Modlitwy w trudnych chwilach. Za wstawiennictwem Maryi i Świętych Pańskich

W najcięższych chwilach ludzkiego życia w tradycji ludowej zwracano się do szczególnych świętych. Wyróżniającymi się postaciami są zwłaszcza św. Rita z Cascii i św. Antoni z Padwy. Ale obok nich w pobożnej prośbie do Boga wspomagali wiernych również św. Józef, św. Anna czy św. Klara, a niewątpliwie najważniejsze jest tutaj wstawiennictwo Niepokalanej, przede wszystkim przez nabożeństwo Cudownego Medalika. W prezentowanym modlitewniku zebrano sto wyjątkowych modlitw, które będą doskonałą pomocą w wypraszaniu potrzebnych łask.

Odbiorcy:
- osoby pragnące pogłębiać modlitwę osobistą i rodzinną, także w trudnych sytuacjach
- duszpasterze szukający modlitw, którymi mogą wzbogacić nabożeństwa czy spotkania grup parafialnych.

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację?
- ma poręczny format, jest starannie, estetycznie wydana
- zawiera krótkie wprowadzenia, objaśniające najważniejsze modlitwy zamieszczone w niej modlitwy są bardzo różnorodne: od biblijnych modlitw Hioba i Symeona, przez tzw. płaszcz św. Józefa i modlitwy do takich świętych jak Rita, Antoni, Szymon, Juda Tadeusz, Teresa, Łucja, Błażej, Kamil de Lellis, Brygida, January, Ojciec Pio, Faustyna, po Nowennę do Bożego Miłosierdzia czy Koronkę do Niepokalanej z Cudownego Medalika.

Informacje dodatkowe o Modlitwy w trudnych chwilach. Za wstawiennictwem Maryi i Świętych Pańskich:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2014-04-07
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-875-4

Kup książkę Modlitwy w trudnych chwilach. Za wstawiennictwem Maryi i Świętych Pańskich

Modlitwy w trudnych chwilach. Za wstawiennictwem Maryi i Świętych Pańskich - opinie o książce

Nysa i okolice. Miniprzewodnik
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Nysa i okolice. Miniprzewodnik

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji...

Angielski w samochodzie Czasowniki nieregularne
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Angielski w samochodzie Czasowniki nieregularne

Angielski w samochodzie Czasowniki nieregularne: - ponad 80 najważniejszych czasowników w trzech nieregularnych formach - przykładowe zdania z...