowie Burtona, zwłaszcza kapitalnego "Frankenweenie". Rzecz zdecydowania dla posiadaczy przyjaciół wśród zwierzaków, choć pewnie nie tylko oni chętnie sięgną po tę momentami mroczną i groźną historię dedykowaną zdecydowanie trochę starszym dzieciakom. Starszych emocjonalnie.
Link do opinii
Inne książki autora
Do pierwszej krwi
Grzegorz Gortat0
Okładka ksiązki - Do pierwszej krwi

Jest to powieść o dresiarzach i licealistach z tzw. dobrych domów w Warszawie początku ,XXI wieku. Przedstawia wycinek naszej rzeczywistości, w której...

Pokój bez widoku
Grzegorz Gortat0
Okładka ksiązki - Pokój bez widoku

Przejmujący thriller, którego gęsta, naszpikowana niespodziankami akcja rozgrywa się w ciągu 24 godzin. Pisarz John M. Godart, urodzony w Polsce jako...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje