Modelki z Dubaju

Szokująca opowieść dziewczyny, która doświadczyła piekła prostytucji w Dubaju.

Autor bestsellerów o sekretach krajów arabskich powraca z nową, wstrząsającą historią.

Marzą o pracy w modelingu albo o ślubie z arabskim księciem. Lecą do Dubaju i zostają... prostytutkami. W miejscu gdzie prostytucja jest surowo karana, choć równie powszechna jak piasek na pustyni, nie mówi się o niej wprost. Nazywa się je modelkami. Tak jest ładniej. To wolą klienci, tak wolą one same.
Marcin Margielewski tym razem zagląda za kulisy bliskowschodniego seksbiznesu i za sprawą jednej z dziewczyn, która w nim pracowała, pokazuje, co dzieje się poza przyjęciami na luksusowych jachtach i orgiami w wystawnych pałacach. Jakie koszmary przeżywają ,,modelki", gdy nikt nie widzi.
To opowieść o przebiegłych metodach handlarzy prostytutkami, o pułapkach, jakie zastawiają na dziewczyny, i o koszmarach, jakie one przeżywają. O cenie, jaką płaci się za marzenia i naiwność, ale też o kobiecości, która dla jednych bywa przekleństwem, a dla innych niedoścignionym marzeniem.

Ta książka otwiera serię "Niewolnicy" opowiadającą o ludziach, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak towar.

Marcin Margielewski - pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: "Jak podrywają szejkowie" (2019), "Była arabską stewardesą" (2019), "Zaginione arabskie księżniczki' (2020), "Tajemnice hoteli Dubaju" (2020) i "Urodziłam dziecko szejka" (2020).

Informacje dodatkowe o Modelki z Dubaju:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-01-12

Kup książkę Modelki z Dubaju

Modelki z Dubaju - opinie o książce

Wstrząsająca relacja dziewczyny, która doświadczyła piekła prostytucji w Dubaju.
Dziewczyny, które marzą o pracy, o sławie modelek lub nawet o ślubie z arabskim księciem, a w rzeczywistości całkiem nieświadomie kończą na świadczeniu usług prostytutek.
Autor kolejny raz przedstawia nam świat biznesu bezwzględnych handlarzy żywym towarem, którzy nie liczą się z ludzkimi uczuciami i życiem.
Książka wzbudza w nas wiele emocji, bólu, współczucia i bezsilności, ale i też wzburzenie, jak niektóre kobiety potrafią być naiwne i bezmyślne, wierzą w bajki, m.in samo pisanie wiadomości przez Szejka na portalu o ślubie, powinno takim dziewczynom już dać do myślenia, że coś jest nie tak. A tak, wierzą ślepo i ruszają w drogę na podbój świata arabskiego, licząc na zrobienie wielkiej kariery w modelingu i na wybiegach. Pierwsza myśl, która nam przychodzi, to głupie kobiety, ale zagłębiając się w temat, czy nie każda młoda dziewczyna nie marzy o wielkiej karierze na wybiegach i chce mieć swoje 5 minut w życiu.
Książka, powinna być przestrogą dla dziewczyn i kobiet, które zanim wyruszą w tamten świat,powinny dwa razy przemyśleć swoje decyzje i być ostrożniejsze.

Avatar użytkownika - zaczytana_sowka
zaczytana_sowka
Przeczytane:2021-09-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka bardzo mi się spodobała pomimo tego że strasznie mnie z szokowała i zaskoczyła. Jak można być tak nieczułym na ludzką krzywdę? I już wiem że muszę sięgnąć po jeszcze więcej powieści tego autora.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

"Sposobów na znalezienie się w kręgu zainteresowania arabskich bogaczy jest naprawdę wiele. Tak jak wiele jest chętnych, by się w nim znaleźć. Motywacje są różne, ale najczęstsze to oczywiście kasa oraz naiwna wiara w to, że "mnie się uda." Tak naprawdę udaje się nielicznym. Większość z dziewczyn wraca do swoich krajów zniszczona psychicznie, a często fizycznie . Niektóre nie wracają wcale." Bardzo dobrze opisane historie pięknych kobiet, które dostały się w ręce osób zajmujących się ich sprzedażą do domów publicznych. Duża dawka wiedzy na temat dzałania seksbiznesu w Arabii Saudjskiej.

„MODELKI Z DUBAJU”

Marcin Margielewski Wydawnictwo Prószyński

Kolejna niesamowita i trudna powieść Marcina Margielewskiego. Tym razem autor opowiada nam o „Modelkach z Dubaju”. Część dziewczyn na całym świecie myśli o pracy w modelingu. Marzy im się wystąpienie na wielkich, światowych pokazach mody. Podpisują umowy przez internet. „Mają” kontrakty np. w Dubaju. Lecą tam i niestety zostają prostytutkami. Odbiera im się paszporty i niestety muszą robić to co im powiedzą. Muszą spłacić dług swoim ciałem. Dług przeważnie nigdy nie znika.
Inne dziewczyny zakochują się w „arabskich książętach” . Mówią, że to ich narzeczeni. Dostają bilet i lecą do nich. A tu czeka je niestety rozczarowanie. Trafiają w ręce handlarzy żywym towarem. Zostają sprzedane do burdeli. Muszą pracować swoim ciałem. Mówią na siebie „Modelki”. Lepiej się wtedy czują. Tylko czy takie życie ma sens? Bite, upokarzane na każdym kroku.
Handlarze żywym towarem działają w różny sposób. Zrobią wszystko by zdobyć taki towar na jaki jest zapotrzebowanie. Dlatego bądźcie ostrożne umawiając się z tzw. „arabskim księciem”.
A co się stanie jeżeli dziewczyny się buntują? Giną marnie na pustyni lub w inny okrutny sposób.
Handlarze kobietami na bliskim wschodzie mają swoje wtyki również w Europie. W biedniejszych krajach łatwo jest oszukać młode dziewczyny. Chęć wyjścia z biedy powoduje, że nie dość dobrze sprawdzają oferty pracy.
Dzięki pewnej dziewczynie z Polski i Marcinowi Margielewskiemu możemy dokładniej przyjrzeć się temu procederowi. Dziewczyna opowiada o tym jak się tam znalazła, jak wyglądało jej życie i jak udało jej się wrócić do kraju. Opisuje również historie innych dziewczyn, które poznała. Niektóre historie kończą się tragicznie. Rzadko udaje się uciec od handlarzy.
Powieść przeznaczona jest tylko dla czytelników dorosłych. Opisane są tu drastyczne sceny.
Dziewczyny od handlarzy traktowane są jak towar. Współczuję im. Moja rada uważajcie na siebie jadąc do egzotycznych krajów.
Polecam tą książkę.

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2021-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 2021,

Trudno być zaskoczoną losami dziewczyn, które siedząc w Pcimiu Dolnym w Polsce, uważają że arabski książę się z nim ożeni. Porażająca jest dla mnie ich naiwność i głupota. Oczywiście ich losy są okrutne, ale jakoś średnio jest mi ich żal.

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2021-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Myślałam sobie, że już tyle przeczytałam o tym Dubaju iż nic mnie nie zaskoczy. A jednak... Autor zaskoczył mnie tą pozycją. Czuję się wstrząśnięta obrazem jaki poznałam. Rzeczywistość tych kobiet wygląda o wiele gorzej niż sobie wyobrażałam.
Żyją marzeniami o lepszym życiu, o księciu na białym koniu... Wiem, że to może głupie, infantylne, naiwne. Tylko czy nie mają prawa do takich marzeń?
Wybierają się w podróż życia, w podróż która ma być spełnieniem wszystkich wyobrażeń i trafiają na oszustów.
Wpadają w ręce sutenerów i zostają ,,dubajskimi modelkami". Wykorzystuje się je seksualnie w każdy możliwy sposób, choć przeciętnemu zjadaczowi chleba, takiemu jak ja do głowy nie przyszłyby takie wynaturzenia. Zostają własnością innego człowieka, niewolnicą...
Czy mają szansę na normalne życie? Bo przecież przyjdzie moment, że będą uważane za nieatrakcyjne, pod warunkiem, że dożyją tego momentu. Taka kobieta nie ma szansy zacząć funkcjonować w miarę normalnie. Psychicznie i fizycznie to strzęp człowieka.
Książka bardzo poruszająca, emocjonująca...trudna bo brutalna w swej prawdzie ale polecam, zwłaszcza tym, które marzą o swojej bajce w Dubaju. Przeczytajcie i dajcie znać jak głęboko Was to poruszyło.

Jak podrywają szejkowie
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Jak podrywają szejkowie

Przemilczana prawda o życiu arabskich szejków. Historia młodego księcia, syna jednego z arabskich szejków, który ze względu na swoją pozycję i bogactwo...

Tajemnice hoteli Dubaju
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Tajemnice hoteli Dubaju

Nawet najbardziej luksusowe hotele mają swoje mroczne sekrety. Przemilczana prawda o najdroższych hotelach świata. W luksusowych hotelach Dubaju...