reklama

Mroczna połowa

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-06-08
Kategoria: Horror
ISBN: 978-83-7659-720-1
Liczba stron: 528
Tytuł oryginału: The Dark Half
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Korombel Paweł

Ocena: 4.54 (24 głosów)

Thad Beaumont i George Stark. Doktor Jekyll i Mr. Hyde. Thad jest powieściopisarzem, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki uroczych bliźniąt. Sukces, pieniądze i status autora bestsellerów przyniosły mu epatujące przemocą, wydane pod pseudonimem George Stark kryminały, w których stworzył postać brutalnego mordercy Alexisa Machine'a. Pod własnym nazwiskiem napisał nominowaną do National Book Award powieść Niespodziewany taniec, zdobywając tytuł najbardziej obiecującego pisarza Ameryki. Niespodziewany szantaż ze strony dociekliwego studenta, który grozi, że zdemaskuje go jako twórcę postaci Machine'a, zmusza go do publicznego wyznania, iż George Stark to w rzeczywistości Thad Beaumont. W obecności reporterów tygodnika People Thad urządza Starkowi symboliczny pogrzeb. Ale jego mroczna połowa nie zamierza zniknąć wydaje się, iż powstała z grobu i prześladuje wszystkich, których uważa za winnych ujawnienia tożsamości Starka. W otoczeniu pisarza mnożą się bestialskie morderstwa, zaś pozostawione na miejscach zbrodni ślady jednoznacznie wskazują na Beaumonta jako zabójcę

Kup książkę Mroczna połowa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mroczna połowa

Avatar użytkownika - Cockatrice
Cockatrice
Przeczytane:2013-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zdecydowanie najlepsza książka Kinga, jaką przeczytałam. Co prawda mam na swoim koncie bardzo mało pozycji tego autora, ale zanim przeczytałam "Mroczna połowę" nie myślałam, że będę chętna sięgnąć po więcej książek spod jego ręki. 
Może i nie jest jedną z najchudszych powieści, ale King ma w sobie coś takiego, że nawet długie opisy czyta się z wielką ciekawością. 
To, że napisana jest mistrzowsko, to jedno. Główny powód wysokiej oceny to treść. Pomysł na tak zawiłą akcję mógł zrodzić się tylko w głowie kogoś bardzo kreatywnego. 
Polecam tę pozycję wszystkim, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze Stephenem Kingiem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - BooksMyHarbour
BooksMyHarbour
Przeczytane:2016-11-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Opinie, Stephen King,
Wróble znowu fruwają... "Psychopompos" towarzyszą obydwu połowom prawie cały czas, odgrywają również znaczącą rolę w ukształtowaniu akcji utworu. To greckie słowo oznacza tych, którzy przewodzą. Chodzi o przeprowadzanie dusz z krainy żywych do świata umarłych. Fajny klimat. Akcja powieści opiera się na wątku autobiograficznym. I tu gratka dla stałych czytelników tego autora. Stephen King początkowo nie podpisywał się swoim nazwiskiem. Jak wiemy - używał pseudonimu Richard Bachman. To jemu właśnie autor dedykuje swą powieść, dziękuje mu, twierdzi, że właśnie swej mrocznej połowie zawdzięcza powstanie książki. Mamy tu kolejny surrealistyczny utwór. To trzeba naprawdę lubić u Kinga, jego absurdy elektryzują! Ponadto znalazłam tu dla siebie coś jeszcze - dygresje na temat sztuki pisania i związanych z nią związanych z nią dylematów. Warstwa realizmu w powieści sprawia, że wstawki dotyczące Starka, to iście mroczny majstersztyk. Nie oceniam tej książki pod kątem technicznym, tu liczy się tylko wytwór wyobraźni. Pisarz to człowiek o bogatej wyobraźni, który wierzy, ,,że wewnętrzny przymus tworzenia powieści jest tylko zaporą przed zamętem, może nawet przed niepoczytalnością; rozpaczliwym narzucaniem porządku przez ludzi (...)" Thad jest tego przykładem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2016-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Nie będzie to raczej moja ulubiona książka tego autora - przychodzi mi do głowy przynajmniej kilka bardziej trzymających w napięciu, zaskakujących czy po prostu straszniejszych - ale niezależnie od tego nie sposób Kingowi odmówić świetnego warsztatu pisarskiego i dobrych pomysłów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2015-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Mam,
Książka jest bardzo ciekawa i posiada oryginalną fabułę. Również stylowi autora właściwie nie można niczego zarzucić. Czyta się lekko, przyjemnie i zainteresowaniem. Jednak kryminały nie należą do moich ulubionych gatunków (właściwie sama nie wiem dlaczego).
Link do opinii
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Książka dla fanów Kinga, raczej nie na początek przygody z nim. Autor często puszcza do czytelników oczko i to jest jeden z niewątpliwych plusów tej pozycji. Polecam ją wszystkim którzy Pana Kinga poznali już bliżej, dla reszty może być trochę mało przystępna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2013-06-23, Ocena: 4, Przeczytałem, czytam regularnie w 2013 roku,
Kiedy pokonujemy wielkie zło poniesiesz straty. Wielu ludzi ginie aby George Stark odszedł z naszego świata.
Link do opinii
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2020-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - Barbarka
Barbarka
Przeczytane:2017-11-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017 r,
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2017-09-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Aksyd
Aksyd
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Znalezione nie kradzione
Stephen King0
Okładka ksiązki - Znalezione nie kradzione

,,Pobudka, geniuszu" - tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni. Geniuszem...

Worek kości
Stephen King0
Okładka ksiązki - Worek kości

Nagła śmierć żony oznacza dla Michaela Noonana, autora poczytnych książek, koniec kariery pisarskiej. Walcząc z twórczą niemocą, w poszukiwaniu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy