Młody naukowiec i zdumiewające eksperymenty

Wiedzę o świecie można zdobywać nie tylko w laboratoriach pełnych probówek i komputerów lub w szkole na lekcjach. Naukę znajdziesz we wszystkim, co widzisz i robisz na co dzień. Każdy w pewnym sensie jest naukowcem, a ty możesz być jednym z najlepszych naukowców na Ziemi. Nie wierzysz nam? Wystarczy, że będziesz chodzić z szeroko otwartymi oczami, ciekawością wyostrzoną niczym samurajski miecz i głową pełną pytań.

Ta książka zabierze cię w podróż po… codziennym życiu. Zaczynamy ranną pobudką, a kończymy wieczornym liczeniem baranów, w ciągu dnia przeżywając liczne przygody!

Wszystkie one nawiązują do codzienności, będącej bogatym źródłem naukowej inspiracji, i są oparte na wystawach i ćwiczeniach prezentowanych w Eksploratorium w San Francisco, słynnym w świecie muzeum nauki, sztuki i ludzkiego postrzegania. Aktywności opisane na każdej stronie pozwolą ci poznać fascynujące zjawiska zachodzące wokół ciebie rano, w południe i wieczorem.

Odbiorcy:
– wszystkie dzieci, które chcą zrozumieć otaczający nas świat;
– rodzice i opiekunowie, którzy pragną pokazać dzieciom, że nauka może być wspaniałą przygodą.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– ciekawe eksperymenty w niej zawarte pomagają zrozumieć zawiłe zasady nauki, które rządzą codziennością;
– pomysłowe doświadczenia rozbudzają w dzieciach ciekawość świata;
– opisane w niej eksperymenty są wspaniałą propozycją zabaw z dziećmi;
– interesująca, nowoczesna szata graficzna zachęca do oglądania i czytania książki.

Informacje dodatkowe o Młody naukowiec i zdumiewające eksperymenty:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2015-03-11
ISBN: 978-83-7971-288-5

Kup książkę Młody naukowiec i zdumiewające eksperymenty

Młody naukowiec i zdumiewające eksperymenty - opinie o książce

Robaczki. Książeczka z grzechotką
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Robaczki. Książeczka z grzechotką

Książeczki z grzechotką to znakomite połączenie barwnej zabawki z prostym, ślicznie zilustrowanym tekstem. Z tą serią maluszki poznają i uczą się nazywać...

Edukacyjne konteksty rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Edukacyjne konteksty rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym

Książka "Edukacyjne konteksty rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym" jest publikacją wielowątkową, o zróżnicowanym materiale merytorycznym. Dotyczy ważnych...