Misja Feniks

Ta pasjonująca przygoda zaczyna się w antykwariacie, gdzie odnaleźć można klucze do wielu drzwi. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mity dzieciństwa zamieniają się w barwne przygody rodzeństwa, Julki i Julka. Zagadka zaginięcia starego obrazu komplikuje się, a tropy prowadzą we wszystkich kierunkach.
Opowieść przenosi czytelnika ze współczesnej Warszawy prosto do szesnastowiecznej Florencji, w sam środek afery, w którą zamieszani są główni bohaterowie, Medyceusze, pewien alchemik i podejrzane Bractwo Czarnego Kruka. Stawka jest niebagatelna. Chodzi o nieśmiertelność.
Bezcennej receptury zakodowanej w obrazie poszukują wszyscy: włoska mafia, Interpol, sztab historyków sztuki, florentczycy sprzed pięciuset lat i para współczesnych bohaterów. Kto będzie pierwszy?

Informacje dodatkowe o Misja Feniks:

Misja Feniks
Ewa Karwan - Jastrzębska @ewakarwanjastrzebska_autorka
ilustracje Dorota Kobiela
Wydawnictwo Akapit Press @akapitpress

Ta pasjonująca przygoda zaczyna się w antykwariacie, gdzie odnaleźć można klucze do wielu drzwi. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mity dzieciństwa zamieniają się w barwne przygody dwojga rodzeństwa - Julki i Julka.

Opowieść przenosi nas ze współczesnej Warszawy prosto do XVI wiecznej Florencji, w sam środek afery.

Intryga dotycząca zaginięcia starego obrazu komplikuje się, a wszystkie tropy prowadzą we wszystkich kierunkach.

A stawka jest wysoka - chodzi o nieśmiertelność.

Julka i Julek, tropiąc sekrety dawnych mistrzów, poznaje tajne przejścia między różnymi wymiarami, zostanie wyposażone w kosztowne rekwizyty i doceni obecność rudego kota z porcelany. Dzieci doświadczą też obecności płomiennego Feniksa, który w magiczny sposób patronuje ich niezwykłej wyprawie.

Uwielbiam książki przygodowo - detektywistyczne.

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-03-10,

Bliźniaki - Julek i Julka są na niby zwyczajnych wakacjach. Jednak tego lata nic nie jest zwyczajne. Przedmioty zyskują magiczną moc. Do bliźniaków łasi się i miauczy rudy kot... z porcelany. Feniks ze znalezionego sygnetu zaczyna szybować nad blokami. W antykwariacie książka wciąga ich w głąb tajemniczego labiryntu książek, a obraz przenosi do szesnastowiecznej Florencji. Co z tymi wydarzeniami ma wspólnego właściciel antykwariatu, dziwnie podobny do alchemika ze starego obrazu? Czy to możliwe, że faktycznie wynalazł eliksir nieśmiertelności i żyje już kilkaset lat lat? Co spotka Julkę i Julka w szesnastowiecznej Florencji? Czy odnajdą drogę powrotną do współczesnej Warszawy?

Bardzo dziwna lektura. Dzieje się jakby na pograniczu jawy i snu. Jednak dzięki temu hipnotyzuje i wciąga z wielką siłą. Trudno się oderwać. Zapraszam do podróży w głąb świata, gdzie wszystko się może zdarzyć.

dr Kalina Beluch

. Autorka chciała stworzyć historię w stylu Dan

Julka i Julek to bliźniaki. Obok ich domu zostaje otwarty antykwariat. Miły antykwariusz wciąga dzieci w niezwykłą przygodę. Dzięki tajemniczemu obrazowi mogą odbyć podróż do szesnastowiecznej Florencji.

Magia, tajemnica, historia zaginionych obrazów.

Banda Michałka powraca
Ewa Karwan-Jastrzębska0
Okładka ksiązki - Banda Michałka powraca

W 2013 roku "Banda Michałka" podbiła serca młodych czytelników. Czytały ją na antenie radiowej Trójki Maria Peszek i Maria Seweryn. Dzieci...

Wyjątkowi. Misja Xibalba
Ewa Karwan-Jastrzębska0
Okładka ksiązki - Wyjątkowi. Misja Xibalba

Rok 2012 zgodnie z przepowiednią Majów ma być końcem naszego świata. W atmosferze rosnącego niepokoju mieszkańcy Ziemi odczytują tajemnicze znaki dowodzące...

Forget Me Not
Julie Soto