Miłość do wojny

,,Właściwe zrozumienie zniewalająco potężnej ludzkiej fascynacji wojną może nigdy nie było równie ważne i istotne co dziś. Miłość do wojny to drastycznie szczera i bezkompromisowa książka na drastycznie niespokojne czasy".

Wojna jest pozaczasową siłą obecną w ludzkiej imaginacji - a także, owszem, w codziennym życiu każdego z nas. Osoby zaangażowane w taki czy inny sposób w destrukcyjną działalność wojny, zarówno jej żołnierze, jak i jej ofiary, odkrywają w sobie, co paradoksalne, niezwykle silne i głębokie poczucie mocy istnienia, bycia żywym, bycia człowiekiem. W niniejszej książce James Hillman, jeden z najbardziej szanowanych i cenionych psychologów doby współczesnej, podejmuje się przeprowadzenia dogłębnego, przełomowego studium nad istotą, esencją wojny, jej psychologicznymi korzeniami i źródłami, a także specyfiką ludzkiego zachowania w warunkach wojny. Wykorzystując listy i relacje żołnierzy, dokumenty z różnych frontów i epok, prace najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie wojskowości i historii wojen, a także odwołując się do klasycznych mitów oraz dzieł największych myślicieli, filozofów i pisarzy, takich jak Twain, Tołstoj, Kant, Arendt, Foucault i Levinas, Hillman przeprowadza bardzo szeroko zakrojoną i szczegółową analizę zjawiska wojny, umożliwiając nam fundamentalnie nowe i odkrywcze rozumienie fenomenu równoczesnej fascynacji i awersji, jaką wzbudza w nas wojna. Miłość do wojny to niezwykle ważna książka, nieodzownie konieczna lektura dla każdego, zyskująca na znaczeniu dosłownie z każdym dniem w naszych tak bardzo niespokojnych i pełnych konfliktów czasach.

***

Doskonale skonstruowana i napisana książka, prawdziwe tour de force (...) Niezbędna lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć sens i znaczenie konfliktów oraz związanych z nimi zagrożeń, z jakimi mamy do czynienia we współczesnym świecie.

,,San Francisco Chronicle"

Przedstawienie przez Hillmana wojny jako rodzaju niedającej się okiełznać mocy, pierwotnego żywiołu, fundamentów, na których opiera się ludzka egzystencja, niepokoi i przeraża (...) czytelnik może przeżyć szok związany z dokonaniem całkowicie niespodziewanego dla siebie odkrycia (...) Niezwykle frapująca i pobudzająca do myślenia książka.

,,Publishers Weekly"

***

James Hillman (1926-2011) - amerykański psycholog, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli, uczeń C.G. Junga, dyrektor programowy Instytutu C.G. Junga w Zurychu uważany za najoryginalniejszego ,,heretyka" szkoły jungowskiej, twórca tzw. psychologii archetypowej; wykładał na Yale University, Syracuse University, University of Chicago i University of Dallas (na którym był współzałożycielem Dallas Institute for the Humanities and Culture); autor ponad dwudziestu książek.

Informacje dodatkowe o Miłość do wojny:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2017-09-29
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: A Terrible Love of War

Kup książkę Miłość do wojny

Miłość do wojny - opinie o książce

Siła charakteru . O sensie i wartości długiego życia
James Hillman0
Okładka ksiązki - Siła charakteru . O sensie i wartości długiego życia

Oto książka, która przynosi pociechę i ukojenie wszystkim tym, którzy boją się zestarzeć. Napisana z niezwykłą delikatnością i wyczuciem, obdarza nas...

Uzdrawiające fikcje. Poetyka psychoterapii Freud, Jung, Adler
James Hillman0
Okładka ksiązki - Uzdrawiające fikcje. Poetyka psychoterapii  Freud, Jung, Adler

Wnikliwa analiza psychoanalizy dokonana przez Hillmana, który stawia podstawowe pytanie: ,,Czego tak naprawdę chce dusza?". Po czym, z właściwą...