Moc Akvamarynu

Kto widział kiedykolwiek kolor sycylijskich wód ten pragnie tam wracać, Może woła go szum fal, a może syreni śpiew. Południowy wiatr opowiada tam zapomniane historie: o przyjaźni i poświęceniu, o przebaczeniu i ludzkim losie; o zbrodni, która nie powinna się zdarzyć i o miłości, która nie powinna istnieć, a która może uratować świat.

Informacje dodatkowe o Moc Akvamarynu:

Moc Akvamarynu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2014,
Ta powieść jest pięknym połączeniem prozy współczesnej z fantazją, legendami i magią. Bogaty język jakim posługuje się ta młoda autorka, mógłby zawstydzić niejednego ,,doświadczonego" pisarza i dzięki niemu drobne błędy w pisowni czy w tekście pozostają prawie niezauważalne, a przede wszystkim nie rażą tak jak to bywa u niektórych. W treść wkomponowane są piękne szkice delfinów i syren, co jeszcze dodatkowo ubarwia fabułę. Książka jest wyjątkowym połączeniem uczuć takich jak przyjaźń, miłość, odpowiedzialność, ale również zazdrość i fałsz. Chwilami humorystyczna, chwilami dramatyczna wywołuje zarówno uśmiech jak i szybsze bicie serca. Ta młodziutka autorka potrafiła nawet zahaczyć o wątek grozy.