Moja Magiczna Praga

Opowieść o trzech kobietach w różnym wieku, które w okresie przedświątecznym odwiedzają Pragę. Każda z nich zakochuje się w magii tego miasta i każda dowiaduje się o sobie czegoś nowego.

Megan wyjeżdża z Olliem, którego traktuje jak przyjaciela. Pragnie znaleźć w Pradze natchnienie przed organizowaną przez siebie wystawą fotograficzną. Za wszelką cenę broni się przed uczuciem do Olliego, które coraz mniej ma wspólnego z przyjaźnią. Ale Megan boi się, że zatracając się w milości, utraci swoją niezależność i samą siebie.

Młodziutka Sophie odwiedza Pragę co roku, bo tutaj poznała swojego ukochanego Robina. Tym razem jest sama i oczekując na spotkanie z narzeczonym odwiedza ich ukochane miejsca, przekonując się, że bez niego nie mają dla niej tylu barw.

Pięćdziesięcioletnia Hope przyjeżdża z Charliem, dla którego zostawiła męża i przy którym po raz pierwszy od wielu lat znów czuje się atrakcyjną, wartościową kobietą. Jej szczęście mąci fakt, że córka nie potrafi jej wybaczyć rozbicia rodziny.

Losy wszystkich tych osób splatają się ze sobą, a magia Pragi wiąże ich nierozerwalnymi nićmi.

To piękna opowieść o miłości, marzeniach i przyjaźni. Momentami zabawna, momentami bezbrzeżnie smutna, a chwilami zbyt ckliwa, ale na pewno spodoba się miłośnikom i miłośniczkom romantycznych historii, a także zaciekawi wszystkich tych, którzy chcieliby bliżej poznać architekturę i ciekawostki dotyczące Pragi.

Informacje dodatkowe o Moja Magiczna Praga:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2017-12-05
ISBN: 978 83241 6502 5
Tytuł oryginału: A year and a day
Tłumaczenie: Barbara Kwiatkowska

Kup książkę Moja Magiczna Praga

Moja Magiczna Praga - opinie o książce

Trzy kobiety, trzy historie, trzy spojrzenia na Pragę. Magiczną Pragę, skąpaną w płatkach śniegu. Płatkach wirujący, skrzących się. Dodających magii i uroku. Autorka zadbała o rzeczową obudowę, opisując miejsca warte zobaczania (niekoniecznie te, najbardziej znane), wykreowała bohaterów, których nie sposób polubić. Zadbała o to, abyśmy czytając mogli odczuwać różne emocje, a jednocześnie zapewniając, mimo wszystko, pozytywne zakończenie.

3kobiety. Kazda różna.
spotykaja sie przypadkien w Pradze, do któej każda z nich przyjeżdza z innego powodu.
Hope jest z kochankiem, po rozwodzie, ale jej córka nie potrafi jej tego wybaczyć. Czy wybaczy matce?
Megan, zdolna fotografka, wyjeżdża  z Olliem - przyjacielem. Ale czy to aby tylko przyjaciel? Czy dadzą dojsc do głosu miłosci?
I Sophie, jej histroria jest strasznie przygnebiająca. Przyjechałą sama i niby czeka na meza, któy ma do niej dołączyć. Ale prawda jest okrutnie bolesna. CZy zaakceptuje fakt dokonany?
Jak będzie wygladać życie tych 3 kobiet kiedy wrócą do Londynu?

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2017-12-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Moje greckie lato
Isabelle Broom0
Okładka ksiązki - Moje greckie lato

Lato na cudownej greckiej wyspie: błękitne niebo, biały piasek plaż i szmaragdowe morze - to istna bajka. A może coś więcej? Holly Wright ma za sobą kilka...