MIKROWYPRAWY. MAKROFRAJDA.

Odkryj miejsca bez tłumu turystów i uratuj swój weekend!

Schron atomowy z czasów PRL zamieszkiwany przez 7 gatunków nietoperzy.

- Zaciszna dzika plaża przycupnięta w zakolu Liwca.

Wędrujące Góry Milowe ukryte w warszawskim lesie.

- Kojący szum podwodnych gejzerów na Wyspie Kacząt.

W tym wyjątkowym przewodniku znajdziesz57 PROPOZYCJI JEDNODNIOWYCH WYCIECZEK NA KAŻDĄ PORĘ ROKU z mapkami przedstawiającymi trasy spacerów, informacjami o czasie dojazdu samochodem i komunikacją zbiorową, a także wskazówkami, dokąd można zabrać psa, a dokąd malucha w wózku.

Monika i Seweryn Masalscy, autorzy popularnego bloga ,,Mikrowyprawy z Warszawy", na pozornie nudnym i płaskim Mazowszu znaleźli dzikie plaże, góry, kręte rzeki i tajemnicze ruiny... Wraz z trójką dzieci co tydzień odkrywają nieoczywiste miejsca i dobrze wiedzą, że nie trzeba ani jechać bardzo daleko, ani wydawać góry pieniędzy, by rewelacyjnie spędzić czas.

Przygoda jest bliżej, niż myślisz!

KSIĄŻKA ZAWIERA NIEPUBLIKOWANE NA BLOGU TRASY WYCIECZEK.

Informacje dodatkowe o Mikrowyprawy z Warszawy. 57 nieoczywistych wycieczek, które uratują twój weekend:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-07-27
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Tagi: Przewodniki turystyczne

Kup książkę Mikrowyprawy z Warszawy. 57 nieoczywistych wycieczek, które uratują twój weekend

Mikrowyprawy z Warszawy. 57 nieoczywistych wycieczek, które uratują twój weekend - opinie o książce

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2022-11-20,

Od kilku lat mieszkam w Warszawie. Nie jestem typem podróżniczki, ale z czasem zrodziła się we mnie chęć wyjścia z domu i zobaczenia czegoś ciekawego. Jednak szybko skończyły mi się pomysły, gdzie bym mogła jeszcze wyjść na spacer. Tak też bywałam ciągle w tych samych miejscach. Kiedy zobaczyłam zapowiedź książki „Mikrowyprawy z Warszawy”, to od razu pomyślałam, że to idealna pozycja dla mnie. W końcu zobaczę coś nowego i nie będę musiała się wysilać na szukanie ciekawych miejscówek.

Gdy tylko książka „Mikrowyprawy z Warszawy” doszły do mnie, to od razu zaczęłam ją przeglądać. Byłam ciekawa czy znam opisywanie miejsce. Ku mojemu zaskoczeniu niektóre z nich kojarzyłam, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że są to warte zwiedzenia miejsca. Od razu zaczęłam planować swoje wyprawy.

Bardzo spodobało mi się jak ta książka została stworzona. Mamy tutaj posegregowane miejsca według odległości od stolicy, czyli te które znajdziemy w samej Warszawie oraz godzinę albo dwie od niej. Każde miejsce zostało w skrócie opisane, zaopatrzone w zdjęcia i mapki z ciekawymi miejscami do zobaczenia podczas spaceru. Wystarczy zajrzeć do książki i ma się dokładnie zaplanowany spacer na cały dzień albo popołudnie. Idealne dla osób, które lubią wdrożyć gotowy plan do realizacji. Mogą po prostu otworzyć tę książkę na wybranej miejscówce i podążać za wszystkimi wskazówkami.

Dla mnie książka „Mikrowyprawy z Warszawy” jest idealna. Mam gotowe plany na spacery. Wystarczy, że spakuje wodę i mogę ruszać. Jestem pewna, że jeszcze nie raz zajrzę do tej książki, aby przeczytać o jakiejś miejscówce. Nie zwiedziłam jeszcze wszystkim opisanej w niej miejsc, więc jeszcze dużo przygód przede mną.

Podróżowanie do nieznanych miejsc do tej pory miejsc skrywa na ogół wiele nieodkrytych tajemnic, które chcemy zobaczyć.

W wyobrażeniach jedynie snujemy magiczną wizję, jak wygląda obraz przestrzenny, kształt, kolor nowych miejsc. Nie czujemy ich zapachu, smaku, ale mimo wszystko nie poddajemy się i pragniemy spojrzeć na nie w marzeniach.

