Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-04-07
ISBN: 9788381952408

W pobliżu jednego z mazurskich jezior, pośród drzew i krętych leśnych alejek znajduje się Pensjonat Samotnych Serc.

W mazurskim pensjonacie pojawia się Filip, pierwsza miłość Matyldy. Kobieta nie może zdecydować, czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, czy lepiej dać szansę nowemu uczuciu. Tymczasem do Borówek przyjeżdża pani Józia, prawdziwy wulkan energii. Kobieta opowiada właścicielce pensjonatu o natrętnym adoratorze, którego poznała w sanatorium. Pewnego dnia mężczyzna zjawia się w Borówkach i prosi znajomą o pomoc w nietypowej sprawie. Pani Józia godzi się, nie wiedząc, że w ten sposób zapoczątkowuje ciąg nieprzewidzianych, czasem zabawnych, wydarzeń.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Opinie o książce - Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-04-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

,, Musiał się dowiedzieć, o co chodzi z tym tajemniczym miejscem, o którym ani widu, ani słychu w sieci".
Kochani przed wami druga część losów Filipa i Matyldy. Jeśli jakiekolwiek pytania z części pierwszej pozostały bez odpowiedzi, to tutaj z pewnością je znajdziecie.
Filip przez przypadek spotkał swoją dawną miłość. Stara się jej nie narzucać, choć bardzo chciałby wszystko wyjaśnić. Przyjmuje do wiadomości dystans, jakim go obdarza, choć coraz trudniej jest mu utrzymać w tajemnicy, że wciąż ją kocha. Korzystając z urywków w których oboje nie posiadają świadków, powracają do przeszłości, by wyjaśnić trapiące ich tajemnice. Niestety nie jest tak słodko jakby się wydawało. Filip bowiem poznaje Artura, który podkreśla niejednokrotnie, że Matylda jest jego własnością.
,, Filip siedział przygaszony przy stole i żałował, że nie mógł cofnąć czasu choćby o minutę".
Przejmująca powieść, która ukazuje nam, że poprzez złe wybory możemy wiele stracić. Związku nie wolno budować z przynależności do drugiego człowieka. Bez miłości rozpadnie się niczym dom bez fundamentów.
Tutaj chciałam podkreślić, że bohaterowie są niezwykle inteligentni. Nikt nie szuka na przymus kłopotów, a powiedziałabym nawet, że starają się je rozwiązywać na bieżąco. Niewątpliwie każdy z nich chce poczuć się wolny od swoich tajemnic. Jednak by wszystko naprawić, trzeba powrócić do przeszłości.
,, Czy prawdziwe uczucie może przetrwać nawet wiele lat rozłąki?"
Akcja niezwykle wciągająca. Czuć tutaj tą nutkę niepewności, która każe nam doczytać ją do końca, w możliwie jak najkrótszym czasie. Jest jak zimny lód, który z każdym kęsem smakuje nam coraz bardziej. Przy końcu książki bardzo chcemy rozpocząć kolejną.
Czytając ją, poczujecie na sercu takie niezwykłe ciepło, które sprawi, że mimo niepewności, doświadczycie odrobinę bezpieczeństwa. Przez cały czas będziecie czekali na moment, by wyjaśniło się, czy Matylda powróci do Filipa.
Bardzo dziękuję projektowi Autorom Książek w Obiektywie za egzemplarz do recenzji.

Kup książkę Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc

Pensjonat Samotnych Serc
Zofia Ossowska0
Okładka ksiązki - Pensjonat Samotnych Serc

Wzruszająca powieść o wielkiej miłości dla wielbicieli "Alibi na szczęście" i "Domu nad rozlewiskiem". Tego miejsca nie znajdziesz w Internecie. Nie...

Ocalić życie
Zofia Ossowska0
Okładka ksiązki - Ocalić życie

Piękna powieść o odwadze i wielkiej miłości, która pozwala przetrwać w trudnych czasach. Rok 1942. Do drzwi domu Rzewnickich puka uciekająca przed...

Kudłata
Hwang Sun-mi