Mistrzowie prozy. Zb這cona

Ocena: 0 (0 g這s闚)

Nowa powie嗆 jednej z najwybitniejszych ameryka雟kich pisarek opowiada o wysokiej cenie sukcesu, o pierwszej w historii kobiecie na stanowisku rektora elitarnego uniwersytetu, któr dopadaj demony przesz這軼i.

Matka porzuca dziecko w b這tnistym zalewisku rzeki. Zrz康zeniem losu dziewczynka prze篡wa. Pe軟e dobrych ch璚i ma鹵e雟two, które j adoptuje, stara si ukry zatruwaj帷 jej dusz histori za pozornie szczelnym murem systemu warto軼i klasy 鈔edniej. Murem, który zadziwiaj帷o 豉two kruszy si pod naporem przesz這軼i... Wybitna powie嗆 psychologiczna, zaliczana do najwi瘯szych osi庵ni耩 autorki, w której odwa積ie i w przejmuj帷y sposób opowiada o napi璚iu mi璠zy dzieci雟twem a doros這軼i, prawd a wyobra瞠niem, sfer publiczn i prywatn, czyli o 篡ciu wewn皻rznym wspó販zesnej kobiety.

,,Nie sposób pomyli proz Joyce Carol Oates z czyj彗olwiek inn. Rozpoznawalnymi czyni j nie tylko mistrzowskie prowadzenie narracji, lecz tak瞠 aura zagro瞠nia. Mistrzyni w budzeniu grozy, dorównuj帷a pod tym wzgl璠em Edgarowi Allanowi Poe. Nieustraszona eksperymentatorka, zmuszaj帷 czytelnika do brni璚ia naprzód z no瞠m przy這穎nym do szyi." - The Los Angeles Times

,,W tej wyj徠kowo g瘰tej, przejmuj帷ej, refleksyjnej powie軼i mro膨ce krew w 篡豉ch archetypowe tajemnice 軼ieraj si z p這miennym pot瘼ieniem wojny, akademickich i korporacyjnych nadu篡 oraz degradacji 鈔odowiska. Po mistrzowsku przeplataj帷 koszmary senne z rzeczywisto軼i, Oates stworzy豉 鄉ia造, przenikliwy dramat o g喚bokim przywi您aniu do miejsca, uporczywym trwaniu przesz這軼i i wewn皻rznej walce. Wa積a, kontrowersyjna powie嗆 autorstwa proteuszowo zmiennej Oates." - The Booklist

Joyce Carol Oates zaliczana jest go grona najwi瘯szych pisarek ameryka雟kich XX wieku, od lat wymieniana jest w鈔ód faworytów do Nagrody Nobla. W swej ojczy幡ie otrzyma豉 wiele presti穎wych wyró積ie literackich, w tym National Book Award, National Book Critics Circle Award, National Medal of Humanities oraz PEN Club/Malamud Award for Excellence in Short Fiction, trzykrotnie nominowana by豉 do Nagrody Pulitzera. W 2003 roku wyró積iono j Commonwealth Award za zas逝gi w dziedzinie literatury, a w roku 2006 nagrod Chicago Tribune za ca這kszta速 twórczo軼i. W jej bogatym dorobku prozatorskim s takie bestsellery, jak ,,We Were the Mulvaneys", ,,Moja siostra, moja mi這嗆", ,,Blondynka" i ,,Wodospad", za który zdoby豉 w 2005 roku Prix Femina. Jest profesorem na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu w Princetown, a od 1978 roku cz這nkini Ameryka雟kiej Akademii Literatury i Sztuki.

Informacje dodatkowe o Mistrzowie prozy. Zb這cona:

Wydawnictwo: 安iat Ksi捫ki
Data wydania: 2014-03-19
Kategoria: Literatura pi瘯na

wi璚ej

Kup ksi捫k Mistrzowie prozy. Zb這cona

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Mistrzowie prozy. Zb這cona - opinie o ksi捫ce

Inne ksi捫ki autora
Opowie嗆 Wdowy
Joyce Carol Oates0
Ok豉dka ksi您ki - Opowie嗆 Wdowy

"Bo kiedy 篡, to nawet gdy go przy mnie nie by這, nigdy nie by豉m sama; teraz, kiedy Go zabrak這, to nawet wtedy, kiedy jestem z innymi lud幟i, w t逝mie...

Po to 篡貫m
Joyce Carol Oates0
Ok豉dka ksi您ki - Po to 篡貫m

Jest to historia m篹czyzny i kilku kobiet, które pope軟i造 b陰d kochaj帷 go. Czterdziestodwuletni Jerome Andrew Corcoran ("Corky"...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemia雟ki ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher