Miłość. Seria Twisted

Tom 1 cyklu Twisted

On ma serce z lodu, ale dla niej… mógłby spalić cały świat.

Alex Volkov to diabeł ukryty pod maską anioła. Dręczy go klątwa przeszłości, od której nie może uciec. Napędzany tragedią oraz bezwzględnymi dążeniami do sukcesu i zemsty, nie pozwala sobie na to, by zawładnęła nim miłość.

Gdy zostaje zmuszony do zaopiekowania się siostrą swojego najlepszego przyjaciela, rodzą się w nim nieznane dotąd uczucia. Wewnętrzny lód jego serca:
pęka,
topnieje,
płonie ogniem, który może strawić znany mu świat.
***
Ava Chen jest wolną duszą nękaną przez koszmary z dzieciństwa, którego nie pamięta.
Pomimo trudnej przeszłości nigdy nie przestała dostrzegać piękna świata… nawet w spowitym lodową powłoką sercu mężczyzny, którego nie powinna pożądać.

Najlepszego przyjaciela jej brata.

Jej sąsiada.

Jej wybawienia i zguby.

Ich miłość nigdy nie może się wydarzyć – ale jeśli się wydarzy, może ujawnić sekrety, które zniszczą nie tylko ich oboje, ale i… wszystko, co dla nich ważne.

Informacje dodatkowe o Miłość. Seria Twisted:

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2023-09-28, Ocena: 4, Przeczytałam,

Miłość. Seria twisted

Książkę widziałam wiele razy zarówno na instagramie jak i na tik toku, zainteresowało mnie, co takiego jest w tej książce? Dlatego postanowiłam sama się przekonać. Powiem szczerze, że pierwsze połowa książki trochę mnie zawiodła, nie wiem czego się spodziewałam, ale miałam wrażenie, że to zwykły romans. Dwoje ludzi, przechodzących z nienawiści do miłości i ostry seks... oczekiwałam czegoś więcej i już miałam odłożyć książkę i jej nie czytać, ale akcja się zmieniła i zaczęło się coś dziać i to mnie pochłonęło. Obie główne postacie mają bowiem swoją przeszłość i to ona zaczyna wychodzić na jaw i mieszać całą historię. Dzięki temu, ta historia bardzo mi się spodobała i napewno sięgnę po kolejne tomy, ale jest jedna rzecz która mi nie podeszła... chodzi mi o zaborczość glównego bohatera, cieżko mi sobie nie wyobrazić, że istnieją kobiety które po przeczytaniu takiej książki będą marzyły o takim właśnie mężczyźnie. Osobiścię myślę, że mężczyzna pochłonięty chęcią zemsty wprowadza toksyczną atmosferę, a fakt że jest gotowy poświęcić wszystko by zemsty dokonać nie brzmi dobrze.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przyznaję, że nie spodziewałam się tak lekkiej i wrażliwej książki, gdyż bohaterzy w ogóle tacy nie byli. Bardzo dobrze mi się ją czytało, od razu się w nią wkręciłam i polubiłam trójkę postaci. Każda z nich była dosyć wyrazista, posiadała niepowtarzalne cechy charakteru i była w czymś najlepsza. Poznajcie zatem Alexa, który zmienia kobiety jak rękawiczki, jest typowym lovelasem, który uważa, że każda dziewczyna powinna sprostać jego łóżkowym wymaganiom, a jeśli sobie nie radzi, zwyczajnie kończy zabawę w każdym momencie. To postać bardzo tajemnicza, jest inteligentnym bohaterem, który potrafi dbać o swoje interesy i przyjaźni się z dwójką rodzeństwa. Ma też bardzo mroczną przeszłość, sceny, które wciąż przelatywały mu przez głowę były krwawe i nadawały się do wyszukanego kryminału, lub thrillera psychologicznego. Przez dłuższy czas nie wiemy o co z nimi chodzi i to również sprawia, że nie można przestać jej czytać. Pomimo tego, że Josh zna charakter Alexa i wie, że nie traktuje nikogo na poważnie, prosi go, by zaopiekował się jego siostrą Avą. Ona z kolei jest zła z tego powodu, gdyż nie uważa, że powinna być niańczona. Obaj jednak martwi sprawa jej byłego chłopaka, który ją zdradził. Rozstali się, choć jemu nadal zależało, by z nim została. On był idealnym przykładem rozkapryszonego chłopca, który uważał, że majątek to wszystko, a reszta jest dodatkiem. Czy jednak on pozwoli, by ona zwyczajnie zniknęła z jego życia? Czy stanie się coś, czego Alex nie przewidzi? Co za sekrety skrywają tutaj bohaterzy i dlaczego nie chcą o nich rozmawiać? Czy możliwe jest, by stało się tu coś romantycznego?
To naprawdę znakomita opowieść, która potrafi dać powiew świeżego powietrza. I niech was nie zwiedzie jej delikatność, gdyż później spotka was wielkie zdziwienie. W momencie, kiedy ich sekrety ujrzą światło dzienne, będą sceny jak z dramatu. Nie będzie łatwo je czytać, a co dopiero zrozumieć. Spotka ich wiele cierpienia i nawet wybuchów gniewu. Nie będę zdradzać nic więcej, jednak muszę porównać ją do książek Colleen Hoover. Im byłam dalej, tym czułam to samo kiedy czytałam powieści tamtej autorki. Niesamowicie emocjonalna. Bardzo wam polecam!

Czy przeciwieństwa się przyciągają?

Bo przecież w związku najczęściej szukamy wspólnych zainteresowań, podobnych temperamentów i nadawania na tych samych falach. Zawsze się zastanawiam, gdy spotykam taką parę, co ich połączyło? On zapalony podróżnik, ona typowy domator. On wyluzowany jakby żył z dnia na dzień, ona musi mieć wszystko pod kontrolą.
Jednak z drugiej strony, czy to, co jest inne, nie wzbudza w nas większej fascynacji niż to, co jest znane. Przez całe życie chcemy poznawać, analizować, wnikać w coś innego, nieznanego, a jeśli do tej fascynacji dodamy uczucie.

Alex i Ava to przeciwieństwa, on to ten zły, a ona to ta dobra, coś na zasadzie rozważny i romantyczna. Alex to intelektualista, geniusz, który nie okazuje uczuć. Ma tylko jedno pragnienie, a jest to zemsta za wydarzenia, z jego dzieciństwa. I być może nadal by tak było, gdyby jego najlepszy przyjaciel nie poprosił go, aby pod jego nieobecność, zaopiekował się jego siostrą... Ava to ufna, wrażliwa romantyczka, która wierzy w dobro, pasjonuje się fotografią. Tak różni, a jednak będzie coś, co ich połączy.

Bardzo charakterystyczni bohaterowie, których polubiłam od początku. Oboje po przejściach, z dużym bagażem doświadczeń, nieumiejącymi poradzić sobie z demonami przeszłości. Ich miłość nie jest cukierkowa, ale z pewnością jest intrygująca i właśnie to sprawiło, że kibicowałam bohaterom przez całą powieść, w tej krętej i pełnej przeszkód drodze ku szczęściu. Akcja niejednokrotnie bardzo mnie zaskoczyła i wywołała ogrom emocji, zaczynając od tych przytłaczających, poprzez irytujące, kończąc na tych wzruszających.

,,Miłość’ Any Huangto, to pierwsza odsłona cyklu „Twisted”. Dla mnie był to prawdziwy rollercoaster, który dostarczył wielu skrajnych emocji. Sama końcówka zachęca do przeczytania kolejnej części. Polecam.

Ava Chen to młoda studentka, a jej pasją jest fotografia. W ten sposób sobie dorabia, oraz pracując w galerii. Główna bohaterka zmaga się z problemem bo zupełnie nie ma wspomnień z dzieciństwa, za to nocą nawiedzają ją koszmary. Kiedyś mało się nie utopiła, stąd też ma lęk przed wodą, a tak chciałaby nauczyć się pływać. Poza tym w każdym widzi coś dobrego.

Mieszka po sąsiedzku z bratem i to właśnie jego prosi o pomoc, gdy utknęła bez transportu za miastem podczas ulewy. Jej brat jednak wysyła swojego przyjaciela, za którym główna bohaterka szczerze mówiąc nie przepada, bo uważa go za sztywnego gbura bez emocji.

Alex Volkov jest przyjacielem brata Avy. Poza tym wydaje się być zimny i bez serca. Wywołać u niego jakieś emocje graniczy z cudem. On jednak skupiony jest na zemście, to ona jest jego celem. Jednak pewnego dnia Josh prosi go by podczas jego nieobecności, przez dziesięć miesięcy miał jego siostrę pod opieką. Na początku nie chce się na to zgodzić, jednak ustępuje i postanawia się wprowadzić do domu przyjaciela.

Co na to wszystko powie Ava? Czy tak dwie różne osoby mogą się ze sobą dogadać? Jakie tajemnice skrywa zarówno Alex jak i Ava?

Muszą przyznać, że ta książka przez pewien czas pojawiała mi się wszędzie. Czytałam o niej wiele bardzo dobrych opinii. Stąd też skusiłam się by ją przeczytać, dodam, że bardzo mi się podoba okładka, a to jest pierwsza rzecz na którą zwracam uwagę.

Po tym wielkim szumie na temat tej książki, oczekiwałam czegoś rewelacyjnego i tak też było.

W tej książce mamy dwóch zupełnie różnych bohaterów. Ona jest ciepłą łatwowierną dziewczyną, on natomiast twardo stąpa po ziemi, wie czego chce i wytrwale dąży do celu. Dwa przeciwieństwa, a przyciągają się niczym magnes. Jednak każde z nich zmaga się z jakimś problemem. Ava ma koszmary nocne i nie pamięta swojego dzieciństwa. Alex cierpi na hipermnezję, oraz bezsenność.

Podobała mi się również postać Josha. Jest takim prawdziwym starszym bratem, choć czasem może zbyt opiekuńczym. Jednak mimo, iż wyjeżdża chce zapewnić swojej młodszej siostrze bezpieczeństwo. Lecz zupełnie nie ma pojęcia, co z tego wszystkiego wyniknie.

Książka jest bardzo lekko napisana, przez co sprawia, że wciąga niczym tornado. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki, oraz to, że historię czytamy z dwóch perspektyw. Dzięki temu mamy okazję lepiej poznać Ave jak i Alexa. Podczas czytania wywoływała we mnie tyle emocji, czasem nawet zupełnie skrajnych. Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego tak było, ale czasami naprawdę ciężko mi było się od niej oderwać.

Avatar użytkownika - Nalawie
Nalawie
Przeczytane:2023-02-19,

Jest to książka, na którą bardzo długo czekałam. Cały czas o niej słyszałam na Booktoku i jak dowiedziałam się, że będzie ona w Polsce, nie mogłam jej nie przeczytać. Miałam bardzo duże oczekiwania no i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Relacja głównych bohaterów była cudna, jednak brakowało mi trochę romantyzmu i takiego zapoznawania się. Uwielbiam, kiedy rozdziały są prowadzone z dwóch narracji, tutaj też tak było i muszę powiedzieć, że było to genialne (spicy sceny z pov mężczyzny zawsze są świetne!!). Największy minus tej książki, to przerwy czasowe, których nienawidzę 😭. Pomimo tego, że mamy tutaj bardzo namiętna relacje, mamy także niezła fabułę i pełno plot twistów, które sprawiały, że byłam w szoku. Autorka świetnie poprowadziła historię, ponieważ włączyła w nią bohaterów, którzy będą uczestniczyć w następnych częściach. Nie mogę się doczekać, ponieważ bardzo polubiłam styl pisania autorki i to, że (podobno) następna część ma być jeszcze lepsza!!

Avatar użytkownika - Oktawia_czyta
Oktawia_czyta
Przeczytane:2023-04-06, Ocena: 2, Przeczytałem, Mam,

Kupiłam tę książkę tylko dlatego, że miała być mocna, bezwstydna, wręcz na niektórych filmikach widziałam, że miała lecieć pod kategorię dark.

Zacznijmy od tego, że dorosła kobieta musi być pilnowana przez przyjaciela brata. Serio?

Nikt nie szanuje jej zdania, no ale ok, Oktawia pamiętaj, to fikcja.

Niestety cała książka była bardzo przewidywalna. Czytając mówiłam mężowi, że już coś podobnego kiedyś było, schemat ten sam, zero zaskoczenia. Ilość scen erotycznych minimum. I już może nie o ilość, ale też jakość. Nie było tu nic mocnego, w moim odczuciu.

Nie rozumiem tak szybkiej przemiany z RoboCopa w no właśnie...

Pamiętajcie, że książka ma dużo pozytywnych opinii, może akurat będzie dla Was. Ja byłam nastawiona na coś mroczniejszego.

Co trzeba przyznać to promocja książki były  udana !

Ava i Josh jako rodzeństwo mają fajną relację. Mogą się wzajemnie wkurzać, ale też chronią się i zawsze mogą na siebie liczyć. Dlatego, gdy Josh ma wyjechać na rok prosi najlepszego przyjaciela by zaopiekował się jego młodszą siostrą. Jak się dobrze domyślacie zakazany owoc smakuje najlepiej i ta dwójka szybko się o tym przekonała.

Alex i Ava to zupełne przeciwieństwa. On jest geniuszem z wysokim IQ i w młodym wieku wiele osiągnął. Nie okazuje jednak żadnych uczuć, jest skryty i mroczny. Ona natomiast to wrażliwa romantyczką, radosna i ufna. Wierzy w dobro drugiego człowieka. Mimo tego mają cechę wspólną. Oboje walczą ze swoimi demonami. Alex za wszelką cenę dąży do zemsty za śmierć swojej rodziny, a Avę nawiedzają koszmary, które są bardzo realne. Czy to tylko jej wyobrażenia czy wspomnienia z dzieciństwa?

"Miłość" seria Twisted to historia, w której przepadłam. Początkowo rozwijała się powoli, by w drugiej części znacznie przyspieszyć. I wtedy nie mogłam oderwać się od lektury. Pomagał mi w tym stylu autorki, dzięki któremu bardzo przyjemnie i szybko czytałam kolejne rozdziały. Postacie zostały bardzo dobrze wykreowane. Są wyraziste i zapadają w pamięć. Do tego ta historia pełna zwrotów akcji. Mamy tu pełen wachlarz emocji - lęki i paraliżujący strach, ból po stracie bliskich, złamane serce, tajemnice, zawiłe intrygi. Nie zabrakło też pikantnych scen i namiętności.

Ta książka to nie kolejny słodki romans. To historia o traumach z przeszłości. Polecam gorąco, bo bardzo mi się podobała i już czekam na kolejny tom.

"Miłość seria Twisted" książka, której byłam bardzo ciekawa. Pewnie jak wiele osób, wyczekiwałam jej jak tylko zobaczyłam, że będzie u nas wydana?

Historia bohaterów jest bardzo prosta. Powiedziałabym nawet, że trochę schematyczna i przewidywalna. Jednak ma ciekawie wplątany wątek przeszłości bohaterki. W całej książce to właśnie on najbardziej mi się spodobał i trochę mnie zaskoczył. Co do samych bohaterów Ava była bardzo pogodną dziewczyną i nawet ją polubiłam. Z kolei Alex średnio mi podszedł. Jego zachowanie momentami mnie irytowało i denerwowało. Czasami zachowywał się iracjonalnie. Bardzo podobała mi się końcówka książki, kilka ostatnich rozdziałów. Dopiero tam Alex mi się spodobał i kupił mnie swoją wytrwałością??

Mimo wszystko książka bardzo mnie wciągnęła. Jest lekka, momentami bardzo zabawna. Może była trochę oklepana, a jej bohaterowie mnie nie zachwycili, to i tak świetnie się bawiłam czytając ją. Szczerze, to nie mogę doczekać się kolejnego tomu, na bank go przeczytam. Ciekawi mnie jeszcze bardziej od tego, a książkę polecam ?

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-01-29, Ocena: 5, Przeczytałem,
"Ładne słowa i ładne twarze nie zawsze oznaczają ładne dusze."

Cześć! Chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć o hicie zagranicznego Tik Toka i Instagrama. Pierwszej części serii Twisted - książce "Miłość" autorstwa Any Huang. Historii, która zaintrygowała mnie swoim opisem i zafascynowała okładką, która jest subtelna i delikatna. Wątek zakazanego związku zawsze bardzo mnie kusi, szczególnie kiedy mówimy o relacji - "nie mogę jej mieć, bo jest siostrą mojego przyjaciela".

Josh, brat Avy wyjeżdża na rok do Ameryki Środkowej, jednak jedyne o czym myśli przed wyjazdem to jej bezpieczeństwo. Prosi więc swojego przyjaciela, aby ten miał na nią oko gdy jego nie będzie. Mężczyzna niechętnie zgadza się na propozycję przyjaciela. Takim oto prostym sposobem tajemniczy, skryty i diabelnie przystojny Alex Volkov zostaje sąsiadem Avy. Dziewczyny, która dla niego zawsze była niedostępna. Choć mogłoby się wydawać, że ta dwójka nie pała do siebie sympatią, na odległość można wyczuć chemię jak pomiędzy nimi występuje.

Czy mężczyzna, który stara się nie czuć nic będzie wstanie się zakochać? Czy też chęć zemsty i przeszłość, którą wciąż odtwarza na nowo nie pozwoli mu stać się człowiekiem, którego Ava w nim widzi?

Nie sądziłam, że ta historia okaże się dla mnie tak dużym zaskoczeniem. Spodziewałam się trochę, że dostaniemy przesłodzoną relację hate - love, którą już nieraz poznaliśmy. Nie oszukujmy się wątek zakazanej relacji dotyczący siostry najlepszego przyjaciela jest nam już dobrze znany. Jednak to co tutaj zastałam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. "Miłość. Seria Twisted" nie jest słodkim, niewinnym romansem, mogłoby się wydawać, że taka będzie jednak prawda jest zupełnie inna.    Jest to książka, która swoją fabułę w dużej mierze oparła na traumach z przeszłości i sposobie radzenia sobie z nimi. Oczywiście uczucie Avy i Alexa jest na pierwszym planie, gdyż to oni małymi kroczkami, kroczek po kroczku przeszli od niechęci do całkiem nowego uczucia, opartego na prawdziwym i szczerym wzajemnym zaufaniu. Nie będę ukrywać, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, autorka bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie oryginalnością fabuły, która z pewnością nie jest często spotykana. Ana Huang nie stworzyła kolejnej słodkiej historii o grupce przyjaciół, którzy wspólnie imprezują i bawią się do upadłego. Stworzyła historię, która szokuje i hipnotyzuje jednocześnie. A drugie dno, które wyłania się z czasem sprawiło, że totalnie przepadłam dla tej książki. Wbrew pozorom w tej historii kryje się wiele mroku, który może pochłonąć czytelnika.
Ana Huang oprócz tego, iż napisała fantastyczną historię to również stworzyła bardzo charakterystyczne postacie. Ava i Alex to bohaterowie, którzy przykuwają uwagę już od pierwszych stron. Alex jest mężczyzną skrytym i mrocznym. Aura jaką wokół siebie tworzył sprawiała, że wiele osób się go bało. Zawsze opanowany, stonowany, bez emocji. Ava to jego całkowite przeciwieństwo. Radosna, uśmiechnięta, ufna. I takie połączenia lubię najbardziej. Ta dwójka nie mogłaby być lepiej dobra. Czerń i biel. Noc i dzień. A jednak tak idealnie dopasowani.
Pióro autorki również porządnie mnie zaskoczyło, nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak luźnym stylem, który był lekki i przyjemny w odbiorze. Nie zabrakło tutaj dużej dawki uczuć i emocji (nie zawsze tych pozytywnych). Zdecydowanie ten tytuł zaliczę do tych, w których doświadczyłam porządnego rollercoaster emocji. A to wszystko przez zwroty akcji, tajemnice, namiętność, humor i prawdziwe uczucia, które znalazłam w tym tytule. Nie żałuję, że sięgnęłam po ten tytuł. Z czystym sercem mogę Wam go polecić, ponieważ nie jest to kolejna schematyczna historia napisana na jeden wzór. Hipnotyzuje, szokuje i emocjonuje. Ja jak najbardziej polecam!

Swego czasu przeglądając zagraniczne bookstagramy, spotkałam się z wieloma zachwytami na temat tej książki, więc kiedy dowiedziałam się, że zostanie przetłumaczona również na język polski, od razu zdecydowałam, że skoro jest tak polecana w czytelniczym świecie, to muszę ją koniecznie kupić.

Z książkami, które są głośno komentowane i gorąco polecane, czasami jest tak, że potrafią mocno rozczarować. Dlatego stwierdziłam, że muszę na własnej skórze przekonać się, czy w tym przypadku będzie podobnie. Spotkałam się z wieloma opiniami na temat tej publikacji i już sama nie wiem, czy większość czytelników tę książkę kocha, czy uważa ją za toksyczną.

Chociaż oczywiście nie jest pozbawiona wad, a fabuła jest dość mocno naciągana, to jednak osobiście skłaniam się, ku tej pierwszej grupie.

Główną bohaterką tej powieści jest Ava Chen. Spokojna i miła dziewczyna, której pasją jest fotografowanie. W dzieciństwie Ava miała pewien wypadek, który w dalszym ciągu ma ogromny wpływ na jej życie. A ciągłe koszmary i strach przed zbiornikami wodnymi, nie daje jej nawet chwili wytchnienia. Dziewczyna mieszka w sąsiedztwie swojego nadopiekuńczego brata.

Alex Volkov, to inteligentny, bogaty i zabójczo przystojny dwudziestosiedmioletni przyjaciel Josha, brata Avy. Mężczyzna sprawia wrażenie niedostępnego i nieczułego. Można nawet powiedzieć, że czasami zachowuje się jak robot, który dla osiągnięcia własnych korzyści, jest w stanie zniszczyć życie każdemu, kto stanie na jego drodze. Jego jedynym pragnieniem jest zemsta za wydarzenia, które miały miejsce w jego dzieciństwie. I być może nadal by tak było, gdyby jego najlepszy przyjaciel nie poprosił go, aby pod jego nieobecność, zaopiekował się jego siostrą...

Twisted Love, bo absolutnie nie wiem, po co ktoś przetłumaczył ten tytuł (i to w dodatku tak nieudolnie) to historia, która pokazuje, jak bardzo człowiek może się zmienić, kiedy spotka na swojej drodze odpowiednią osobę. Zanim Ava i Alex zbliżyli się do siebie, żyli w przekonaniu, że nie zasługują na szczęście. A przecież każdy człowiek na nie zasługuje, nawet ten, który nie potrafi poradzić sobie z demonami przeszłości.

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy ta książka przypadnie Wam do gustu, ale mogę zapewnić, że pierwsza odsłona serii Twisted to prawdziwy rollercoaster, który z pewnością dostarczy Wam wielu skrajnych emocji. A końcówka z pewnością zachęci Was do przeczytania kolejnego tomu.

Władca gniewu
Ana Huang0
Okładka ksiązki - Władca gniewu

Jest żoną, której nigdy nie chciał… i słabością, której się nie spodziewał. Bezwzględny. Pedantyczny. Arogancki. Dante Russo najlepiej czuje się...