W świecie organizacji mamy coraz lepsze technologie. Wyrafinowane produkty i usługi. Wykwalifikowanych pracowników. Skomplikowane struktury. Wielkie bazy danych i algorytmy decyzyjne. Ogromny repertuar metod i technik zarządzania. Nie mamy zaś więcej tego, czego potrzeba najbardziej - myślenia strategicznego.

Świat, w którym działają organizacje, jest skomplikowany. Ale wiemy, jak sobie radzić ze złożonością i niepewnością świata organizacji - trzeba myśleć strategicznie. Logikę tego procesu przedstawia w tej książce krok po kroku jeden z najlepszych polskich myślicieli strategicznych, prof. Krzysztof Obłój, wybitny uczony i ceniony praktyk, doradca wielu firm.

Po pierwsze, trzeba zrozumieć, co i w jaki sposób w otoczeniu organizacji naprawdę się zmienia.

Po drugie, trzeba umieć nazwać kluczowe wyzwania, przed którymi te zmiany postawią firmę.

Po trzecie, trzeba umieć zaadresować te wyzwania. I nie ma w tym procesie ani specjalnej magii ani tajemnicy. Jest za to skumulowana wiedza teoretyczna i wypracowana praktyka, która podpowiada, jak to dobrze robić.

Najnowsza książka profesora Obłoja to znakomity przewodnik strategii na trudne czasy w biznesie.

Informacje dodatkowe o Myśl strategicznie!. Jak przygotować i zmieniać organizację w odpowiedzi na wyzwania otoczenia:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2022-09-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Myśl strategicznie!. Jak przygotować i zmieniać organizację w odpowiedzi na wyzwania otoczenia

O zarządzaniu. Refleksyjnie
Krzysztof Obłój0
Okładka ksiązki - O zarządzaniu. Refleksyjnie

Książka O zarządzaniu refleksyjnie jest tym, co zapowiada tytuł. Są to krótkie refleksje nad najważniejszymi problemami, z jakimi borykają się współczesne...

Pasja i dyscyplina strategii. Audiobook
Krzysztof Obłój0
Okładka ksiązki - Pasja i dyscyplina strategii. Audiobook

W świecie morderczego tempa, niepewności, globalnej konkurencji, firma stale musi porządkować i doskonalić swoje działanie. Wymaga to dyscypliny, która...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;