Moja Islandia

Islandia - mała wyspa z wielką osobowością, garstka ludzi z ogromnym potencjałem i niegasnącą energią. Znaleźć tu można wszystko, o czym turysta sobie tylko zamarzy. Powiedzenie "dla każdego coś miłego" sprawdza się tutaj w stu procentach. Weekendowe huczne nocne życie, knajpki z żywą muzyką, niezliczona ilość kawiarni oferujących pyszne islandzkie specjały i aromatyczną kawę. Lasy pełne jagód i grzybów, parki troli i elfów - wierzy w nie ponad połowa Islandczyków - ocean zamieszkały przez pojawiające się co chwilę na jego powierzchni wieloryby i orki, ośnieżone szczyty gór, bulgoczące błota, gorące źródła, wybuchające gorącą parą gejzery i huczące wodospady. Islandia - koniec świata na wyciągnięcie ręki. Niewiele ponad trzy godziny lotu wystarczy, aby zobaczyć na własne oczy rzeczy niewyobrażalne i przeżyć to, co wydaje się niemożliwe.

Informacje dodatkowe o Moja Islandia:

Moja Islandia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Przyznam szczerze, że z chęcią przeczytałabym więcej na ten temat. 73 strony to zdecydowanie za mało, aby opisać ogrom wrażeń i spostrzeżeń, jakie zapewne autorka ma w zanadrzu. Może kiedyś książka doczeka się rozszerzenia, a ja z chęcią ponownie po nią sięgnę. więcej: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/03/moja-islandia-magdalena-anna-wecawiak.html

Bardzo krótka pozycja, idealna na czytanie do popołudniowej kawy. Autorka na podstawie własnych doświadczeń opowiada pobieżnie o Islandii, zwracając uwagę na dużą liczbę Polaków na wyspie. Z ciekawszych rzeczy - piękne porównanie Islandii kiedyś i tej współczesnej.

Avatar użytkownika - margoth86
margoth86
Przeczytane:2022-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Islandia fascynowała i nieustannie fascynuje. Ukryta daleko w głębi mórz, tajemnicza, cicha. Islandia i jej mieszkańcy nigdy nie przestaną zachwycać - surowy klimat, ciężkie warunki i mnóstwo życzliwości. Z czego wynika fenomen tej wyspy? Autorka stara się odpowiedzieć na to pytanie.

Avatar użytkownika - martuska_ja
martuska_ja