Michnikowszczyzna. Zapis choroby Wyd.2

Jaki rzeczywisty wpływ miał Adam Michnik na kształtowanie ,,nowej" Polski po 1989 roku Dlaczego tylu ludzi z jego otoczenia bezwzględnie uległo jego wpływowi i bezkrytycznie przyjmowało jego słowa? Michnikowszczyzna to nie tylko zespół głoszonych przez Michnika tez i postulowanych przez niego zachowań. To grono ludzi, współtworzących jego propagandową linię w ,,Wyborczej" i w innych, poddających się jej wpływowi mediach. To przede wszystkim liczne grono adresatów tej propagandy, związanych z Michnikiem emocjonalnie w stopniu nie mniejszym, niż wykpiwane na salonach moherowe babcie przepojone podziwem dla księdza Rydzyka. To rzesza polskich inteligentów i jeszcze liczniejsza - półinteligentów, którzy ulegli graniczącemu z amokiem uwielbieniu dla redaktora naczelnego ,,Wyborczej" jako wyroczni etycznej, politycznej i intelektualnej.

Informacje dodatkowe o Michnikowszczyzna. Zapis choroby Wyd.2:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-06-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7574-368-5

Kup książkę Michnikowszczyzna. Zapis choroby Wyd.2

Michnikowszczyzna. Zapis choroby Wyd.2 - opinie o książce

Michnikowszczyzna. Przypadłość, na którą nie ma antidotum.

Publikacja wzbudzająca skrajne emocje, ale ja uważam, że jest bardzo dobra. Autor w znakomity sposób wyjaśnia jak rozpoznać tę chorobę. Konkluzje nie są zadawalające.

Rafał A. Ziemkiewicz w charakterystyczny dla siebie sposób zaznajamia czytelnika z dziejami Gazety Wyborczej, dobrze zapowiadającego się dziennika opinii, z czasem będącego biuletynem propagandowym środowisk lewicowo-liberalnych. Odwołuje się do roli swojego bohatera podczas obrad Okrągłego Stołu, szeroko zakrojonej działalności w życiu publicznym. Przywołuje liczne teksty redaktora naczelnego GW. Publicysta podkreśla, że Michnik nie ukrywa swoich sympatii wobec tych, którzy jeszcze przed chwilą byli jego wrogami. Brata się z Jerzym Urbanem i innymi. Apologeta generałów: Jaruzelskiego i Michnika, udostępniając im swoje łamy, aby mogli powielać bajdy o ''bohaterstwie".

Dość przypomnieć stosunek dziennikarzy z Czerskiej do Kościoła lub przywódcy ''Solidarności". O tym ostatnim Adam Michnik w artykule  Dlaczego nie oddam głosu na Lecha Wałęsę, pisze w bardzo pejoratywny sposób. Piętnuje jego przywary, a po 2008 roku zostaje medialnym obrońcą byłego prezydenta.

Nie jest żadną tajemnicą, że to co mówi były działacz polityczny i guru znanych osób, to zwykła aberracja i biegłość w socjotechnice, czego dowodzi Ziemkiewicz. Rozważania są próbą rozliczenia się z uczestnikiem wydarzeń Marca 1968 roku, całą jego świtą i transformacją ustrojową ''na glinianych nogach".

W moim przekonaniu Michnikowszczyzna. Zapis choroby winna stanowić lekturę obowiązkową dla studentów dziennikarstwa, politologii, etc.

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2008-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Coś mocniejszego
Rafał A. Ziemkiewicz0
Okładka ksiązki - Coś mocniejszego

Każdy czasem marzy o kimś, kto spełni nasze najskrytsze marzenia, nawet te, do których wstyd się przyznać... Jeśli jednak już zdecydujemy się wypowiedzieć...

Jakie piękne samobójstwo. Audiobook
Rafał A. Ziemkiewicz0
Okładka ksiązki - Jakie piękne samobójstwo. Audiobook

Kolejna publikacja Rafała Ziemkiewicza, który w oparciu o dokumenty, opracowania historyczne i nowe, przez lata niedostępne opinii publicznej źródła analizuje...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;