Między prawami. Prochem i cieniem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Hologram
Data wydania: 2018-09-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788394800772
Liczba stron: 450

Tom 3 cyklu Między prawami

Ocena: 6 (1 głosów)

Czy były oficer został gangsterem?

Mimo że Alan Berg zakończył pracę w CBŚP, nie czeka go zasłużony wypoczynek i odcięcie się od wojny między policją a mafią narkotykową. Nowa praca w biurze ochrony warszawskiego milionera – Rafalskiego – stawia przed nim nowe wyzwania, często ryzykowne i na granicy prawa. Komisarz, jak nigdy dotąd, przybliża się do przestępczego półświatka i nieuchwytnego narkobossa – Wujka. Jak nigdy dotąd staje pomiędzy nowymi współpracownikami a starymi przyjaciółmi, którzy zaczynają widzieć w nim swojego wroga i zadają sobie to podstawowe pytanie: Czy były oficer został gangsterem?

Czyżby liczne bolesne doświadczenia i zawiedzenie sprawiły, że podstawowe wartości Berga uległy zmianie? Czy środowisko półświatka wykorzystało drzemiący z nim „materiał na gangstera”? Czy grupa operacyjna „Szakal” dotrze do bezwzględnego narkobossa – Wujka? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Rodion Vlacic – największy wróg komisarza? Odpowiedzi szukajcie na stronach powieści „Prochem i cieniem”.

Kup książkę Między prawami. Prochem i cieniem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Między prawami. Prochem i cieniem

"Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu przechodzi przez piekło. A w każdym razie powinien, żeby docenić ewentualność istnienia nieba".


 
W ostatnim czasie coraz bardziej przekonuje się do tego, że kobiety potrafią równie realistycznie jak mężczyźni, pisać mocne powieści sensacyjne, przesiąknięte odpowiednim dla tego gatunku klimatem. Takie książki czyta się z wypiekami na twarzy i ta z pewnością do nich należy.


 
Vera Eikon to pseudonim literacki Katarzyny Woźniak, urodzonej w Łodzi, żony i matki dwójki dzieci. Autorka przez pięć lat mieszkała w Amsterdamie, a następnie wróciła do kraju, by zamieszkać w stolicy. Zadebiutowała wydaną w 2011 r. książką pt. "Hydra pamiątek". Obecnie odnajduje się w gatunku kryminalno-sensacyjnym, a swoje książki wydaje jako self-publisher. "Prochem i cieniem" to trzecia część cyklu "Między prawami".


 
Alan Berg po odejściu z CBŚP, podejmuje pracę w ochronie warszawskiego milionera. Jego byli współpracownicy nie potrafią zrozumieć, jak Berg może balansować na granicy prawa. Tymczasem, policjanci skupiają się nad sprawą rozpracowania gangu i schwytania narkobossa zwanego Wujkiem. Szeroko zakrojone śledztwo rozciąga się coraz dalej, pochłaniając kolejne ofiary.


 
Nie wiem, jak wyglądał research Very Eikon dotyczący specyfiki środowiska przestępczego, ale to, co autorka przedstawiła czytelnikom, wydaje się być aż nadto realistyczne. A realizm w tym przypadku równa się takim elementom, jak bezwzględne egzekucje, brutalne działania mafii, bezlitosne zasady i układy wyznaczające odpowiednią pozycję w szeregu. Wszystkie wyżej wymienione składowe znajdziecie w "Prochem i cieniem", co pozwala mi nazwać tę książkę świetną powieścią sensacyjną ukazującą nasze rodzime podwórko.


 
Od samego początku lektury najnowszej książki Very Eikon zastanawiałam się dlaczego Alan Berg podążą obraną sobie ścieżką. Zaskakiwały mnie także liczne, niespodziewane zwroty akcji, które nadały całej tej części dynamicznego polotu. Wątki poboczne, których także nie brakuje oraz niespodziewane śmierci, dopełniły obrazu całości. Zostałam także zupełnie zaskoczona wątkiem tożsamości Wujka – nie spodziewałam się bowiem takiego scenariusza, jaki wymyśliła Vera Eikon. Wielkie brawa dla autorki, uwielbiam takie zaskoczenia.


 
Warto także wspomnieć o tym, że historia Berga i pozostałych bohaterów to doskonały przykład tego, jak cienka jest granica pomiędzy dobrem, a złem. Granica, która czasami będąc płynną, zupełnie różnie definiuje te obydwa pojęcia. Przekonują się o tym policjanci i przestępcy, których drogi przecież bardzo często się krzyżują. Wiele jest w tej powieści myśli skłaniających do refleksji właśnie w tym temacie.


"Między prawami. Prochem i cieniem" to świetna powieść sensacyjna, którą można czytać bez znajomości poprzednich tomów, jednak ja zalecam ich wcześniejsze przeczytanie. Przy tej książce nie sposób się nudzić, a otwarte zakończenie pozostawia sporo pytań. Nie mogę doczekać się kolejnej części.

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl

 

Link do opinii
Inne książki autora
Między prawami. Przedpiekle
Vera Eikon0
Okładka ksiązki - Między prawami. Przedpiekle

NA PIERWSZYCH STRONACH POWIEŚCI ZOSTAJE POPEŁNIONE MORDERSTWO. GINIE PROSTYTUTKA. SPRAWCY – POSEŁ I POLICJANT. Z TEGO WYNIKNĄĆ MOŻE TYLKO JEDNO –...

Cienka granica
Vera Eikon0
Okładka ksiązki - Cienka granica

Osiem nieskomplikowanych pytań zadanych funkcjonariuszom Policji i służb specjalnych oraz profilerowi. Mjr Tomasz BudzyńskiPłk Piotr WrońskiJan Gołębiowski...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy