Moc Amelki

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2022-07-11
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382081060
Liczba stron: 48

Ocena: 0 (0 głosów)

Małą Amelkę śpiewającą w schronie poznaliście na pewno z filmików krążących w sieci. Dziewczynka stała się symbolem wszystkich dzieci w Ukrainie, którym wojna zabiera dzieciństwo.

Amelka, tak jak tysiące ukraińskich dzieci, musiała uciekać przed bombami, wybuchami, czołgami wjeżdżającymi do miast i miasteczek. Swój nowy dom znalazła w Polsce, tu chodzi do szkoły, rozwija swoje talenty, śpiewa i maluje.

Może w waszej klasie też zjawili się nowi uczniowie? Pewnie na początku nie można się było z nimi dogadać? A nauczyciele nie bardzo wiedzieli, jak prowadzić lekcje?

To skomplikowana i niełatwa sytuacja dla nas wszystkich, dorosłych i dzieci. Najważniejsze, żeby nowe koleżanki i nowi koledzy poczuli się tu bezpiecznie.

Tak jak Amelka, dziewczynka, której moc powoduje, że ludziom miękną serca.

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Moc Amelki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Gwizdek nie chce spać
Barbara Gawryluk0
Okładka ksiązki - Gwizdek nie chce spać

Gwizdek nie chce spać to pierwsza z czterech części przygód sympatycznego zwierzątka, które mieszka w Tatrach. Świstak Gwizdek, zamiast grzecznie ułożyć...

Baltic. Pies, który płynął na krze
Barbara Gawryluk0
Okładka ksiązki - Baltic. Pies, który płynął na krze

Poznajcie Baltica i pana Adama Buczyńskiego. Ta opowieść oparta jest na prawdziwych zdarzeniach. Psa, który płynął Wisłą na kawałku kry, obserwował cały...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy