Morderstwa znad Wisły. Tajemnicze i nierozwikłane polskie sprawy kryminalne

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2021-09-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Polskie Milczenie owiec. Po dokładniejszym zbadaniu znaleziska okazało się, że to nie śruba barki zmieliła i oskórowała ciało.

Polska Tragedia na przełęczy Diatłowa. Zdarza się, że malownicze górskie trasy kryją mroczne tajemnice, stając się niemym świadkiem okrutnych zdarzeń...

Polski Kuba Rozpruwacz. Kobiety mordował tym, co miał pod ręką: śrubokrętem, butelką, szprychą.

Wszystkie te sprawy łączy nieznany motyw, ludzka potworność oraz bezradność organów ścigania i sprawiedliwości.

Czy istnieje zbrodnia doskonała? Jak sytuacja polityczna wpływa na przebieg śledztwa? Dlaczego policyjne procedury czasami zawodzą?

Oto zbiór najgłośniejszych, niewyjaśnionych spraw kryminalnych, zarysowany na tle zmieniającej się przez dekady polskiej rzeczywistości. Część z nich to zbrodnie, które na zawsze pozostaną w zakurzonych archiwach, a ich sprawcy nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Niektóre - mimo że znalazły swój finał na salach sądowych - niosą za sobą więcej pytań niż odpowiedzi.

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Morderstwa znad Wisły. Tajemnicze i nierozwikłane polskie sprawy kryminalne

Opinie o książce - Morderstwa znad Wisły. Tajemnicze i nierozwikłane polskie sprawy kryminalne

Jarosław Molenda w swojej najnowszej książce zabiera nas w podróż w przeszłość, abyśmy razem z nim mogli pochylić się nad ośmioma najgłośniejszymi sprawami kryminalnymi w Polsce.
Czyni to w sposób rzetelny i ciekawy.
Lektura nie jest nudna, ma mnóstwo zdjęć i wycinków z gazet, byśmy mogli jak najdokładniej przyjrzeć się każdej z historii.
A są one naprawdę przerażające.

Niektóre ze spraw były mi znane, jak zabójstwo pary studentów w Górach Stołowych czy oskurowane zwłoki kobiety.

Ale o niektórych przeczytałam pierwszy raz.
Jak np: o morderstwie 6-osobowej rodziny, nad którym do dzisiaj wisi tajemnica o wołyńskim charakterze, czy zwłokach znalezionych w walizce lub Czerwonym Pająku czyli naszym Kubie Rozpruwaczu.
Zakończenie tej sprawy jest naprawdę sensacyjne i gwarantuję, że czytając je będziecie naprawdę zaskoczeni.

Pomimo, że książka momentami jest drastyczna, to naprawdę bardzo dobrze się ją czyta. Jest to z pewnością duża zasługa autora, który włożył nią ogrom mrówczej pracy, za co należą mu się zasłużone brawa.

Jeśli więc interesuje Was literatura #truecrime, to tutaj z pewnością nie będziecie zawiedzeni!
Polecam!

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-09-14, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bierut i Wasilewska. Agent i dewotka
Jarosław Molenda0
Okładka ksiązki - Bierut i Wasilewska. Agent i dewotka

Bolesław Bierut i Wanda Wasilewska nigdy nie tworzyli pary, ale oboje łączy wiele, choćby dość burzliwe życie uczuciowe. Niezależnie od tak ważnych dla...

Ofiary z ludzi. Od samurajów do męczenników dźihadu
Jarosław Molenda0
Okładka ksiązki - Ofiary z ludzi. Od samurajów do męczenników dźihadu

Starożytne kultury i barbarzyńskie plemiona nie znające pisma wydają się nam dużo bardziej "okrutne" i pozbawione zasad niż cywilizowane narody. Wystarczy...

Kwestia winy
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska