My dilemma is you

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2019-10-23
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788366106222
Liczba stron: 366

Tom 1 cyklu My dilemma is you

Ocena: 5 (3 głosów)

Szesnastoletnia Christina Evans prowadzi wymarzone życie w Los Angeles dopóki jej rodzice nie oznajmiają, że przeprowadzają się do Miami.

W ciągu kilku dni życie Christiny zmienia się o 180 stopni ? nowa szkoła, nowe miejsce do życia ? wszyscy witają ją z otwartymi ramionami, poza jedną osobą. No właśnie... Dlaczego Cameron jest tak chłodny i zdystansowany? I czy właśnie z tego powodu Christina będzie chciała się dowiedzieć, jaką skrywa tajemnicę?

Tagi:

Kup książkę My dilemma is you

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - My dilemma is you

Czasy liceum to burza szalejących hormonów. To czas szaleństw, ryzykownych zagrywek i walki o bycie w elicie. W czołówce. Pokazywanie swojej dominacji. Bycie najważniejszym: królem i królową "dorosłych" licealistów. Jak odnaleźć się w tym wszystkim? 

   Szesnastoletnia Cristina Evans w obecnej szkole jakoś sobie dała z tym radę. A to za sprawą najbliższych przyjaciół: Trevora i Cass. Wspierają się i są dla siebie na wzajem niczym trzej muszkieterowie. Niestety pewnego dnia rodzice Cris informują swoje córki, że muszą porzucić swoje obecne życie i przeprowadzić się o oddalonego o tysiące kilometrów Miami. Czternastoletnia Kate nie widzi przeszkód i nie robi problemów. Odległe Miami zdaje się być kuszącą dla niej perspektywą. Za to cały świat Cris legł w gruzach. Nie wyobraża sobie zmiany szkoły w październiku.  Już na miejscu okazuje się, że tak wesoło nie będzie. Cris poznaje elitę ze swojego liceum - przystojniaków, o których każda dziewczyna marzy. Między innymi Nash, Matt i Cam. Jakimś trafem zwracają na nią uwagę, co drażni tamtejszą Cruellę DeMon. Susan nienawidzi grać drugich skrzypiec. Na domiar złego Cameron mówiąc potocznie "nie trawi" nowej koleżanki. 

W rytmie "My dilemma" Seleny Gomez obserwowałam te młodzieńcze zawirowania. Szalejące hormony, skradane pocałunki, ogień i pożądanie. Intrygi a także wypieranie spraw oczywistych. Bawienie się uczuciami, nie zważając na uczucia "ofiary". Dla niektórych liczyło się tylko tu i teraz i to, by być ciągle na językach. Przecież status społeczny wymaga pewnych zachowań. Cris nie tak łatwo jest się we wszystkim odnaleźć a tym bardziej wpasować się. To nie lada sztuka. Niestety ta walka tak ją pochłania, że nie ma czasu dla Cass i Trevora. Nie ma chwili na telefon, na kontakt z przyjaciółmi. Nowe życie to nowe problemy a to co zostawiła?

   Bardzo fajna książka o młodzieńczych decyzjach. O bezwzględności jednych i czułości drugich. O priorytetach i życiowych wyborach. To, w jakim środowisku się obracają i jakie to niesie skutki. To, jak bardzo zachowanie potrafi się zmienić. Jak łatwo ukryć jest swoją prawdziwość pod warstwą ubrań i makijażu. Zachowanie nastolatków po części przypomniało mi moje licealne czasy. Fajnie było na chwilę powrócić we wspomnieniach. 

 Ale wracając do książki. Co w niej znajdziemy poza tym co wymieniłam powyżej? Odrzucenie, odizolowanie się, nie radzenie sobie z presją, samookaleczenia, śmierć, depresję i ... kto się czubi ten się lubi. Ta książka ma w sobie wszystko. To lektura dla nastolatków ale ja siew niej bez problemu odnalazłam i wcale nie było źle. Pisana prosto i przystępnie. Bez masy przekleństw i morza seksu czy też narkotyków. Ot, zwykłe problemy osób u progu dorosłości - i krok za nim. 

Polecam

agazlotowlosaiksiazki.blogspot.com

Link do opinii

Miłość czeka gdzieś za rogiem na każdego, ale nie zawsze jest prosta i oczywista, a jak mówi przysłowie od nienawiści do miłości tylko jeden krok.
Pewnego dnia kiedy Cristina Evans wraca do domu dowiaduje się że z dnia na dzień ma przeprowadzić się z Los Angeles do Miami, ponieważ jej tata dostał lepszą pracę. Cris nie chce wyjeżdżać i zostawiać swojego idealnego życia, do tego będzie tęsknić za przyjaciółmi Cass i Trevorem, niestety musi zrobić to co każą jej rodzice. Dziewczyna trochę obawia się szkoły ale szybko poznaje nową przyjaciółkę Sam i niedługo po tym zyskuje chłopaka Matta, ma problem jedynie ze szkolną gwiazdą Susan i jej chłopakiem Cameronem który jest do niej wrogo nastawiony. W miarę poznawania Cameron zbliża się do Cris a ona nie wie co o tym sądzić, z jednej strony coś ją do niego ciągnie ale z drugiej nielubi go za to że krzywdzi swoją siostrę a jej przyjaciółkę Sam, czy ten związek ma jakieś szanse na przetrwanie?
Lubię czytać o takiej miłości nie od pierwszego wejrzenia bo wtedy można zastanawiać się czy będą razem czy nie, kiedy wreszcie się zejdą i czy od razu się pokochają czy coś stanie im na przeszkodzie. W tej książce główna postać dość szybko odnalazła się w nowym miejscu, i chociaż zyskała wroga w Susan to miała też grono osób które stały za nią. Cameron na początku ufał bezgranicznie swojej dziewczynie ale potem zauważył jaka jest na prawdę, i coś zaczęło go ciągnąć do Cris. Ich podchody trwały długo ponieważ dziewczyna nie mogła mu zaufać, ostatecznie pokazał jej że może na nią liczyć w każdej sytuacji.
Plusem są tutaj opisy miejsc, dla kogoś kto nigdy nie widział Miami jest to nie lada gratka bo może sobie wyobrazić że sam tam jest i spaceruje plażą.
Prawie każdy bohater nie mówi prawdy i coś czuję że w kolejnej części wyjdą jakieś nieznane fakty z życia Camerona, Susan oraz Matta i nie jedno się tutaj zadzieje, to że Cris zaufała wreszcie bratu Sam nie oznacza ze coś tego zaufanie nie może zmącić i wydaje mi się że tak będzie. Już nie mogę się doczekać kolejnej części żeby dowiedzieć się co dalej, czy miłość Cris i Camerona przetrwa w Miami?

Link do opinii

Christina Evans ma cudowne życie, dwójkę wspaniałych przyjaciół i plany na przyszłość, które szybko ulegają zmianie. Rodzice oznajmiają jej, że muszą opuścić Los Angeles i zamieszkać w Miami. Dziewczyna nie ma wyboru i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Piękny dom, szkoła i znajomi miło ją zaskakują i choć nie jest tak źle jak myślała, to nadal tęskni za dawnym życiem. Sytuacji nie poprawia pewna wredna dziewczyna i jej chłopak, który traktuje Cris z jawną wrogością. Co z tego wyniknie, jakie tajemnice skrywają bohaterowie i dlaczego dawni przyjaciele nie mówią jej wszystkiego?

„My dilemma is you” to początek nowej serii dla młodzieży i myślę, że jest to typowa powieść dla nastoletniego czytelnika. Tłem dla większości wydarzeń jest szkoła, a co za tym idzie, autorka porusza wiele kwestii z życia uczniów. Szkolne dramaty chwilami mnie nużyły. Bohaterowie z bezmyślnością używali słowa „kocham”. Trudno było mi to zrozumieć, zauroczenie jest oczywiste, chwilowa fascynacja również do zaakceptowania, ale niektórzy męscy bohaterowie wręcz przesadzali z tym KOCHAM.

Jest to coś, co mi się zwyczajnie nie podobało, ale po zgłębieniu tej historii można zauważyć, że jednak mieli w tym jakiś cel. Cris jest sympatyczną dziewczyną, którą łatwo polubić i nawiązać z nią wieź. Jej przeżycia wpływają na czytelnika, bo jednak sytuacja, w jakiej się znalazła do łatwych nie należy. Cameron to jedna wielka zagadka i jego oschłość mnie fascynowała, jednak ma w sobie coś, co przyciąga. Najlepszą postacią jest siostra Cama i jest to dziewczyna taka jak każda z nas. Chwilami smutna, cicha, ale też ma w sobie iskrę, która czasami rozpala się do czerwoności.

Życie codzienne i szkolne to tylko jedna strona tej książki. Dramaty miłosne też nie zdominowały powieści, to te liczne sekreciki i tajemnice przyjaciół Christiny z Los Angeles okazały się najbardziej ciekawe. To przez nie z zapartym tchem śledziłam poczynania bohaterów, bo momentami robiło się naprawdę poważnie.

Wydarzenia opisane w powieści rozgrywają się na przestrzeni kilku miesięcy, a akcja jest szybka. Nieustannie coś się dzieję i nuda nikomu nie grozi.

„My dilemma is you” to lekka i wciągająca powieść dla młodzieży i choć bohaterowie postępują odpowiednio do swojego wieku, czyli popełniają błędy, bawią się i momentami zachowują się irracjonalnie, to mimo wszystko były sytuację, kiedy trudno było mi zrozumieć ich decyzję i okrucieństwo. Z wielką chęcią poznałabym lepiej Cama, bo jest on postacią szalenie ciekawą. Duży plus za dialogi i sekreciki bohaterów, bo dodały one tylko pieprzyku. Książka nie jest idealna, ma swoje gorsze momenty, lecz autorka wykreowała frapujących bohaterów, a chęć towarzyszenia im podczas przeżywania tych wszystkich dramatów, przemawia na jej korzyść. Polecam wszystkim młodym dziewczynom, które uwielbiają książki o szkolnych miłostkach i wkraczaniu w dorosłe życie, co z pewnością jest jednym z najważniejszych etapów dla młodego człowieka. No i oczywiście Miami też ma swój urok. 7/10

Link do opinii

Kup książkę My dilemma is you

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
My dilemma is you 2
Cristina Chiperi 0
Okładka ksiązki - My dilemma is you 2

Drugi tom włoskiej bestsellerowej serii, w rytmie hitu My Dilemma Seleny Gomez! Powieść stworzona dla miłośniczek romantycznych historii. Po...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Rok Zaćmienia
Marta Knopik
Rok Zaćmienia
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje