Morderstwa i woń migdałów

"Morderstwa i woń migdałów" to ciekawa publikacja, szczególnie dla tych czytelników, którzy dopiero chcą zapoznać się z twórczością autorki. Nie jest to pełnowymiarowa powieść. Książka składa się z trzech części.

Pierwsza część prezentuje namiastkę talentu pisarskiego autorki. Składają się na nią trzy nowele : "Sen o Elisabeth", "Kawiarnia Wdów" i "Elegancka śmierć" oraz jedna krótka powieść "Zamieć śnieżna i woń migdałów". Wszystkie te historie są ciekawe, wciągające, intrygujące. Krótki format sprawia, że bardzo szybko się czyta, a po przeczytaniu pozostaje niedosyt.

Druga część to autobiografia Camilli Lackberg, w której autorka opisuje historię swojej kariery. Począwszy od dzieciństwa w rodzinnej Fjallbace, poprzez studia w Wyższej Szkole Handlowej w Goteborgu, aż po kurs kreatywnego pisania, który dostała w prezencie na urodziny. Podczas tego kursu wymyśliła fabułę "Księżniczki z lodu". Książka odniosła sukces dzięki czemu autorka uwierzyła w siebie i napisała kolejne powieści. W tej części mamy okazję poznać sama autorkę i jej drogę do światowego sukcesu.

Całość zamyka część trzecia, czyli krótki kurs pisania powieści autorstwa samej Camilli. Autorka przekonuje, że każdy może napisać kryminał, a samo pisanie jest rzemiosłem, którego można się nauczyć. Potrzeba jednak do tego ciężkiej pracy i odpowiednich narzędzi, które autorka nam podsuwa. Daje nam podpowiedzi od czego zacząć i proponuje ćwiczenia, które warto wykonać przygotowując się do pisania.

Moim zdaniem "Morderstwa i woń migdałów" to ciekawa propozycja dla czytelników, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z twórczością autorki. Będą mieli okazję dowiedzieć się czegoś o samej autorce, a także przekonać się czy styl pisania Camilli im odpowiada, a fabuła przedstawionych historii ich zaciekawia i zachęca do sięgnięcia po kolejne książki. Z kolei miłośnicy twórczości Camilli, którzy już dobrze znają jej powieści, mogą być rozczarowani. Krótkie formaty opowiadań pozostawiają niedosyt. Akcja zaczyna się rozkręcać, robi się coraz ciekawiej, a tu bach! rozwiązanie zagadki i koniec historii, a chciałoby się więcej i więcej.

Informacje dodatkowe o Morderstwa i woń migdałów:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-11-09
Tytuł oryginału: Mord och mandeldoft
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Inga Sawicka
Dodał/a opinię: monia89

Zobacz opinie o książce Morderstwa i woń migdałów

Kup książkę Morderstwa i woń migdałów

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla...

Czarownica
Camilla Läckberg0
Okładka ksiązki - Czarownica

Kolejna część sagi, która zawładnęła sercami wielu czytelników. Tym razem autorka podzieliła akcję na trzy przedziały czasowe: najdawniejszy...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz