Miłość w Powstaniu Warszawskim

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788366630352
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski

Ocena: 4.8 (5 głosów)
Inne wydania:

Wśród wielu książek o Powstaniu Warszawskim ta jest wyjątkowa. 63 dni walki i 63 nocy, kiedy czułość pozwalała zapomnieć na chwilę o koszmarze wojny. Przejmujące losy. Tragiczne historie. Niewiarygodne zbiegi okoliczności, łzy szczęścia, ale i poruszające dramaty. Miłość, która chciała pokonać śmierć. Czasem się to udawało, często nie. Nowe wydanie relacji autora, który dotarł do niezwykłych opowieści powstańców o wybuchach serc wspaniałych, pełnych życia młodych ludzi, którym przyszło wyznawać sobie uczucia wśród eksplodujących bomb.

Tagi: bóg

Kup książkę Miłość w Powstaniu Warszawskim

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Miłość w Powstaniu Warszawskim

Przejmujące relacje o uczuciu łączącym powstańców w okupowanej Warszawie. Bliskość drugiego człowieka była jedyna nitką ocalającą człowieczeństwo podczas morderczej walki. Koper rzetelnie bada źródła historyczne, przytacza obszerne wypowiedzi łączniczek, sanitariuszek i walczących. Pozwala im opowiadać swoje historie, ale też zajmuje się najsławniejszą parą Powstania, małżeństwem Baczyńskich. Pokazuje jak nieuchronność śmierci i eksterminacja ludności skłaniały młodych ludzi do zawierania małżeństw, nawet jeśli tego samego dnia nowożeńcy tracili życie lub panna młoda owdowiałą. Tytuł jest ironiczny bo przecież młodzi ludzie nie myśleli o miłości, tylko o obowiązku wobec ojczyzny. Jedynym wyjątkiem i jedyną szczęśliwą opowieścią jest ta o Janie Nowaku Jeziorańskim i jego żonie o ps. Janka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Glowworm
Glowworm
Przeczytane:2019-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Rzetelnie i interesująco napisana książka, co w przypadku tego autora właściwie nie dziwi. 

Czytelnik ma okazję poznać miłosne historie uczestników Powstania Warszawskiego, i tych znanych jak Jan Nowak Jeziorański i Krzysztof Kamil Baczyński, i tych, którzy pozostaliby anonimowi, gdyby nie zostali utrwaleni na kartach tej książki. 

Poszczególne historie opisane są dynamicznie, barwnie, żywiołowo, w sposób udokumentowany, poparty relacjami świadków i wspomnieniami członków rodzin bohaterów. 
Autor nie skupia się jedynie na miłosnych perypetiach. Tak naprawdę pokazuje wielki dramat powstania poprzez pryzmat człowieka - jednostki i całego tragicznego pokolenia Kolumbów.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2014-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 40555396
40555396
Przeczytane:2013-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Święta po polsku. Tradycje i skandale
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Święta po polsku. Tradycje i skandale

„To najbardziej nietypowa z moich książek. Zawsze chciałem przedstawić historię polskich świąt zupełnie inaczej niż to dotychczas robili historycy...

Mój Lwów
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Mój Lwów

Lwów nie jest miastem, które można poznać w dzień lub dwa. Gród nad Pełtwią należy poznawać powoli, bez pośpiechu i nerwowego przepychania...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy