Quantcast

Muzyka duszy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7469-334-7
Liczba stron: 320

Ocena: 4.89 (19 głosów)

Posłuchaj jak śpiewa moje wnętrze. Oj dana dana... Inne dzieci dostawały w prezencie cymbałki. Susan musiała tylko prosić dziadka, żeby zdjął kamizelkę... Tak. Ma Śmierć w rodzinie. Trudno jest normalnie dorastać, kiedy dziadek jeździ na białym koniu i dzierży kosę - zwłaszcza gdy trzeba przejąć rodzinny interes, a jedyny pomocnik mówi tylko po szczurzemu. A już szczególnie wtedy, kiedy ma się do czynienia z nową, uzależniającą muzyką, która pojawiła się w Świecie Dysku. Jest bezprawna. I zmienia ludzi. Nazywana jest "Muzyką z wykrokiem". Ma rytm i można przy niej tańczyć, ale... Jest... żywa. I nie chce ucichnąć. Błyskotliwy bajarz z poczuciem humoru równie zabawnym, co ironicznym. Jest moralistą, filozofem i humanistą... Dickens dwudziestego wieku.

Kup książkę Muzyka duszy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Muzyka duszy

Avatar użytkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2023-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Coś niesamowitego, rock'n'roll pojawił się w Ankh-Morpork! To szaleństwo, to niebezpieczeństwo, taka muzyka nie może sobie tak bezkarnie istnieć! A przynajmniej nie za darmo, Gardło Sobie Podrzynam Dibbler już o to zadba. 


Pierwszy koncert z zaczarowaną gitarą to najlepsza scena z całego Świata Dysku, czuć ogień, czuć tę moc. Członkowie zespołu to nowe bardzo sympatyczne postacie. Susan, wnuczka Śmierci? Chciałabym zostać Susan jak dorosnę. Nawet magowie stali się zabawni, kiedy tylko odmieniła ich muzyka. Najlepsza część z cyklu o Śmierci.

Link do opinii
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2017-07-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Show biznes w krzywym zwierciadle.
Link do opinii
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2017-01-03, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Książka, która jak większość cyklu ma wzloty i upadki. Jak zawsze też były fragmenty, które piętnują głupotę naszego świata. Tym razem trafiła do mnie pazerność przemysłu muzycznego. Jak ulał pasuje mi to do naszego ZAiKSu. Ciągle tylko nie rozumiem, dlaczego za muzykę i filmy trzeba płacić (choćby w abonamencie RTV), a książki można wypożyczać za darmo? Nie ma sprawiedliwości dla pisarzy... A wracając do Pratchetta - nadal nie sposób nie lubić Śmierci, nadal przerażają magowie, bo obrazują naszych naukowców, ale najlepszy jest Śmierć Szczurów... Fajna książka, ale nie w każdym fragmencie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki - 2016,
Śmierć postanowił odsunąć się od pracy, wstąpić do Legii, zapomnieć. W związku z tym Susan, córka Morta, zmuszona jest przejąć rodzinny interes i zastąpić dziadka w wypełnianiu obowiązków. Jednym z pierwszych zleceń jest towarzyszenie w przejściu na tamten świat młodemu muzykowi, który właśnie przybył do Ankh Morpork. Tyle że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Bo zagrała pierwsza gitara i stała się muzyka. Okazję wykorzystał oczywiście GSP Dibbler i rozkręcił nowy interes na Dysku. ,,Muzyka duszy" gra na wielu kluczowych postaciach. Ma w niej swój udział nie tylko Susan, ale i magowie z rektorem na czele, nie pomijając bibliotekarza, i Śmierć, i strażnicy Colon i Nobby, i nawet Vetinari. Jest tu motyw dorastania, popełniania błędów młodości, wynikających ze zbytniej pewności siebie, ale i konieczny wówczas element ryzyka, prowadzący do zmian, które przyniosą nową jakość życia, dobrych zmian, koniecznych, by cywilizacja się rozwijała i świat pędził naprzód. Styl Pratchetta niezmiennie bawi, ironia kąsa, żarty śmieszą i dają do myślenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zxcc65
zxcc65
Przeczytane:2015-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Kolejna genialna powieść Pratchett'a. Należy do mojego ulubionego cyklu o Śmierci. Kosiarz ponownie postanawia zrobić sobie urlop i jego miejsce zajmuje Susan, jego wnuczka. Tymczasem w świecie dysku pojawia się pierwsza grupa wykrokowa w której skład wchodzą: troll (grający na kamieniach). krasnolud i człowiek, który do złudzenia przypomina elfa. Jak zwykle książka przepełniona jest humorem, prześmieszna rozmowa Śmierci z Świętym mężem, podczas której dowiadujemy się jaki dźwięk wydaje jedna klaszcząca ręka i jak wygląda nieskończoność. Jak każdą książkę z Świata Dysku gorąco polecam!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Pantherinae
Pantherinae
Przeczytane:2012-07-31,
Zdecydowanie jedna z moich najulubieńszych z serii Świata Dysku.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2022-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Czym jest muzyka? Gra w duszy? Gra dla ludzi czy też ludzie grają dla niej?

 

Wzruszająca historia o przemijaniu i nieśmiertelności - tak ludzi jak i zjawisk nieuchwytnych. Polecam. Jedna z ciekawszych i bardziej wzruszających, a przy tym na typowy dla autora sposób uroczo okraszonych humorem - tym razem na warsztacie groteski ułożył kulturę rocka i metalu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2020-01-11, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane w 2020,
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2019-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - lucter
lucter
Przeczytane:2016-09-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Na glinianych nogach
Pratchett Terry0
Okładka ksiązki - Na glinianych nogach

Kryminalna zagadka w świecie Dysku. Kto morduje nieszkodliwych staruszków? Kto próbuje otruć Patrycjusza? Kiedy jesienne mgły spowijają Ankh-Morpork,...

Wyprawa czarownic
Pratchett Terry0
Okładka ksiązki - Wyprawa czarownic

'To jest opowieść o opowieściach. Albo o tym, co naprawdę znaczy być wróżką i matką chrzestną. Ale też, zwłaszcza, o zwierciadłach i odbiciach....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy