Moje cia這

Ocena: 3.5 (2 g這s闚)

To niesamowite, ale te takie zwyczajne, jak nasze cia豉 prowadz nas przez 篡cie

- EMILY RATAJKOWSKI

EmilyRatajkowski, jedna z najs造nniejszych modelek i influencerek, d逝go s康zi豉, 瞠 skoro jej cia這 nale篡 do niej, decyzja, aby go u篡 i na nim zarabia, oznacza akt si造. Dop鏦i wyb鏎 by jej, dop鏒y ona korzysta豉.

Z czasem jednak pojawi造 si w徠pliwo軼i: a co, je郵i decyzja tylko pozornie nale篡 do mnie?

Co, je郵i zasady ustalaj m篹czy幡i, a kobieta jest wynagradzana wy陰cznie za to, czy swoim cia貫m wpisuje si w ich fantazje?

Co to znaczy by kobiet i towarem?

Ta 鈍iadomo嗆 okaza豉 si brutalnym przebudzeniem, a jego owocem jest ksi捫ka o roli cia w uprzedmiatawiaj帷ej i szowinistycznej popkulturze i pr鏏a odpowiedzi na pytanie, jak kobiety mog wyzwoli si od w豉dzy m瘰kiego punktu widzenia.

Wci庵aj帷a i poruszaj帷a jak diabli - AMY SCHUMER

Tagi: biografie b鏬

wi璚ej

Kup ksi捫k Moje cia這

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Moje cia這 - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-04-20, Ocena: 3, Przeczyta貫m,

„Moje cia這” to ksi捫ka, wobec kt鏎ej wyj徠kowo mia豉m pewne oczekiwania. Niestety z przykro軼i musz stwierdzi, 瞠 do嗆 mocno si zawiod豉m.

Autork ksi捫ki jest Emily Ratajkowski, czyli jedna z najs造nniejszych modelek i gwiazda social medi闚. Bran膨, w kt鏎ej pracuje kobieta tak naprawd rz康z m篹czy幡i, co sk這ni這 j do przemy郵e dotycz帷ych decydowania o swoim ciele. Zacz窸a si zastanawia, czy aby kobiety nie s wy陰cznie wynagradzane za to, 瞠 wpisuj si swoim cia貫m w fantazje danego m篹czyzny. Autorka dostrzeg豉 jak ogromn rol pe軟i cia這 we wsp馧czesnym 鈍iecie.

Wszystkie przemy郵enie Emily spisane zosta造 w formie do嗆 kr鏒kich esej闚. Dzi瘯i temu tak naprawd ksi捫k czyta si do嗆 szybko. Autorka szczerze opowiada o swoich przemy郵eniach i karierze w modelingu oraz jako influencerki. Kobieta dostrzeg豉 jak wa積e w tym 篡ciu jest cia這. Dotar這 do niej, 瞠 to ono sprawia, 瞠 odnios豉 sukcesy. Jednak nie wzi窸o si to z faktu, 瞠 sama uwa瘸, 瞠 jej cia這 jej pi瘯ne. Po prostu wpisa豉 si w kanony pi瘯na m篹czyzn, kt鏎zy rz康zili tym 鈍iatkiem. Zosta豉 uprzedmiotowiona, by豉 traktowana jak przedmiot na sprzeda.

Tak naprawd w codziennym 篡ciu ka盥a z kobiet mo瞠 dostrzec, 瞠 cia這 staje si atutem lub przeszkod w 篡ciu. Nawet podczas za豉twiania b豉hych spraw kobieta wpasowuj帷a si w kanon pi瘯na danego m篹czyzny ma „lepiej” na starcie. Je瞠li do tej pory drogie czytelniczki tego nie dostrzega造軼ie to z ca陰 pewno軼i po si璕ni璚iu po t ksi捫k zaczniecie to widzie na porz康ku dziennym.

W ca這軼i zabrak這 mi praktycznych porad jak autorka sobie z tym wszystkim poradzi豉. Brakuje mi wskaz闚ek jak odnale潭 si w tym szowinistycznym 鈍iecie i jak zacz望 krzycze i walczy o sobie wtedy kiedy trzeba.

„Moje cia這” to ksi捫ka, kt鏎a tak naprawd niczego nowego nie wnios豉 do mojego 篡cia. Oczekiwa豉m, 瞠 autorka podzieli si jakimi radami, wskaz闚kami… Dlatego czytaj帷 ksi捫k mia豉m uczucie zawodu. Niemniej jednak z ca陰 pewno軼i ksi捫ka mo瞠 otworzy oczy nie jednej w szczeg鏊no軼i m這dej kobiecie, kt鏎ej marzy si s豉wa i kariera w social mediach.

Avatar u篡tkownika - anikirax
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
A na niebie blask od gwiazd. Opowie軼i na Bo瞠 Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwi雟ka ; Daria Kaszubowska ; Ma貪orzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Prze寮zik ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowie軼i na Bo瞠 Narodzenie
Ksi篹yc nad Vajont. Echo