Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944 -1990

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-05-09
Kategoria: Historyczne

Efekt siedmioletniej pracy naukowej jednego z pierwszych pracowników IPN-u. Pełna wstrząsających faktów, przystępnie napisana, historia służb specjalnych w Polsce od końca II wojny światowej do roku 1990. Rzetelność, aktualność tematu oraz osoba autora (profesor historii, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie) sprawia, że mamy do czynienia z interesującą propozycją popularnonaukową. Książka ilustrowana zdjęciami, zawiera bogaty indeks nazwisk.Doskonała pomoc naukowa, a także pasjonująca lektura dla wszystkich zainteresowany historią Polski.

Kup książkę Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944 -1990

Opinie o książce - Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944 -1990

Avatar użytkownika - zebon75
zebon75
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bardzo ciekawa pozycja książkowa poświęcona kształtowaniu się służb specjalnych po II wojnie światowej. Autor przedstawia kulisy powstawania znienawidzonej formacji jaką był Urząd Bezpieczeństwa i jej następczyni tj. Służby Bezpieczeństwa w PRL. Książka, którą obowiązkowo każdy musi przeczytać.
Czarne Miasto
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów