Miłość przed pięćdziesiątką

Jaka jest kobieta w tzw. wieku średnim? Na zewnątrz - odchodząca w cień, u kresu swoich życiowych ról, coraz mniej doceniana na bezlitosnym rynku pracy, żyjąca groźbą zbliżającej się menopauzy, labilna emocjonalnie, w reklamie telewizyjnej wykorzystywana jako drugoplanowa partnerka mężczyzny, który po Penigrze, lub innej, równie skutecznej "grze", znowu staje się stuprocentowym facetem. A wewnątrz? Przerażona, zagubiona, zrezygnowana, rozedrgana, ale też intuicyjnie czująca, że oto w jej życiu zaczyna się równie trudny, co ważny czas - czas wewnętrznych przemian. I bywa, że właśnie w tym czasie na kobietę spada miłość - taka, która porusza serce, nie zna dnia ani godziny i drwi sobie z upływającego czasu. To książka dla kobiet przed i po pięćdziesiątce oraz tych wszystkich, które w wieku dwudziestu czy trzydziestu lat wierzą, że dla nich czas łaskawie zatrzyma się gdzieś przed czterdziestką.

Ewa Klepacka-Gryz - psycholog kliniczny, terapeutka, dziennikarka, autorka poradników psychologicznych, m. in.: "Seks czegoś smutny", "Antyporadnik dla tych, którzy grają o miłość" (z Wiesławem Sokolukiem), "Pożegnałem demona. Anioła nie będzie". Prywatnie mama trzech synów i babcia cudownego wnuka.

Informacje dodatkowe o Miłość przed pięćdziesiątką:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2011-03-11
Kategoria: Poradniki

Tagi: kobieta życie wiek średni menopauza

Kup książkę Miłość przed pięćdziesiątką

Miłość przed pięćdziesiątką - opinie o książce

Jest to książka skierowana głównie do kobiet około pięćdziesięcioletnich, napisana przez doświadczoną panią psycholog. Generalnie jest o tym, że jako ludzie, poza nielicznymi wyjątkami, nie jesteśmy stworzeni do samotności i że w związku z tym każda pora życia jest dobra na miłość. Dojrzałe uczucie może być tak samo piękne jak w młodości, a prawo do szczęścia mają wszyscy, niezależnie od wieku. Tymczasem widok zakochanych sześćdziesięciolatków wciąż niektórych oburza. A przecież każdy bez względu na wiek potrzebuje czułości, opieki, poczucia bezpieczeństwa.
Polecam, bardzo mądra książka.

Ewa Klepacka-Gryz0
Okładka ksiązki - Czuję, myślę, zmieniam. Kiedy Twoja wrażliwość staje się zaletą. Dla poszukujących spokoju i życia bez stresu

Wrażliwość to uważność, skupienie się na swoim wnętrzu - twierdzi Ewa Klepacka-Gryz. Wrażliwcy przeżywają świat bardziej, silniej doświadczają emocji...

Mama, mamusiu, mamooo czyli instrukcja obsługi dziecka od 0 do 100 lat
Ewa Klepacka-Gryz0
Okładka ksiązki - Mama, mamusiu, mamooo czyli instrukcja obsługi dziecka od 0 do 100 lat

Mama, mamusiu, mamooo, czyli instrukcja obsługi dziecka od 0 do 100 lat taki tytuł nosi najnowsza książka, która ukazała się w serii "Olivia. Poradniki"...