Na krawędzi uczuć

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2019-02-26

Każda z bohaterek ma własny bagaż doświadczeń, własne spojrzenie na życie i własną decyzję do podjęcia. Mimo jesiennej pory wszystkie w tym samym czasie trafiają do nadmorskiego kurortu. Czego poszukują?

Edyta, pomimo mierzenia się z własnymi trudnościami, spróbuje wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie psychologa, aby pomóc nowym przyjaciółkom odzyskać wewnętrzną równowagę. Czy jednocześnie uda jej się znaleźć własne szczęście?

Sześć kobiet stojących na krawędzi tego, co jeszcze niedawno uznawały za udane życie. Sześć dramatów, nie zawsze wiodących do szczęśliwego zakończenia. Sześć świetnie wykreowanych historii. Anna Partyka-Judge spisała się na szóstkę, tworząc tę książkę. Gorąco polecam!

Hanna Greń, pisarka

Tagi: Polska

Kup książkę Na krawędzi uczuć

Opinie o książce - Na krawędzi uczuć

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-07-17, Ocena: 4, Chcę przeczytać, 52 książki 2021,

Książka składa się jakby z dwu częśći. W pierwszej części przedstwione zostały bohaterki powieści. Sześć kobiet w różnym wieku po przejściach, szukających wytchnienia i celu w życiu. Łączy je jedno: 5 z nich zostało zdradzonych przez mężów, jedna z nich sama zdradziła  męża. W drugiej częśći powieśći poznajemy te kobiety w czasie pobytu w kurorcie w Świnoujściu. Uczestniczą w miesiuęcznej terapii prowadzonej przez jedną nich - Edytę. Kobiety poznają się, zbliżają do siebie i zaprzyjaźniają. Mimo własnych kłopotów, traumy, potrafią pomagać sobie wzajemnie. Powieść niesie nadzieję, że zdrada to nie koniec świata. Optymistycznie zakończenie jest tego dowodem.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2019-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

Chyba każdy z nas choć raz doświadczył w życiu porażki uczuciowej, zdrady, zawiódł się na drugiej osobie. Jednak Anna Partyka-Judge w swojej powieści przekonuje nas, że zawsze można spróbować wszystko zacząć od nowa, by dać sobie szansę. Poznajemy Jowitę, Basię, Martę, Annę, Karolinę i Edytę - sześć kobiet, które połączyły niezbyt udane doświadczenia miłosne, czyli zdrada. Dzieli je zaś inne spojrzenie na przyszłość, wiek, charakter, miejsce zamieszkania. Czy wspólny cel, do jakiego dążą odmieni ich życie? Czy stojąc na krawędzi życia będą potrafiły trafnie podjąć niełatwe decyzje?

Początkowo myślałam, że pogubię się w tych historiach, gdyż jest ich aż sześć. Jednakże autorka zadbała o każdy aspekt fabuły. Jasno wyodrębniła rozdziały pod poszczególne bohaterki, a gdy już dochodzi do spotkania wszystkich kobiet, zdążymy je dobrze poznać.

Historie te boleśnie uświadamiają, jak wiele z nas, kobiet może znaleźć się lub znalazło w podobnej sytuacji. Podczas lektury spada na nas wiele emocji - zwątpienie, złość, frustracja, ale z drugiej strony na horyzoncie majaczy nadzieja, że wszystko jest jeszcze możliwe.

"Nigdy nie wiesz, jak silna jesteś, dopóki bycie silną nie stanie jedynym wyjściem, jakie masz."

Podobało mi się to, że autorka do tematu zdrady podeszła z jednej strony zwięźle, nie znęcając się zbytnio nad bohaterkami, a z drugiej niezwykle celnie wszystko ujęła. W rezultacie otrzymujemy prawdziwy obraz tego, co możemy zaobserwować w naszym życiu. Dialogi wypadają naturalnie, zaś prowadzona z lekkością narracja pozwala na przemknięcie przez książkę w szybkim tempie i nie wiadomo kiedy, a stoimy na krawędzi finału.

"Na krawędzi uczuć" to wzruszająca powieść o zdradzie, która daje nadzieję na ponowne zaufanie i szczęście. To książka, która odziera ze złudzeń, ale i pokazuje dobre strony życia oraz to, że marzenia są realne. Polecam!

Monopoly gra o wszystko
Anna Partyka-Judge0
Okładka ksiązki - Monopoly  gra o wszystko

,,Monopoly" to opowieść o współczesnych emigrantach. Czy tęsknota za krajem pobudza do pełniejszego życia i poszukiwania własnego miejsca w świecie...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska