Mikołajek. Pierwsze historie

CAŁY ŚWIAT MIKOŁAJKA W JEDNYM TOMIE! Mama, która jest strasznie kochana i czasami chce się przeprowadzić do Buni, ale to zawsze jest wina taty. Bunia, która zawsze daje buzi i przywozi niesamowite zabawki, na przykład grającego bąka. Jest szkoła, w której trzeba prawie zawsze być grzecznym i czasami udaje się być pierwszym z dyktanda, gdy akurat Ananiasz jest chory. Jest jeszcze plac, na który przełazimy przez płot i gdzie bawimy się w samochodzie bez kół i silnika. A co najważniejsze - są koledzy.

- A teraz rozdam dzienniczki - powiedział dyrektor.

Kleofas zaczął płakać. Kleofas jest najgorszym uczniem w klasie i co miesiąc pani wpisuje mu do dzienniczka mnóstwo uwag, i rodzice Kleofasa nie są zadowoleni, i potem nie dają mu deseru, i nie pozwalają oglądać telewizji.

W moim dzienniczku było: ,,Uczeń bardzo żywy, często roztargniony. Stać go na więcej".

U Euzebiusza: ,,Uczeń niesubordynowany. Bije się z kolegami. Stać go na więcej".

U Rufusa: ,,Nadal bawi się w klasie wielokrotnie konfiskowanym gwizdkiem z kulką. Stać go na więcej".

Alcest miał w dzienniczku wpis: ,,Gdyby ten uczeń wkładał w naukę tyle energii co w odżywianie się, byłby najlepszy w klasie, ponieważ stać go na więcej".

Jedynym, którego nie było stać na więcej, był Ananiasz.

W tej wielkiej księdze znajdziesz wszystkie opowiadania z tomów:

Mikołajek Mikołajek nie nudzi się w szkole Wakacje Mikołajka Mikołajek i inne chłopaki Mikołajek ma kłopoty

No bo co w końcu, kurczę blade!

Informacje dodatkowe o Mikołajek. Pierwsze historie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-10-11

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Mikołajek. Pierwsze historie

Mikołajek nie nudzi się w szkole
Jean-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Mikołajek nie nudzi się w szkole

,,Rosół przejechał sobie ręką po twarzy, a potem znów kazał nam ustawić się w szeregu. Trzeba przyznać, że to nie było łatwe, bo nam jest strasznie trudno...

Sekret sprzedawcy rowerów
Jean-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Sekret sprzedawcy rowerów

Autorska książka Sempégo, ilustratora kultowych przygód Mikołajka - mistrza opowiadania historii i zamykania wielkich emocji w kilku kreskach...