Mroczna melodia

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Dark Notes

Melodia, której on ją uczy, jest oparta na skali, o której bała się myśleć.

Ivory ma wielki talent i jeszcze większą nadzieję, że prestiżowa szkoła muzyczna pozwoli jej go rozwijać. Choć nie jest łatwo, bo w przeciwieństwie do innych uczniów pochodzi z biednej, patologicznej rodziny, nie załamuje się i ciężko pracuje na swój sukces.

Emeric to arogancki, autorytarny i piekielnie przystojny nauczyciel muzyki. Jego pojawienie się w szkole zachwieje światem Ivory i sprawi, że wygrywane przez nią melodie od tej pory będą w tonacji pożądania. Uczennicę i nauczyciela połączy mroczna relacja, w której tylko muzyka pozostanie bez skazy.

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Mroczna melodia

Opinie o książce - Mroczna melodia

Są powieści, których fabuła podszyta muzyką zabiera nas do innego świata. Tam oddajemy się dźwiękom i śledzimy losy bohaterów, chodząc za nimi niemalże krok w krok. Kiedy sięgałam po tę powieść, nie spodziewałam się, że tak podbije moje serce. Autorki nie kojarzyłam nawet z nazwiska, co teraz wzbudza we mnie wstyd, bo powieść, jaką oddała nam w dłonie, powinien znać każdy, choć oczywiście to tylko moje zdanie.

Ivory ma siedemnaście lat i za wszelką cenę pragnie dostać się na upragnioną uczelnie. Gra na fortepianie jest jej życiem, mimo tego, że Los zgotował jej prawdziwe patologiczne piekło – znarkotyzowana matka i brat tyran to jej codzienność. W szkole, jak można się domyślić, nikt nie pała do niej sympatią, a co za tym idzie, ma przylepioną łatkę dziewczyny lekkich obyczajów. Jakby tego było za mało, ze szkoły odchodzi nauczycielka, która jako jedyna w nią wierzyła. Czy codzienność może być gorsza? Na jej miejsce jednak zatrudnia się młody nauczyciel…

Nie umiem sobie wyobrazić zła jakie wyrządzono naszej bohaterce. Bita, zastraszana, męczona, gwałcona, na każdym kroku wykorzystywana. Nie umiem określić, jak bardzo chciałam podać jej dłoń, przytulić, powiedzieć, że pomogę jej wstać z kolan, że odbiorę część jej bagażu i razem z nią, wspierając, pomogę na tyle i na ile będę mogła. Moje serce złamało się, że jestem taka bezradna, że nie mogę nic zrobić, żeby jakkolwiek ją wesprzeć.

Mimo całego zła tego świata, nastolatka się nie poddała. Podziwiam ją za to, bo nie jeden dorosły, nie byłby w stanie dźwignąć tego wszystkiego. To jakiś jeden obłęd. No i mężczyzna, który wkracza w jej życie z pełnym impetem. Fascynuje ją, wzbudza uczucia, na które Ivy nie pozwalała sobie jak do tej pory. I namiętność, erotyzm, seks, który nie odpycha w tej historii, a nadaje jej mrocznego wydźwięku, który zdecydowanie działa na pikanterię i korzyść fabuły.

Ta powieść jest magiczna. Oplata nas zdarzeniami, hipnotyzuje, mogę się pokusić o narkotyzowanie nas słowami, wbija się w naszą głowę i nie pozwala o sobie zapomnieć. To naprawdę wspaniała książka, jestem nią zachwycona i oczarowana. Wzbudzała we mnie uczucia z jednej skrajności w kolejną, trzymała w napięciu jak cała sprawa się potoczy i czym mnie jeszcze zaskoczy. Bohaterowie są świetni, dobrze wykreowani, prawdziwi z realnymi marzeniami i uczuciami, co dla mnie jest podstawą doskonałej opowieści.

Całokształtem uważam, że za mało słychać o tym tytule. Chciałabym, by jak najwięcej osób ją przeczytało, by mogło poznać historię dziewczyny, której Los płatał figle, a która nie ugięła się przed niczym i potrafiła zawalczyć o swoje lepsze jutro.

Dzięki @niegrzeczneksiazki miałam okazję przeczytać najnowszą książkę Pam "Mroczna melodia". I czy był to dobry wybór?? Powiem tak.

Jedno słowo: wow‼️

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie mi się aż tak podobać.

Jest rewelacyjna.

Autorka stworzyła naprawdę intrygującą opowieść. Nie jest ona mdła ani nudna. Od samego początku zostałam wciągnięta w fabułę. Nieletnia uczennica i nauczyciel. Zakazane uczucie, które nie ma prawa bytu. I to nie jest słodka i grzeczna historia. O nie. Przygotujcie się na powera. Ivory i Emeric przysporzą Wam dużo emocji. Ta historia nie jest łatwa. Jest brutalna, mroczna, pełna bólu i pożądania. Ta książka zostanie jeszcze długo w mojej pamięci.

Polecam wszystkim, ją trzeba przeczytać.

Ivory Westbrook ma siedemnaście lat i jest uczennicą ostatniego roku Akademii Le Mayne. Prestiżowej uczelni, na którą stać tylko najbogatszych. A ona jest biedna jak mysz kościelna. Tylko jej nieżyjący już ojciec zrobił wszystko, by mogła się uczyć i rozwijać pasję, jaką jest pianino. Jest nieakceptowana, nie lubiana i ma opinię puszczalskiej. Nie może liczyć na wsparcie starszego brata ani matki, bowiem oni mają swój świat - narkotyki. Na każdym kroku Ivory doświadcza nieprzyjemności. Ale ma wielki plan - uczelnia Leopold. To jej marzenie, by uwolnić się od całego zła, w jakim żyje od czterech lat. Tylko aby jak najlepiej zdać egzaminy. Niestety zmienia się im nauczyciel muzyki... Emeric Marceax został przeniesiony do Le Mayne. Zostawił za sobą przeszłość. W tej placówce chce zacząć wszystko od nowa. Tylko nie wziął pod uwagę tego, że jego uczennica o powabnych, kobiecych kształtach będzie jego pokusą nie do opanowania. Zaczyna między nimi iskrzyć. A nie powinno. Relacja uczennica-nauczyciel jest zabroniona. A jednak ryzykują. Czy będzie warto? Co Ivory odkryje? Czy Emeric nauczy ją tego, czego oczekuje? Czy dostanie się do wymarzonej uczelni? Uwielbiam książki z muzyką w tle. Melodią. I to bez względu na to, czy to rock czy muzyka klasyczna. Najważniejsza jest pasja i zaangażowanie w to co robią bohaterowie. I tak było tym razem. Melodia zwana życiem. W tym przypadku mroczna. Szokująca i bolesna. Obdzierająca z godności i poniżająca. Autorka oddała w pełni życie głównej bohaterki ukazując targające nią emocje i uczucia. To odważna, skromna i empatyczna młoda kobieta, która doświadczyła więcej niż niejeden dorosły. Nie z wyboru - poniekąd z przymusu. Współczułam jej strasznie. Jest przy tym skromna i ma ogromny talent. A żyje pasją i nadzieją. Tylko ta niesprawiedliwość losu, która się jej uczepiła. W momencie pojawienia się nowego nauczyciela od początku było widać, że nie lubi niesubordynacji i nieposłuszeństwa. Każdy musi mu ulec i siego słuchać. To silna i wyraźna osoba. Charakterny mężczyzna, który ma zamiłowanie do gorącego seksu. Seksu z elementami dbsm. Autorka miała pole do popisu. I wykorzystała temat. Ukazała głównego bohatera jako pewnego siebie i nawet skusiłabym się na określenie mrocznego mężczyzny, który musi mieć wszystko tak, jak sam tego pragnie. To on tu rządzi i rozdaje karty. Jego przeszłość była fajnie dawkowana. Mąciło to spokój i dodawało smaczku. Od początku w relacji głównych bohaterów czuć było to napięcie seksualne. Tą chemię, jaka miedzy nimi gwałtownie wybuchła. Był widoczny głód, pożądanie i pragnienie rozkoszy. Obrazy kłębiły siew mojej głowie. Wyobraźnia szalała. Autorka bowiem z pasją opisywała zbliżenia. Kontakty seksualne w pełnej krasie. Ostre, nieobliczalne, dosadnie i spalające. A przy tym uzależniające i mimo nutki niepewności aż chciało się więcej. W końcu Emeric to mistrz. Czytałam jak zahipnotyzowana. Cała ta historia jest mocna. Obdzierająca ze złudzeń. Trzymająca w napięciu i ogromnym zaciekawieniu, co przyniesie los. Jakie będą kolejne wydarzenia w życiu bohaterów. Jej przekaz jest prostu i dosadny. Warto wierzyć w lepsze chwile. Warto zaryzykować i dążyć do realizacji marzeń. Autorka ma niebywały talent tworzenia pasjonującej historii. Lekki styl przemawia za tą powieścią. Jest tu pełno pasji i ognistych zbliżeń. Tych pozytywnych, jak i krzywdzących. Pełna sprzeczności. Ból u i radości. Ekscytacji. Dreszczyku emocji i szalejącego tornada, zwanego pożądaniem. Skosztowaniem zakazanego owocu, który ponoć smakuje najbardziej. Warto zwrócić na tę pozycję swą uwagę, szczególnie jeśli lubicie takie niegrzeczne historie. Polecam.
Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama

Pamiętacie książkę "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Ile to już lat minęło, gdy ten "bestseller" został wydany. Kto z Was go czytał. Przyznam się Wam, że z ciekawości przeczytałam jedną część. Poddałam się i po następne części nie sięgnęłam. Nie dałam rady. Raził mnie płytki język, jakim została napisana ta książka.

Raz na jakiś czas sięgam po powieść erotyczną. Niestety wiele z nich to "kalka z Greya". Trochę tak jest też z "Mroczną melodią".

Zakazany seks 17-letniej uczennicy z jej nauczycielem muzyki. Mężczyzna jest od niej dziesięć lat starszy. Wie, jakie mogą być konsekwencje, gdy ich romans się wyda. Niby nie chce skrzywdzić młodej dziewczyny, ale wszystko co robi, prowadzi do tego, że ich relacja robi się coraz bardziej intymna.

Z każdym dniem bardziej ją oswaja, sprawdza jej granice. Chce zawładnąć jej ciałem, umysłem, jej światem. I chce żeby była mu posłuszna.

Oczywiście Ivory coraz bardziej mu ufa i mu się poddaje. A Emeric spełnia swoje fantazje erotyczne.

Ivory ma ogromny talent. Jest świetną pianistką, która ubiega się o miejsce na prestiżowej uczelni. Pochodzi z biednego domu, jej ojciec nie żyje, a matka ją nienawidzi. Tym co daje jej radość jest muzyka i kot Schubert.

Dziewczyna ma wiele problemów na głowie. Brak pieniędzy zmusza ją do robienia strasznych rzeczy.

"Mroczna melodia" to erotyczna opowieść, przepełniona scenami seksu, prawie na każdej stronie. W jej tle rozbrzmiewa muzyka grana na fortepianie.

Jak dla mnie było czasami za mrocznie, za duszno. O dziwo podobał mi się język, jakim została napisana ta powieść. Nieraz bardzo współczułam bohaterce i chciałam, by spełniła swoje największe marzenie. Nie potrafiłam do końca zrozumieć tej relacji. Jednak zakończenie choć dość przewidywalne, zostało wymyślone całkiem zgrabnie i umiejętnie. Były momenty, gdy przy czytaniu się nudziłam, lecz jednocześnie chciałam poznać finał tej dziwnej, niepokojącej, pokręconej relacji.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2021-03-14, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2021-03-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

GENIALNA! Koniecznie, każda fanka romansów a zawłaszcza Dark Romance musi mieć tę książkę w swojej biblioteczce. „Mroczna melodia” zachwyca pod każdym względem. Świetny motyw nauczyciela i uczennicy, surowych i oryginalnych bohaterów, ciężką oraz skomplikowaną fabułę a przy tym zmysłową, wręcz magiczną. Lektura jest momentami drastyczna i niepokojąca, ale mimo to pociąga i fascynuje czytelnika. Jestem zachwycona.

Ivory wiedzie skrajnie ubogie życie. Mieszka w domu, w którym doświadcza przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. Młoda dziewczyna żyje tylko i wyłącznie dzięki muzyce. To dla niej codziennie wczesnym rankiem wstaje, aby udać się do elitarnej szkoły muzycznej. W niej również nie jest lekko. Dziewczyna mimo wielkiego geniuszu muzycznego jest wytykana palcami. Każdy dzień jest walką. Kiedy Ivory trafia pod skrzydła nowego nauczyciela wszystko się zmienia. Dosłownie… wszystko. Jej talent i niebywała uroda wręcz uzależnia Emerica. Ten arogancki, autorytarny i piekielnie przystojny nauczyciel muzyki zaryzykuje całe swoje życie, aby zaopiekować się Ivory. Zaopiekować pod każdym tego słowa znaczeniu. Emeric staje się dla dziewczyny mentorem, kochankiem, bratnią duszą. Ich związek jest zakazany pod każdym względem. Czy oboje są świadomi, na co się narażają? Czy to, co zaczyna się między nimi rodzić to miłość czy niezdrowa fascynacja? Jedno jest pewne. Oboje obnażą swoje mroczne dusze i będą walczyć z przeciwnościami do ostatniego tchu.

Pam Godwin oczarowała mnie swoim stylem i śmiałym pomysłem na fabułę. Nie mogłam się oderwać od lektury a książka siedziała w mojej głowie i sercu jeszcze długo po jej skończeniu. Wszystko w tej książce fascynuje. Zakazana relacja, mroczni bohaterowie, zaskakujące zwroty akcji. Nie jest to jednak tytuł dla każdego. W książce porusza się temat gwałtu. Bohaterka doświadcza przemocy seksualnej w bardzo młodym wieku i przez długi czas. Jej postępowania mogą być nie dla wszystkich jasne a późniejsza relacja z nauczycielem może wywołać oburzenie. Mimo to ja rozumiem podejście autorki do tematu i to jak poprowadziła związek Ivory z Emericem. „Mroczna melodia” trafia do moich ulubieńców i już niecierpliwie czekam na kolejną książkę autorki. Gorąco polecam Wam ten tytuł! Czytajcie!

Siedemnastoletnia Ivory, pomimo swojego młodego wieku, wiele już w życiu wycierpiała. Jej największym marzeniem i zarazem motywacją do wyrwania się z domu jest wyjazd do prestiżowej szkoły muzycznej. Dziewczyna musi zaimponować nowemu nauczycielowi, żeby dostać jego rekomendację. Emeric od razu dostrzegł talent i potencjał Ivory. Poza muzyką, już od pierwszego wejrzenia, połączyło ich coś znacznie głębszego i mroczniejszego.

„Mroczna melodia” intrygująca i wciągająca historia. Okładka i tytuł książki w pełni oddają jej klimat. Pomimo tego, że spodziewałam się po niej czegoś innego, bardzo mi się podobała, choć nie zachwyciła mnie tak, jak na to liczyłam. Z pewnością nie jest to książka dla każdego.

Relacja między głównymi bohaterami jest specyficzna. Ich związek jest zakazany, ale został opisany w interesujący sposób. Jest bardzo erotyczny i nie opiera się na standardowych wartościach. Ivory wiele przeszła, a Emeric pomaga jej pogodzić się z demonami przeszłości.

Fabuła książki jest ciekawa, bohaterowie też zostali fajnie przedstawieni. Styl pisania autorki również mi się spodobał. Książkę czytało się bardzo przyjemnie i ciężko było mi się od niej oderwać. Jeśli lubicie w książkach mroczne klimaty i zakazane związki to warto po nią sięgnąć.

Polecam.

Kup książkę Mroczna melodia