Myślenie wizualne 2.0. Skuteczna komunikacja

Żyjemy w dobie prezentacji PowerPoint, które choćby były przepiękne i niezwykle fascynujące pod względem merytorycznym - nie zaskakują formą. Idąc na wykład lub szkolenie, spodziewamy się, że będą nam prezentowane slajdy! Oczekujemy nawet, że po owym szkoleniu lub wykładzie otrzymamy te slajdy, tak by nie musieć notować.

Dotarliśmy więc do momentu, gdzie zaskakuje nas trener, mówca, wykładowca czy menedżer w dużej firmie, który nie przynosi prezentacji z rozszerzeniem .ppt, a narzędzia, jakie ma przy sobie, to jedynie mazaki.

Karolina Jóźwik jako trener biznesu, który 90 procent swojego czasu pracy spędza w sali szkoleniowej, stała się nałogowcem eksperymentowania.

Tym razem zaprasza na przygodę z MYŚLENIEM WIZUALNYM. By w pełni zrozumieć i wykorzystać tę książkę, potrzebne będą:

o dobry humor,

o dystans do świata,

o kilka kolorowych mazaków,

o głowa pełna inspiracji.

BAWCIE SIĘ DOBRZE!

Przed wami mnóstwo inspiracji rysunkowych, trenerskich, prezenterskich... sami zresztą zobaczcie.

Informacje dodatkowe o Myślenie wizualne 2.0. Skuteczna komunikacja:

Myślenie wizualne 2.0. Skuteczna komunikacja - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

To nie pierwsza książka Karoliny Jóźwik. W temacie przekazywania informacji za pomocą rysunku zadebiutowała jako współautorka "Myślenie wizualne w biznesie. Ty też potrafisz rysować".

Przepis jest dość krótki:
- szczypta pozytywnego nastawienia,
- odrobina samozaparcia,
- ociupinka wiary we własne możliwości,
- mazaki, pisaki, markery, cienkopisy, kartki, zeszyty, bloki itp. OBOWIĄZKOWE!
Przydadzą się również: dobra kawa lub herbata, a do tego coś pysznego ;)

Jeśli ktoś lubi tylko czytać i absolutnie nie zdecyduje się na wzięcie mazaka do ręki to niech nawet nie kupuje tej książki (no, chyba, że to ma być zakup kolekcjonerski). Tekstu nie jest zbyt dużo, ale proste do odwzorowania rysunki i ogromna ilość ćwiczeń do wykonania to rekompensują. Postawmy więc sprawy jasno - w przypadku tej publikacji trzeba się nastawić mentalnie na pracę. Systematyczność jest zdecydowanie wskazana, ponieważ tu trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! No i jeszcze trochę eksperymentować, a przy okazji odkrywać swoje głęboko schowane, a na dodatek jeszcze czymś przyciśnięte pokłady kreatywności i wiary we własne możliwości.

To nie jest pierwsza moja książka o tematyce komunikacji za pomocą prostych rysunków. Inspiracje czerpię również z sieci, w której jest coraz więcej materiałów tego typu. Jestem jednak tradycjonalistką i książkomaniaczką, więc zapragnęłam powiększyć swoje zasoby. Ta pozycja zdecydowanie powinna się znaleźć na honorowym miejscu u każdego "gryzmolącego". Mimo tego, że nigdy nie miałam problemów z rysowaniem to muszę przyznać, że na początku moje notatki były jakieś takie "biedne", trochę bez wyrazu, ale kilka rysunków dziennie czy nawet w ciągu tygodnia naprawdę potrafią sprawić, że ręka jest pewniejsza.

Zabawy z "Myśleniem wizualnym" to mój sposób na kreatywne spędzanie czasu, na ucieczkę od codziennych obowiązków. Przy okazji mam satysfakcję ze swoich postępów (często drobnych i dla innych nawet niezauważalnych). Chętnie znajduję chwilę, by pobazgrać. W notowaniu obrazami nie chodzi o piękne rysunki - perfekcyjne koła, idealnie proste kreski czy coś w tym stylu. Chodzi o symbole, o wyrażenie czegoś za pomocą prostych znaków.

Najlepsze jest to, że podczas ćwiczeń można robić wiele innych rzeczy. Przykłady: zabawa z dzieckiem (ono może rysować z nami), gra towarzyska (zabawa w rysowanie skojarzeń), słuchanie muzyki. No, a teraz do dzieła! Niech mazak będzie z tobą! ;)

Myślenie wizualne w biznesie. Ty też potrafisz rysować
Karolina Jóźwik0
Okładka ksiązki - Myślenie wizualne w biznesie. Ty też potrafisz rysować

Występujesz publicznie, robisz dużo prezentacji, często prowadzisz spotkania biznesowe? Jesteś coachem, mówcą, a może studentem, który dużo...