Morderstwa i woń migdałów

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-11-09
Tytuł oryginału: Mord och mandeldoft
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Inga Sawicka

Morderstwa i woń migdałów to smakowite 3 w 1 - antologia tekstów, portret autorki i kurs pisania powieści.

W książce znajdziecie zarówno publikowaną już w 2012 r. mini powieść Zamieć śnieżna i woń migdałów, jak i trzy niepublikowane dotąd nowele: Kawiarnia wdów, Sen o Elisabeth i Elegancka śmierć.

W części autobiograficznej Camilla Läckberg opisuje historię swojej kariery - dzieciństwo w rodzinnej Fjällbace, studia w Wyższej Szkole Handlowej w Göteborg i kurs kreatywnego pisania, który dostała w prezencie na urodziny od matki i pierwszego męża. Właśnie podczas tego kursu wymyśliła fabułę Księżniczki z lodu. Sukces  książki sprawił, że uwierzyła w siebie i napisała  osiem kolejnych.

Antologię zamyka krótki kurs pisania powieści autorstwa samej Camilli, a także wybrane fragmenty jej bloga, będącego jednym z najpopularniejszych w Skandynawii.

Polecamy książkę wszystkim fanom autorki oraz tym, którzy dopiero planują zacząć przygodę z jej cyklem powieści.

Kup książkę Morderstwa i woń migdałów

Opinie o książce - Morderstwa i woń migdałów

Avatar użytkownika - wiesia884
Przeczytane:2017-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 45 książek 2017,
Czarownica. Audiobook
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Czarownica. Audiobook

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła...

Kamieniarz. Audiobook
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Kamieniarz. Audiobook

Audiobook w interpretacji Marcina Perchucia Październikowy poranek we Fjällbace. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło