Na krawędzi prawdy

Tom 2 cyklu Związani lojalnością

Czy w labiryncie kłamstw można odnaleźć drogę do miłości?

Mimo traumatycznych przeżyć, Letticia stara się żyć normalnie. Na co dzień pracuje w redakcji gazety, ale zajmuje się czymś jeszcze - na zlecenie swojego ojca, policyjnego detektywa, pomaga w łapaniu przestępców. Jako tajna agentka nawiązuje relacje z podejrzanymi i szuka dowodów ich winy. Nowe zlecenie dotyczące Matteo Cardone, domniemanego przemytnika samochodów, wydaje się nie różnić niczym od poprzednich. Wkrótce jednak okaże się, że będzie to najtrudniejsze zadanie w dotychczasowym życiu Letticii... Rozum podpowiada jej, że powinna trzymać tego niebezpiecznego mężczyznę na dystans i skupić się na pracy, ale buzujące w niej emocje zaczynają brać górę. Czy uda jej się zachować zimną krew? Jak kroczyć przez labirynt kłamstw, by nie skrzywdzić drugiej osoby? Mroczna historia walki o uczucie, które wydaje się niemożliwe.

Informacje dodatkowe o Na krawędzi prawdy :

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 9788382197549

Kup książkę Na krawędzi prawdy

Na krawędzi prawdy - opinie o książce

Kiedy przeczytałam tom pierwszy wiedziałam, że tom drugi będę musiała przeczytać. I jestem świeżo po lekturze. Co to były za emocje. Tom pierwszy był świetny, tom drugi choć ciut inny nie jest ani gorszy, ani lepszy. Cała historia dotyczy Letticii i Matteo, ale także możemy poznać historie z poprzedniego oczyma Letti i Matteo oraz jednocześnie zobaczyć jak potoczyły się losy Chiary i Sala.

Letticia to młoda dziewczyna, która jest córka policjanta. Porwana jako dziecko i wychowana przez porywacza jako córka, w wieku 12 lat była zmuszana do rzeczy, których nastolatka nie powinna ani oglądać alni tym bardziej w nich uczestniczyć. Jej koszmar kończy się gdy jako 17-latka ucieka, dowiedziawszy się o sobie prawdy. Dzięki temu udało jej się wrócić do  prawdziwych rodziców, jednak jej życie nie będzie jak w bajce. Trauma jest za mocna. Pomaga też ojcu jak tajna agentka. Tak trafia na Matteo, który miał być jej kolejnym zadaniem. Ale coś poszło nie tak. Czy Letii wykona zadanie? C takiego się wydarzy?

Matteo to młody mężczyzna, który po śmierci rodziców czuje się odpowiedzialny za dwójkę młodszego rodzeństwa. Starała się zapewnić im dobre dzieciństwo, mimo że wychowali się w rodzinach zastępczych. To dla nich nawiązuje współprace z przestępcą Costą. Dlatego zainteresowała się nim policja. Kiedy poznaje Letii chce się wycofać ze współpracy. Przypadek sprawia, że w wypadku ginie siostra Matteo. Splot wydarzeń sprawia, że za jej śmierci zostaje posądzony Costa. Czy słusznie? Kto jest naprawę sprawdza? Czy był o wypadek, czy zamierzony cel? Splot nieoczekiwanych wydarzeń sprawie, że Matteo trafia do aresztu. Sądzi, że wydała go Letti. Czy słusznie to podejrzewa?

Fabuła jest dobrze przemyślana, tom drugi spójny z tomem pierwszym. Cała historia jest pisana z dwóch perspektyw Letti i Matteo. Uwielbiam taką formę. Dodatkowo mamy różna przestrzeń czasową. Są rozdziały , które opisują wydarzenie sprzed 12 la, te kiedy Letti miała swoje zadanie i obecne. Taki zabieg pokazuje nam dokładnie odczucia bohaterów,  a nie tylko opisuje ich wydarzenia. Dodatkowym plusem są wplecenia wydarzeń z poprzedniej części, które są nie tylko spójne ale i idealnie się komponują z historią z tej książki. Dzięki temu mamy niejako połączenie twej samej historii z dwóch różnych perspektyw: pierwsza to Chiara i Sal, a druga to Letti i Matteo. Mimo tego każda z historii jest zupełnie inna.

Bohaterowie są wyraźnie opisani, nie sposób ich nie polubić. Może nie każdego od początku da sie ale im więcej czytam i poznajemy faktów, tym więcej rozumiemy. Takimi negatywnymi postaciami na początku są ojciec Letti i Cesare, brat Matteo. Z czasem , gdy poznamy bliżej ich motywy działań zmieniamy o nich zdanie. Książka jest pełna emocji zarówno tych pozytywnym jak i tych negatywnych. Opisane wydarzenia są dramatyczne, emocjonalnie nas rozbijają. Historia, jaką  przedstawiła nam autorka to historia, która okazuje nam siłę miłości, przyjaźni, rodziny. Jest w niej pełno kłamstw, zawirowań, bólu, zdrady, pragnienie zemsty, poczucia winy,wspomnień i tych dobrych i tych złych, emocji i miłości.

Zakończenie jest nam znane, bo poznaliśmy go poniekąd w tomie pierwszym. Jednak tu mamy rozbudowane i bardziej emocjonalne. Dodatkowym plusem jest epilog, który łączy obie książki. Jest zwieńczeniem całości. Poznajemy wydarzenie w odstępie kilku lat od tych, które poznaliśmy w tomie pierwszym i tych kończących tom drugi. Epilog zakończony happy endem dla obu par. Polecam

Avatar użytkownika - anastasiyaadryan
anastasiyaadryan
Przeczytane:2022-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Mieliście okazję spotkać w czytanych przez was książkach drugoplanowych bohaterów, którzy byli na tyle wyraziści, że chciałoby się o nich przeczytać całą książkę?
Miałam tak z Letti, przyjaciółką Chiary, bohaterki "Na tropie sensacji". Dlatego cieszę się ogromnie, że Victoria Black dała szansę pokazać się tej osobowości.
Drugi tom cyklu #związanilojalnością "Na krawędzi prawdy" prawie w całości jest poświęcony tej oto bohaterce. W pierwszym tomie pokazała się jako silna osobowość z tajemniczą przeszłością. Ale to, na ile była ta przeszłość bolesna i rozrywająca serducho dowiadujemy się dopiero w drugiej części.
Autorka umiejętnie manewruje pomiędzy wydarzeniami sprzed odsiadki męża Letti, jej dzieciństwem i teraźniejszością. Zgrabnie zamknęła kilkunastoletnią skomplikowaną historię życia bohaterów w niezbyt opasłym tomie. Kim tak naprawdę jest dziewczyna, ofiarą czy zdrajcą? A może kimś zupełnie innym?
Jeżeli w pierwszej części czytelnik czuł adrenalinę, akcja była wartka i trzymała w napięciu, to w druga jest zdecydowanie spokojniejsza, mamy tu więcej retrospekcji, tajemnic i zagadek, które są równie interesujące. Oczywiście nie obeszło się bez spektakularnego zakończenia.
Jest to opowieść o szczerej miłości, błędach i trudnych wyborach, o tym, że bez względu na okoliczności najważniejsi są ludzie, nasi bliscy i warto o tym pamiętać.
Polecam 😊 Jest to historia warta poznania.

Letti przeżyła coś, co wielu by złamało, jednak ona się podniosła. Odgrodziła się od przeszłości i nikomu o niej nie mówi, to jej tajemnica, która nie ma prawa wyjść na światło dzienne. Młoda kobieta jest dziennikarką śledczą, pracuje wraz z przyjaciółką, a jednocześnie pomaga ojcu, który jest policjantem w niektórych śledztwach. „Rozgryza” bandytów, znajduje na nich dowody, działa pod przykrywką. To, co robi ma dla niej wielkie znaczenie i to z wielu względów (jakich musicie odkryć sami).
Matteo Cardone jest jej kolejną sprawą. Ma się do niego zbliżyć, ma znaleźć na niego dowody. Policja wie dużo, a tak naprawdę nie ma na nic dowodów. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem, jednak im bliżej się poznają, tym bardziej Letticia zaczyna się wahać. Poznaje jego historię, jego miłość i poświęcenie dla rodzeństwa. Zaczyna się do niego zbliżać, dużo bardziej niż powinna, do niego i jego chorej siostry. Miał być tylko zadaniem, stał się wielką miłością. Tylko czy ona wystarczy, aby byli razem? Jakie decyzje podejmie Letti? Co Matteo zrobi jak, się dowie, kim tak naprawdę jest kobietą, którą pokochał?

Książka jest drugim tomem z serii i w pierwszym tomie miałam okazję poznać troszkę historię Letti i Matteo. Bardzo się ucieszyłam, kiedy się okazało, że zostanie wydana książka, w której poznam ją dokładnie. Miałam co do niej niemałe oczekiwania i ani troszkę się nie zawiodłam. Historia ciekawa, wciągająca, momentami zaskakująca. To historia pełna bólu, cierpienia, niesprawiedliwości, a jednocześnie wiary, nadziei na lepsze jutro, miłości. Bohaterowie stają przed wieloma trudnymi wyborami, od których bardzo dużo zależy. Akcja toczy się dość szybko i jest pełna ciekawych zwrotów. W książce powtarzają się sytuacje z tomu pierwszego, jednak opisane z innej perspektywy wypadają naprawdę ciekawie. Mnie historia Letti i Matteo zdecydowanie się podobała, nie mogłam się od książki oderwać, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Letti jest kobietą z przeszłością, po przejściach, z traumą, o której ciężko zapomnieć. Jednak stara się, aby nie to „nią rządziło”, stara się iść do przodu, układać własne życie, być szczęśliwa. To kobieta odważna, silna, niebojąca się wyzwań, a jednocześnie lojalna tym których kocha. Polubiłam ją już w pierwszym tomie i ani trochę nie zmieniłam, zdania poznając ją bliżej.
Matteo to mężczyzna pełen tajemnic, odważny, bezwzględny, świetny w tym, co robi. Wychowany w różnych rodzinach zastępczych, w pewnym momencie wziął odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za młodsze rodzeństwo. Jest w stanie zrobić bardzo dużo dla tych, których kocha. To bohater, którego trzeba dobrze poznać, aby zrozumieć i oceni.

„Na krawędzi prawdy” to książka, która bardzo mi się podobała. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Zemsta. Często napędza ludzi tak, że są w stanie robić rzeczy, do których nie byliby zdolni w normalnych warunkach. Podobnie jak zazdrość czy życie przeszłością ogromnie wpływa na funkcjonowanie, postrzeganie teraźniejszości, stosunek do innych osób i nawiązywanie relacji. I o tym wszystkim można przeczytać w kolejnej odsłonie serii "Związanych z lojalnością". Powrót do Katanii i nielegalnych wyścigów samochodowych przybliża nam niełatwą historię Matteo i Letti, ludzi szalenie doświadczonych przez los, którzy odnaleźli się przez przypadek i ten sam przypadek ich sobie zabrał.
Letti, podobnie jak Chiara, jest dziennikarką śledczą i naprawdę uwielbia swoją pracę. Daje jej to namiastkę niespełnionego marzenia o pracy w policji. Dodatkowo zajmuje się także fotografią oraz działaniem pod przykrywką. To ostatnie jest jej udziałem za sprawą ojca, funkcjonariusza policji, który z jednej strony korzysta z jej zdolności, a z drugiej pomaga, w dość niecodzienny sposób, rozprawiać się z przestępcami, czego zawsze pragnęła. Letti nie jest jednak nieustraszoną pogromczynią złych ludzi, choć ślepo wierzy w słuszność wszystkich misji, w których bierze udział. Nigdy do końca nie pogodziła się ze swoją przeszłością, która stanowi jej najlepiej strzeżoną tajemnicę. Mało kto wie jak skrzywdzona dziewczyna kryje się pod maską kobiety z klasą, która potrafi pokonać rosłego mężczyznę, ale także umie otoczyć ciepłem i uwagą. To postać pełna sprzeczności, która swoje prawdziwe oblicze ukazała jedynie rodzicom oraz mężowi...
Matteo uchodzi niemal za gangstera, bowiem ma duże powiązania z nielegalnym handlem samochodami i nie tylko. Czytając jedynie akta jego sprawy można wysnuć o nim bardzo mylne wyobrażenia. Bowiem jako najstarszy z rodzeństwa nie widział lepszego wyjścia niż wejście na nielegalną ścieżkę życia, by zapewnić rodzeństwu to, co najlepsze. Dla tych, których kocha jest w stanie poświęcić wszystko, nawet sprzedać duszę diabłu. To niezwykle lojalny i szalenie opiekuńczy człowiek, który posiada wręcz ojcowski instynkt wobec brata i siostry. Oni są jego słabością, która może łatwo doprowadzić go do zguby. A gdy pojawia się Letti, ona także dołącza do tego wąskiego grona i niepostrzeżenie staje się to dla niego szalenie niebezpieczne.
Osoby, które czytały poprzedni tom są nieco zaznajomione z historią Matteo. Dzięki tej książce mamy okazję poznać nie tylko obecne wydarzenia, które są udziałem bohaterów po jego wyjściu z więzienia. To także retrospekcje z początków ich związku, rozwoju relacji i ciągu zdarzeń, który doprowadził do tego, że Matteo wylądował w więzieniu. Otrzymujemy także pełną bólu i niesprawiedliwości historię życia Matteo i Letti, która zdecydowanie nie powinna przydarzyć się dzieciom, a jednak w ich przypadku miała miejsce. Miłość między tą dwójką jest niezaprzeczalna i choć ich znajomość nie rozpoczęła się z czystych pobudek, to pierwotne intencje Letti szybko straciły na znaczeniu, gdy zaczęła poznawać Matteo. Czy połączyły ich tragiczne życiorysy, które stworzyły niewidzialną, acz jedyną w swoim rodzaju więź? Być może. A może po prostu przeszłość jedynie przypieczętowała to, co było im pisane- nieposkromione uczucie. Ważnym wątkiem w książce jest ogromne oddanie rodzeństwu przez Matteo, a także to jak ogromny trud sprawia mu pogodzenie się z ich losami. To opowieść nie tylko o miłości między dwojgiem ludzi ale także o radzeniu sobie ze stratą, akceptowaniu przeszłości, której już nie można zmienić oraz przyjaciołach, których wsparcie jest bezcenne w trudnych chwilach. Zdecydowanie było to potrzebne zakończenie całej serii, które zapewniło mnóstwo emocji i niezapomnianych przeżyć. Absolutny must read dla osób, które znają już "Na tropie sensacji", choć z wgryzieniem się w fabułę nie powinno być problemu nawet bez znajomości poprzedniej części.

"Na krawędzi prawdy" to druga część serii Związani lojalnością, ta część opowiada historię Letti czyli przyjaciółki głównej bohaterki książki "Na tropie sensacji". Czytając pierwszy tom, bardzo polubiłam Letti, i cieszę się że jako czytelnik miałam możliwość zapoznania się bardziej z życiem kobiety, tym bardziej, że okazało się ono mocno tajemnicze, pokręcone i bardzo bolesne. No bo wiecie, jeśli kogoś się uważa za najlepszą przyjaciółkę.. ufa się jej bezgranicznie, a potem się okazuje, że ta osoba ma męża i nawet nam o tym nie mówi.. to chyba musi mieć powód prawda?

Letti nie miała łatwego życia, wręcz przeciwnie, przeszła przez prawdziwe piekło, na szczęście udaje się to zmienić, wraca na prostą, ma wymarzoną pracę, przyjaciółkę, a do tego męża.. osobę którą szczerze kocha.. Jednak los nie dał im się długo nacieszyć miłością, i wystawił ich na potężną próbę.. otóż mąż Letti myśli, że został przez nią zdradzony i to przez nią odsiaduje wyrok.. Czy to możliwe, by kobieta tak dobrze kłamała?

Mąż Letti szalenie przypadł mi do gustu! Jest moim kolejnym książkowym bohaterem, połączenie bardzo niegrzecznego chłopca, z mężczyzną który dba o rodzinę i szanuje ukochaną kobietę..

Tutaj intryga goni intrygę! Bardzo serdecznie Wam polecam.

Na tropie sensacji
Victoria Black0
Okładka ksiązki - Na tropie sensacji

Chiara Gottardi nie ma czasu na romanse. Redakcja gazety, którą przejęła po ukochanej babci, chyli się ku upadkowi. Młoda dziennikarka jest gotowa zrobić...

Pokusa w garniturze
Victoria Black0
Okładka ksiązki - Pokusa w garniturze

Della Collins nie ma łatwego życia. Odkąd została opiekunem prawnym swojego młodszego brata, stara się pogodzić pracę, studia i bycie matką. Zaczyna zdawać...