Miałam okazję przeżyć takie doznanie podróży w dwa miejsca. Jedno z tych miejsc było mi dobrze znane, ale jednak z bliska okazało się w odbiorze bardzo obce. Drugie nieznane mi do tej pory, a odnosiłam chwilami takie wrażenie, że skądś je znam. Nie czułam się w nim tak obco, jak w tym pierwszym. Ciekawostką największą jednak było dla mnie ujrzenie realne tych obu miejsc oraz wspomnienia, które zawsze są cenne i nie do zapomnienia.

Zainteresowała mnie książka-przewodnik autorstwa Pani Moniki Masalskiej, Seweryna Masalskiego pt.''Mikrowyprawy z Warszawy. 57 nieoczywistych wycieczek, które uratują twój weekend'' ze względu, że lubię, poznawać jak wygląda wspólne małżeńskie tworzenie, jak to jest, kiedy odsłania stronę medalu tę, która bywa najważniejszą odskocznią i jak wpływa na to siła miłości, znalezienia czasu na rozwój pasji, z którymi żyją w nierozerwalnej przyjaźni od wielu lat.

Zamieszczona na skrzydle oprawy pięknie wykonana i opisana prezentacja obojga autorów książki zwróciła moją szczególną uwagę. Uwzględnione zostały, w niej informacje dotyczące kim są z zawodu autorzy, że są rodziną z podróżniczą pasją, prowadzą podróżniczego bloga mikrowyprawyzwarszawy.pl. Według mnie jest to bardzo ciekawie przedstawiona forma na temat autorów.

Lubię, kiedy autorzy książek piszą z pomysłem i potrafią zachęcić do siebie czytelnika, aby polubił, ich twórczość nieznający jej dotychczas, aby potrafili zrozumieć główne przesłanie, którym się kierowali, pisząc o tym, co chcieli zawrzeć w treści.

Książka pt. ''Mikrowyprawy z Warszawy. 57 nieoczywistych wycieczek, które uratują, twój weekend'' jest, bardzo dobrze napisanym przewodnikiem, który ujawnia to, czego nie mieliśmy okazji jeszcze zobaczyć, a przede wszystkim stwarza wiele możliwości, aby przybywało nowych zwolenników podróży tych małych i tych dużych.

Zaprezentowane zdjęcia z podróży zamieszczone w prywatnym albumie rodziny Masalskich wykonane są tak pięknie, że ma się ochotę od razu pojechać do tych miejsc i sprawdzić, jak tam jest, poczuć ten smak podróży, która w ostatnim czasie jest modna.

Dzięki temu przewodnikowi oraz dobranych trafnie historii dowiemy się więcej informacji o odwiedzanych przez autorów do nieznanych nam miejsc, ale nabierzemy większej odwagi do spełnienia marzeń o podróżach, które bywają naprawdę magiczne.

Warto podkreślić również istoty element, na który nie zawsze zwracamy, uwagę analizując całościowy tekst, jest ważny, ale w tym przewodniku zauważyłam, że autorzy zapełnili całe strony informacjami dotyczące prezentacji głównego tytułowego tematu, a w tym 57 miejsc podróży, dodane są mapy, legendy z dokładnym wyjaśnieniem, info oraz aplikacje do pobrania dla użytkowników telefonów komórkowych.

Tę książkę można zabrać ze sobą w rodzinną trasę i podróżować razem z autorami wówczas jest szansa, że się nie pogubimy.

Warto jest przeczytać ten przewodnik.

"Mikrowyprawa to stan umysłu : nie musi być ani dalej, ani więcej, wręcz przeciwnie - może być krótko, prosto i tanio, bo wszędzie można przeżyć przygodę i znaleźć coś ekscytującego, nawet 500 metrów od domu."

Więc jeśli jeszcze nie napisaliście listu do Mikołaja, Gwiazdora, Dziadka Mroza, Gwiazdki czy kto tam u Was przynosi prezenty pod choinkę, to o książkę" Mikrowyprawy z Warszawy" warto poprosić, nawet jeśli z Warszawy nie jesteście. Ta książka pokazuje, czym tak naprawdę te wyprawy są, jak się do nich przygotować, na co nastawić, czego oczekiwać.

Opisane w niej wycieczki Moniki, Seweryna i ich trójki dzieci pokazują, jak niewiele nam potrzeba do szczęścia. Nie musimy jechać na Malediwy i wydawać milionów monet, żeby poczuć się lepiej.