My dilemma is you

Data wydania: 2019-10-23
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat

Tom 1 cyklu My dilemma is you

Szesnastoletnia Christina Evans prowadzi wymarzone życie w Los Angeles dopóki jej rodzice nie oznajmiają, że przeprowadzają się do Miami.

W ciągu kilku dni życie Christiny zmienia się o 180 stopni ? nowa szkoła, nowe miejsce do życia ? wszyscy witają ją z otwartymi ramionami, poza jedną osobą. No właśnie... Dlaczego Cameron jest tak chłodny i zdystansowany? I czy właśnie z tego powodu Christina będzie chciała się dowiedzieć, jaką skrywa tajemnicę?

Kup książkę My dilemma is you

Opinie o książce - My dilemma is you

Miłość czeka gdzieś za rogiem na każdego, ale nie zawsze jest prosta i oczywista, a jak mówi przysłowie od nienawiści do miłości tylko jeden krok.
Pewnego dnia kiedy Cristina Evans wraca do domu dowiaduje się że z dnia na dzień ma przeprowadzić się z Los Angeles do Miami, ponieważ jej tata dostał lepszą pracę. Cris nie chce wyjeżdżać i zostawiać swojego idealnego życia, do tego będzie tęsknić za przyjaciółmi Cass i Trevorem, niestety musi zrobić to co każą jej rodzice. Dziewczyna trochę obawia się szkoły ale szybko poznaje nową przyjaciółkę Sam i niedługo po tym zyskuje chłopaka Matta, ma problem jedynie ze szkolną gwiazdą Susan i jej chłopakiem Cameronem który jest do niej wrogo nastawiony. W miarę poznawania Cameron zbliża się do Cris a ona nie wie co o tym sądzić, z jednej strony coś ją do niego ciągnie ale z drugiej nielubi go za to że krzywdzi swoją siostrę a jej przyjaciółkę Sam, czy ten związek ma jakieś szanse na przetrwanie?
Lubię czytać o takiej miłości nie od pierwszego wejrzenia bo wtedy można zastanawiać się czy będą razem czy nie, kiedy wreszcie się zejdą i czy od razu się pokochają czy coś stanie im na przeszkodzie. W tej książce główna postać dość szybko odnalazła się w nowym miejscu, i chociaż zyskała wroga w Susan to miała też grono osób które stały za nią. Cameron na początku ufał bezgranicznie swojej dziewczynie ale potem zauważył jaka jest na prawdę, i coś zaczęło go ciągnąć do Cris. Ich podchody trwały długo ponieważ dziewczyna nie mogła mu zaufać, ostatecznie pokazał jej że może na nią liczyć w każdej sytuacji.
Plusem są tutaj opisy miejsc, dla kogoś kto nigdy nie widział Miami jest to nie lada gratka bo może sobie wyobrazić że sam tam jest i spaceruje plażą.
Prawie każdy bohater nie mówi prawdy i coś czuję że w kolejnej części wyjdą jakieś nieznane fakty z życia Camerona, Susan oraz Matta i nie jedno się tutaj zadzieje, to że Cris zaufała wreszcie bratu Sam nie oznacza ze coś tego zaufanie nie może zmącić i wydaje mi się że tak będzie. Już nie mogę się doczekać kolejnej części żeby dowiedzieć się co dalej, czy miłość Cris i Camerona przetrwa w Miami?

Christina Evans ma cudowne życie, dwójkę wspaniałych przyjaciół i plany na przyszłość, które szybko ulegają zmianie. Rodzice oznajmiają jej, że muszą opuścić Los Angeles i zamieszkać w Miami. Dziewczyna nie ma wyboru i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Piękny dom, szkoła i znajomi miło ją zaskakują i choć nie jest tak źle jak myślała, to nadal tęskni za dawnym życiem. Sytuacji nie poprawia pewna wredna dziewczyna i jej chłopak, który traktuje Cris z jawną wrogością. Co z tego wyniknie, jakie tajemnice skrywają bohaterowie i dlaczego dawni przyjaciele nie mówią jej wszystkiego?

„My dilemma is you” to początek nowej serii dla młodzieży i myślę, że jest to typowa powieść dla nastoletniego czytelnika. Tłem dla większości wydarzeń jest szkoła, a co za tym idzie, autorka porusza wiele kwestii z życia uczniów. Szkolne dramaty chwilami mnie nużyły. Bohaterowie z bezmyślnością używali słowa „kocham”. Trudno było mi to zrozumieć, zauroczenie jest oczywiste, chwilowa fascynacja również do zaakceptowania, ale niektórzy męscy bohaterowie wręcz przesadzali z tym KOCHAM.

Jest to coś, co mi się zwyczajnie nie podobało, ale po zgłębieniu tej historii można zauważyć, że jednak mieli w tym jakiś cel. Cris jest sympatyczną dziewczyną, którą łatwo polubić i nawiązać z nią wieź. Jej przeżycia wpływają na czytelnika, bo jednak sytuacja, w jakiej się znalazła do łatwych nie należy. Cameron to jedna wielka zagadka i jego oschłość mnie fascynowała, jednak ma w sobie coś, co przyciąga. Najlepszą postacią jest siostra Cama i jest to dziewczyna taka jak każda z nas. Chwilami smutna, cicha, ale też ma w sobie iskrę, która czasami rozpala się do czerwoności.

Życie codzienne i szkolne to tylko jedna strona tej książki. Dramaty miłosne też nie zdominowały powieści, to te liczne sekreciki i tajemnice przyjaciół Christiny z Los Angeles okazały się najbardziej ciekawe. To przez nie z zapartym tchem śledziłam poczynania bohaterów, bo momentami robiło się naprawdę poważnie.

Wydarzenia opisane w powieści rozgrywają się na przestrzeni kilku miesięcy, a akcja jest szybka. Nieustannie coś się dzieję i nuda nikomu nie grozi.

„My dilemma is you” to lekka i wciągająca powieść dla młodzieży i choć bohaterowie postępują odpowiednio do swojego wieku, czyli popełniają błędy, bawią się i momentami zachowują się irracjonalnie, to mimo wszystko były sytuację, kiedy trudno było mi zrozumieć ich decyzję i okrucieństwo. Z wielką chęcią poznałabym lepiej Cama, bo jest on postacią szalenie ciekawą. Duży plus za dialogi i sekreciki bohaterów, bo dodały one tylko pieprzyku. Książka nie jest idealna, ma swoje gorsze momenty, lecz autorka wykreowała frapujących bohaterów, a chęć towarzyszenia im podczas przeżywania tych wszystkich dramatów, przemawia na jej korzyść. Polecam wszystkim młodym dziewczynom, które uwielbiają książki o szkolnych miłostkach i wkraczaniu w dorosłe życie, co z pewnością jest jednym z najważniejszych etapów dla młodego człowieka. No i oczywiście Miami też ma swój urok. 7/10

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna