Mosiężny rak znika

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2023-05-26
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788367787000
Liczba stron: 184
Język oryginału: polski

Ocena: 6 (1 głosów)

Kasia przypadkowo trafia do Radomia sprzed stu lat. Razem z Piotrkiem, któremu nie przeszkadzają bluzka z Pokemonami i dziwne pytania dziewczynki, wyrusza na poszukiwania mosiężnego raka. Dokąd zaprowadzi bohaterów dziwna zagadka w liście? Dlaczego nie wolno kichać w starym kinie? Kto zachwyci się dawnym Radomiem? I co mają wspólnego z tą historią żeliwne krasnale, które zakradły się do zegarmistrza? Przeczytajcie przewrotną opowieść z detalem architektonicznym w tle!

Kup książkę Mosiężny rak znika

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mosiężny rak znika

Lubicie "zanurzyć się" trochę w historie i tradycje miejscowości w której mieszkacie? Wiecie które miejsca warto zobaczyć i poznać ich historię?

🦞🦞"MOSIĘŻNY RAK ZNIKA"
Marta Wiktoria Trojanowska LUCKY Wydawnictwo przenosi nas do Radomia. Poruszając historię i detale architektoniczne miasta i jego kamienic.

Akcja powieści dzieje się w Radomiu. A główna bohaterka Kasia czekając na mamę przed kamienicą zagarmistrza, przez przypadek słyszy dziwną rozmowę "dwóch krasnali". Ta cała rozmowa przenosi ją do Radomia sprzed 100 lat. Wydawałoby się że Kasia powinna znać Radom lepiej niż mieszkańcy miasta. Niestety część detali wydaje się znajoma. Reszta jest dla dziewczynki jak obrazy ze starych zdjęć i pocztówek taty, tylko tym razem w kolorze. Zbieg przypadków doprowadza dziewczynkę do restauracji Wierzbickiego, który ma problem. Ktoś ukradł mosiężnego raka. Kasia wraz z napotkanym chłopcem postanawia odkryć zagadkę zaginionego przedmiotu. Czy Kasi i Piotrkowi uda się odnaleźć raka? Czy zagadka z listu zostanie rozwiązana? Do jakich wniosków dojdzie Kasia zwiedzając przy okazji stary Radom?

Jesteście ciekawi jak potoczą się losy bohaterów? Koniecznie przeczytajcie książkę. Autorka stworzyła ciekawą fabułę, wplatając w nią ciekawostki architektoniczne miasta. Po przeczytaniu książki zgłębiałam temat histori Radomia, restauracji Wierzbickiego, ulicy Żeromskiego i wiele innych. Osoby interesujące się dawnymi czasami, koniecznie muszą przeczytać książkę. Jest to znakomita pozycja nie tylko dla dzieci i młodzieży. Dorosły znajdzie w niej wiele ciekawostek i zechce poznawać historię miasta. Dzieci dzięki lekturze książki bardzo chętnie będą rozglądać się wokół swojego miejsca zamieszkania szukając historycznych zabytków, znaków oraz zgłębiać ich historię. Powiem Wam bawiłam się świetnie czytając książkę, wyobrażając sobie te piękne widoki. Dodatkowym smaczkiem są zdjęcia architektury Radomia. Ja osobiście polecam książkę, gwarantując Wam ciekawą lekturę.

Link do opinii
Wygraj tę książkę:
Inne książki autora
Dziecko z baśni
Marta Wiktoria Trojanowska0
Okładka ksiązki - Dziecko z baśni

Anetka jest niewyróżniającą się niczym córką dyrektora szkoły, do której chodzi. Łata, szkolna sekretarka, potrafi tylko...

Złote dziecko. Opowieść o małym Jacku Malczewskim
Marta Wiktoria Trojanowska0
Okładka ksiązki - Złote dziecko. Opowieść o małym Jacku Malczewskim

Jest zima. Michał idzie właśnie ze szkolną wycieczką do radomskiego muzeum. Jacek spaceruje natomiast śliskimi uliczkami Starego Ogrodu podczas rodzinnego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy