Na domiar złego

Słodko-gorzka opowieść o życiu, wszystkich jego wzlotach i upadkach oraz o tym, jak dobrze jest się napić popołudniowej herbaty. W ciągu jednego dnia życie Florence, szczęśliwej żony i matki oraz współwłaścicielki sklepu ze starymi meblami, wywraca się do góry nogami. Jej wspólniczka przejmuje interes, a ukochany mąż, od którego oczekiwała wsparcia, porzuca ją dla... mężczyzny. Jakby tego było mało, dziewiętnastoletni syn Florence, Monty, wraca z Australii z dużo starszą od siebie kobietą, którą przedstawia jako swoją żonę. Czy może być jeszcze gorzej? Florence wierzy, że tak, dopóki w jej życiu nie pojawia się tajemniczy Will złota rączka... Czy Florence skorzysta z rady jednej z dawnych klientek, by zamiast użalać się nad sobą wzięła sprawy we własne ręce? Czy los da jej szansę na kolejne uczucie?

Informacje dodatkowe o Na domiar złego:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2010-06-01
ISBN: 978-83-7648-415-0

Kup książkę Na domiar złego

"Zadowolenie z życia to i tak więcej, niż większość ludzi jest w stanie osiągnąć".

Na domiar złego - opinie o książce

Książka inspirująca do releksji o życiu i jego odcieniach, o codiennych troskach i radościach,
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2012-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Nikomu się nie udaje wieść błogiej egzystencji bez końca. Nikt nie jest w stanie ustrzec się przed problemami związanymi z ludzką naturą".
Florence miała dotychczas szczęśliwe życie, aż pewnego dnia spadło na nią za wiele, straciła pracę, mąż okazał się gejem, syn wrócił z rocznej podróży z żoną, która jest o wiele starsza od niego i na domiar złego..nasza bohaterka dowiaduje się o swojej chorobie. Florence jest przekonana że jej pech nie przychodzi parami a trójkami, łączy swoje nieszczęścia właśnie w trójki przez to wydaje jej się, że ma poczucie kontroli nad sytuacją, że panuje nad nią i nic ją nie zaskoczy.
Nie mam zamiaru zdradzać wszystkich "przygód" które ją spotykają, podobają mi się w tej książce emocje, na które bohaterka pozwala sobie i do których ma prawo, nie wiem jak sama zachowałabym się na jej miejscu pewnie podobnie miałabym humory, bałabym się, wpadałabym w złość, na tą niesprawiedliwość jaką przynosi nam życie, trudno jest się bowiem wyzbyć złości, urazy, poczucia krzywdy ale pomimo wszystkich nieszczęść życie potrafi również wynagrodzić nam nasze cierpienie, jeżeli otworzymy się na świat i ludzi, pozwolimy sobie pomóc.
"Skoro wszyscy przeżywamy jakieś tragedie, skoro nikt z nas nie jest w stanie ich uniknąć, to musimy czerpać z nich naukę, musimy przez nie coś zyskiwać. I korzystać z tego, co zyskaliśmy. Ci z nas, którzy walczyli ze wszystkich sił, żeby się podnieść po tragedii, są dowodem na to, że takie rzeczy można przetrzymać. Dlatego możemy pomagać innym w przetrwaniu tragedii. O ile nam na to pozwolą"

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
Przeczytane:2011-06-22, Przeczytałam,
Dom córek
Sarah-Kate Lynch0
Okładka ksiązki - Dom córek

Clementine jest jedyną spadkobierczynią wytwórni szampana Domu Peine, a także winnicy, która od pokoleń należy do rodziny. Całe życie poświęciła uprawie...

Miód na serce
Sarah-Kate Lynch0
Okładka ksiązki - Miód na serce

Zabawna i błyskotliwa historia miłosna. Czysta przyjemność dla wielbicielek romansów i obyczajowych powieści dla kobiet. Kiedy Sugar Wallace zjawia się...