Miłość w Powstaniu Warszawskim

Wśród wielu książek o Powstaniu Warszawskim ta jest wyjątkowa. 63 dni walki i 63 nocy, kiedy czułość pozwalała zapomnieć na chwilę o koszmarze wojny. Przejmujące losy. Tragiczne historie. Niewiarygodne zbiegi okoliczności, łzy szczęścia, ale i poruszające dramaty. Miłość, która chciała pokonać śmierć. Czasem się to udawało, często nie. Nowe wydanie relacji autora, który dotarł do niezwykłych opowieści powstańców o wybuchach serc wspaniałych, pełnych życia młodych ludzi, którym przyszło wyznawać sobie uczucia wśród eksplodujących bomb.

Informacje dodatkowe o Miłość w Powstaniu Warszawskim:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Miłość w Powstaniu Warszawskim

Miłość w Powstaniu Warszawskim - opinie o książce

Przejmujące relacje o uczuciu łączącym powstańców w okupowanej Warszawie. Bliskość drugiego człowieka była jedyna nitką ocalającą człowieczeństwo podczas morderczej walki. Koper rzetelnie bada źródła historyczne, przytacza obszerne wypowiedzi łączniczek, sanitariuszek i walczących. Pozwala im opowiadać swoje historie, ale też zajmuje się najsławniejszą parą Powstania, małżeństwem Baczyńskich. Pokazuje jak nieuchronność śmierci i eksterminacja ludności skłaniały młodych ludzi do zawierania małżeństw, nawet jeśli tego samego dnia nowożeńcy tracili życie lub panna młoda owdowiałą. Tytuł jest ironiczny bo przecież młodzi ludzie nie myśleli o miłości, tylko o obowiązku wobec ojczyzny. Jedynym wyjątkiem i jedyną szczęśliwą opowieścią jest ta o Janie Nowaku Jeziorańskim i jego żonie o ps. Janka.
Avatar użytkownika - Glowworm
Glowworm
Przeczytane:2019-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Rzetelnie i interesująco napisana książka, co w przypadku tego autora właściwie nie dziwi.

Czytelnik ma okazję poznać miłosne historie uczestników Powstania Warszawskiego, i tych znanych jak Jan Nowak Jeziorański i Krzysztof Kamil Baczyński, i tych, którzy pozostaliby anonimowi, gdyby nie zostali utrwaleni na kartach tej książki.

Poszczególne historie opisane są dynamicznie, barwnie, żywiołowo, w sposób udokumentowany, poparty relacjami świadków i wspomnieniami członków rodzin bohaterów.
Autor nie skupia się jedynie na miłosnych perypetiach. Tak naprawdę pokazuje wielki dramat powstania poprzez pryzmat człowieka - jednostki i całego tragicznego pokolenia Kolumbów.

Avatar użytkownika - Fretka
Przeczytane:2013-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej

Każdy kraj, każda epoka i każdy ustrój miały swoje skandale i afery. Niewolnabyła od nich również Druga Rzeczpospolita. W książce zostały ukazane różne...

Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej. Audiobook
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej. Audiobook

Kolejna książka bestsellerowego autora specjalizujące go się w życiu prywatnym elit II Rzeczypospolitej. Każdy kraj, każda epoka i każdy ustrój miał swoje...