Modlitwa mieczy. Opowieści o obrońcach wiary

Miecz w ręku chrześcijanina dla wielu bywa znakiem zgorszenia; dla innych jednak może się okazać symbolem nadziei i zwiastunem ocalenia. Bywało i bywa nadal tak, że swobodne wyznawanie i głoszenie wiary w Chrystusa możliwe jest tylko w enklawach chronionych przez miecz (czy jego zmodyfikowane, bardziej nowoczesne odpowiedniki) chrześcijańskich wojowników.

"Modlitwy mieczy" opowiada historie ludzi walczących w obronie wiary od czasów średniowiecza po współczesność. Historie ludzi, którzy mieczem wyrąbywali miejsce dla swobodnego głoszenia Ewangelii, którzy własnymi piersiami osłaniali miasta i świątynie.

Obok mieczy pojawiają się w tych opowieściach indiańskie topory, koncerze polskich husarzy, kosy Wandejczyków i nowoczesne karabiny automatyczne. Są wiosłowe galery zwycięzców spod Lepanto oraz nowoczesny krążownik wspierający powstańców generała Franco, sztylet Karoliny Corday i biafrańskie samoloty szturmowe.

Te opowieści przedstawiają epizody często mało znane albo takie, których postrzeganie jest zafałszowane przez antychrześcijańskie czy antykatolickie stereotypy. Samo to czyni je ogromnie interesującymi, ale tym, co decyduje, że naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, jest jej sposób ich opowiadania przez autora: dynamiczny, znakomicie oddający dramatyzm wydarzeń i intensywność dylematów, z którymi przyszło się mierzyć jego bohaterom.

Informacje dodatkowe o Modlitwa mieczy. Opowieści o obrońcach wiary:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7482-440-8
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Modlitwa mieczy. Opowieści o obrońcach wiary

Walki Polaków z Islamem
Andrzej Solak0
Okładka ksiązki - Walki Polaków z Islamem

Od momentu swojego powstania islam rozszerzał się przez podboje. Natchnieni swoją wiarą muzułmańscy wojownicy prowadzili świętą wojnę, zdobywając kolejne...

Pogromcy szkarłatnej zjawy. W obronie cywilizacji chrześcijańskiej
Andrzej Solak0
Okładka ksiązki - Pogromcy szkarłatnej zjawy. W obronie cywilizacji chrześcijańskiej

Fascynujące opowieści o ludziach, którzy mieli odwagę stanąć do walki w obronie chrześcijańskiego świata. Szkarłatną zjawą Emil Zola nazwał rewolucję...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;