Mikrożycie. Wszystko o wirusach, bakteriach i o tym, jak się przed nimi chronić

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2021-03-02
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Wirusy, infekcje, szczepienia i odporność  - te terminy znamy nie od dziś, ale ostatnio nabrały one wyjątkowego znaczenia. Dlaczego niektóre wirusy są szkodliwe, a inne przydatne? Czy te małe stworzenia mogą wpływać na ludzkie życie i je zmieniać. Ile bakterii żyje na naszej planecie? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na naszej planecie.

Autorka w prosty i zrozumiały dla najmłodszych opowiada o szczepieniach, układzie odpornościowych, różnicach pomiędzy bakteriami a wirusami. Wyjaśnia, jak dbać o wspólne bezpieczeństwo i dlaczego higiena jest tak ważna w naszym życiu. Z tej książki rodzice i dzieci dowiedzą się, kim był Robert Koch, co oznacza słowo „wakcynacja”, a także czym jest penicylina.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę:

- bardzo trudny temat wirusów, szczególnie covid 19, podany w sposób bajkowy, opisany prostym i komunikatywnym językiem,

- oswajanie dzieci z trudnym i bardzo ważnym tematem,

- wiele wskazówek  edukacyjnych dotyczących mikrożyjątek oraz porad na temat budowania odporności i ochrony przed bakteriami i wirusami,

- niespodzianka – piosenka dla dzieci ucząca prawidłowego mycia rąk.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Mikrożycie. Wszystko o wirusach, bakteriach i o tym, jak się przed nimi chronić

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht