Miłość w rozmiarze XXL

Holly Brennan nie spodziewała się, że w wieku trzydziestu dwóch lat zostanie wdową... Nie spodziewała się też, że traumatyczne przeżycia tak bardzo wpłyną na jej wygląd. Od śmierci męża jedzenie jest jedyną rzeczą, która pozwala jej zapomnieć. Wkrótce staje się też obsesją, a efekty są coraz bardziej widoczne...

Kiedy okoliczności zmuszają Holly do odbycia podróży samolotem, dodatkowe kilogramy okazują się szczególnie krępującym balastem. Tym bardziej, że złośliwy los sadza ją obok samego Logana Montgomery'ego, osobistego trenera największych sportowych sław w kraju!

Choć pierwsze wrażenie, jakie na nim robi, jest oczywiste, udaje jej się zaintrygować Logana ciętym dowcipem i bystrością umysłu, cechami niewystępującymi u pięknych modelek, z którymi dotąd się spotykał. Pod wpływem impulsu Logan proponuje, że pomoże odzyskać Holly ,,właściwe" kształty, a ona chętnie przystaje na tę propozycję. Ku zaskoczeniu Logana (i własnemu) Holly, dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy, czyni błyskawiczne postępy i wkrótce staje się atrakcyjną dziewczyną o ponętnych krągłościach. Spędzane razem na siłowni godziny i wzajemna sympatia bardzo ich do siebie zbliżają...

Tylko czy mężczyzna, dla którego wygląd przez całe życie był najważniejszy, zwiąże się z dziewczyną nie spełniającą jego wyśrubowanych standardów? I czy ta nowa Holly, budząca pożądanie w innych mężczyznach, nadal potrzebuje Logana? Czy czeka ich wspólna przyszłość... czy żar ich romansu szybko się wypali?

Stephanie Evanovich mieszka w Asbury Park w New Jersey. Uczęszczała do New York's School of Film and Television i grała w kilku filmach, przygotowując się do swej największej życiowej roli - wychowywania dwóch synów. Obecnie jest pełnoetatową pisarką i zagorzałą wielbicielką różnych dyscyplin sportowych, posiadającą czarny pas w taekwondo.

Informacje dodatkowe o Miłość w rozmiarze XXL:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-02-18

Kup książkę Miłość w rozmiarze XXL

Miłość w rozmiarze XXL - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2017-01-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
Holly i Logan natrafiają na siebie w samolocie, oboje mają miejsce obok siebie w drugiej klasie. On to piękny i wysportowany trener osobisty, ona zaś to młoda, zaniedbana wdowa przy tuszy z kiepską fryzurą. Oboje świadomi swojego wyglądu i krępującej sytuacji, dlatego też bohaterka szczerze nazywa swój problem, woli śmiać się z siebie, zanim zrobią to inni. A jedzeniem zajada swoje emocje... ,,Bo jedzenie jest jedyną rzeczą, na której mogę polegać, rozumiesz?" Logan, czując się niezręcznie, że Holly wyczuła jego niechęć, składa jej propozycję, że jako osobisty trener pomoże jej w zgubieniu zbędnych kilogramów. I tak dla bohaterki zaczyna się ciężka harówka. Ale treningi ukazują też, że serce nie sługa, zaczynają coś do siebie czuć, ale to ukrywają... Logan do tej pory nie uznawał zobowiązań w sprawach sercowych, nie angażował się emocjonalnie, dla Holly zaś liczyła się tylko robota do wykonania, mało mówiła mu o swej przyszłości. Jednak to się zmienia: ona z ,,brzydkiego kaczątka" w miarę przemienia się w ,,łabędzia", chociaż nigdy nie będzie modelowo piękna- a czy Logan, to zaakceptuje, jeśli wygląd tak bardzo się dla niego liczy? Czy ci dwoje nauczą się czegoś od siebie nawzajem? ,,Czuła się silna. Była silna." Na pewno wartym uwagi jest sam wątek nadwagi, w kontekście kompulsywnego objadania; o tym, że systematyczna, ciężka praca i druga zaangażowana osoba bez oceniania, która pomaga (jak Logan) wiele daje w walce ze zbędnymi kilogramami. Holly musi zdać sobie sprawę, co czuje, kiedy je. Za to ta pozycja ma u mnie plusa. Natomiast jeśli chodzi o kreację pozostałych bohaterów czy przedstawienie wątku romansowego to taki średniak, nie powala na kolana. Ciekawym wyniku walki z nadwagą oraz związku pięknego ,,wolnego ptaka" i puszystej kobiety- możecie przeczytać ,,Miłość w rozmiarze XXL". Jeśli nie zrazicie się, nie ukrywajmy, dosyć schematyczną fabułą, to nawet będzie to dobra rozrywka.
Ona - Holly Brennan - puszysta trzydziestolatka. On - Logan Montgomery - trener fitnessu. Spotykają się przypadkowo w samolocie i nie przypadają do gustu. On proponuje jej swoje trenerskie usługi, a ona w trudnych dla siebie momentach zwierza się ze swoich słabości. Czy na przyjaźni się ta znajomość skończy? Jak wskazuje tytuł niekoniecznie ... , ale nie będę do końca zdradzać szczegółów, sami przeczytajcie
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2014-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie 26 książek 2014,
Jest to romans, po którym nie spodziewałam się wiele. Jednak książka bardzo mi się spodobała. Główna bohaterka jest postacią tak sympatyczną, że nie da się jej nie lubić. No i oczywiście mega przystojny trener osobisty, poznany przypadkiem w samolocie Logan. Ich znajomość od początku mnie zaintrygowała, a z czasem relacje między nimi pochłonęły mnie całkowicie. Spodobał mi się motyw wewnętrznej zmiany kochliwego Logana pod wpływem uczucia do Holly. Jego rozterki wewnętrzne były momentami wzruszające. Bohaterowie drugoplanowi również zostali przedstawieni w sposób ciekawy - szczególnie Amanda. Dodatkowo styl pisarski autorki jest bardzo dobry, bez niepotrzebnych opisów, ale mimo wszystko ciekawy. Z chęcią sięgnę po inne pozycje tej autorki.
Avatar użytkownika - Huana
Huana
Przeczytane:2014-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nie jest to książka w stylu o Stefani Plum, ale mimo lekkiej treści dotyka również bardzo wrażliwych i delikatnych tematów jak tusza, odtrącenie, żałoba....
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Większość osób w mniejszym bądź większym stopniu zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Niektórzy podejmują liczne próby odchudzania, inni po prostu starają się zaakceptować swoje ciało takie, jakim jest. Przecież liczy się wnętrze, a nie wygląd. Niestety nie każdy tak uważa. Niektórzy z pogardą spoglądają na pulchniejsze osoby, jakby były niemalże potworami bez uczuć. Czy nadwaga rzeczywiście może stać na przeszkodzie do szczęścia? Spróbujemy się dowiedzieć z powieści "Miłość w rozmiarze XXL" Stephanie Evanovich. Autorka mieszka w Asbury Park w New Jersey. Uczęszczała do New York's School of Film and Television i grała w kilku filmach. Obecnie jest pełnoetatową pisarką i zagorzałą wielbicielką różnych dyscyplin sportowych, posiadającą czarny pas w taekwondo. Urzeczona ciepłą, magnetyzującą okładką i jej wymownym tytułem z ogromną niecierpliwością zabrałam się za czytanie. Czy warto było? Zanim się tego dowiemy, kilka słów o fabule. Trzydziestodwuletnia Holly Brennan nie spodziewała się, że w tak młodym wieku zostanie wdową. Po śmierci męża ciężko jej wrócić do rzeczywistości. Swój ból, smutek i żałobę próbuje zagłuszyć jedzeniem. Wcześniej nigdy nie była filigranową kobietą, dlatego na ,,większe'' efekty nie trzeba czekać zbyt długo. Pewnego dnia Holly zmuszona jest podróżować samolotem w klasie ekonomicznej. Sytuacja jest o tyle kłopotliwie, że dziewczyna siada obok Logana Montgomery'ego, osobistego trenera największych sportowych sław w kraju, który wygląda jak młody bóg, ucieleśnienie kobiecych fantazji. Młoda wdowa swoją sylwetką nie wywiera zbyt pozytywnego wrażenia, lecz podczas wspólnej rozmowy mężczyzna zauważa jej inteligencje, błyskotliwość i ironiczne poczucie humoru tak mało mu znane u pięknych modelek, z którymi zazwyczaj się spotyka. Pod wpływem impulsu oferuje Holly pomoc w odzyskaniu odpowiedniej wagi, na co ochoczo się zgadza. Nazajutrz rozpoczyna morderczy trening w jego klubie. Dzięki silniej woli, wytrwałości i determinacji po kilku miesiącach widać oszałamiające rezultaty (18 kg. miej w 3 miesiące). Z dnia na dzień staje się coraz bardziej atrakcyjna, chociaż daleko jej do figury wiotkiej trzciny. ,,Wiedział, że Holly ma endomorficzną budowę ciała, więc żadne ćwiczenia i zmiany dietetyczne, poza głodówką, nie pozwolą jej osiągnąć rozmiaru poniżej czterdziestki. Z medycznego punktu widzenia była zdrowa i w doskonałej kondycji fizycznej''. Wspólne spędzanie czasu na siłowni coraz bardziej zbliża do siebie Logana i jego podopieczną. Czują wzajemną sympatię a może nawet coś więcej. Jak dalej rozwiną się relacje tych dwojga? Czy seksowny mężczyzna, bez grama tłuszczu będzie w stanie zaangażować się w poważny związek z dziewczyną całkowicie odbiegającą od jego ustalonych, żelaznych standardów? Intuicyjnie przeczuwałam, że "Miłość w rozmiarze XXL" trafi w centralny punkt mojego serca. Już od pierwszych stron powieści fabuła zdaje się pochłaniać czytelnika. W dzisiejszych czasach piękna, szczupła sylwetka oraz wysportowane ciało, to niemal wymóg społeczny. Dlatego osoby o nieco pulchniejszych kształtach powinny siedzieć w domu i nie wychylać się, by nikogo nie gorszyć swoim wyglądem. Coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych wyznaje taką idee. Niektórzy od wczesnych lat dzieciństwa katują się różnymi dietami, żeby wyglądać jak gwiazdy z pierwszych stron gazet. Nie każdy jednak może być chudy i nie każdy chce. Powinniśmy wykazać się w odpowiednią tolerancją wobec osób o większej masie ciała. Rzeczywistość przedstawia się zgoła inaczej. Podobnie sytuacja wyglądała w relacji Holly i Logana. Początkowo wszystko układało się dobrze, lecz kiedy ich zażyłość wyszła poza ramy koleżeństwa coś uległo zmianie. ,,Wolał jeździć do niej, zamiast zabierać ją do siebie, żeby uniknąć przypadkowych wizyt mogących prowadzić do konfrontacji. Wmawiał sobie, że nigdzie razem nie wychodzą, ponieważ woli spokój od zgiełku publicznych lokali. Miał jednak świadomość, że nie jest ze sobą całkiem szczery''. Chociaż byli razem, nie potrafił zdobyć się na odwagę, by pokazać ją całemu światu. Dotychczas spotykał się z samymi olśniewającymi pięknościami, dlatego wstydził się swojej partnerki wyglądającej jak brzydkie kaczątko w środowisku nieskazitelnych, zachwycających celebrytów. Czy w takim przypadku ich związek miał szansę na przetrwanie? Tego musicie dowiedzieć się sami. Jestem urzeczona tą książką. To ciepła, optymistyczna, zabawna i wzruszająca komedia romantyczna. Całość napisana jest z niezwykłą lekkością i polotem. Akcja płynie dość żwawo i cały czas budzi zainteresowanie. Wprost nie mogłam oderwać się od czytania. Bohaterowie są wyraziści, naturalni i wiarygodni, na dodatek budzą sympatię. Bardzo szybko utożsamiłam się z Holly. Też często lubię podjadać, dlatego tu i ówdzie można dostrzec niepotrzebne kilogramy, dlatego doskonale rozumiem obawy Brennan związane z atrakcyjnym Loganem. Nie zabrakło także wątków erotycznych, z jednej strony delikatnie zabarwione, z drugiej zaskakujące swą gwałtownością. Miejscami pojawia się również komizm sytuacyjny i słowny, który nadaje utworowi charakter humorystyczny. Gorąco polecam "Miłość w rozmiarze XXL" wszystkim miłośnikom powieści obyczajowych, romansów oraz każdemu, komu nie jest obcy problem z nadwagą. Dzięki tej książce nauczysz się, że nie ocenia się ludzi na podstawie wyglądu, jak również zrozumiesz, czym jest prawdziwa siła, wytrzymałość i piękno. Krótko mówiąc, niesamowicie wciągająca i błyskotliwa powieść. Aż nie chce się jej odkładać na półkę. Zapraszam do lektury!
Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2019-11-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2014-11-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane,
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,