Na luzie. Jak radzić sobie ze stresem i nie zamartwić się na zapas

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2021-01-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788366671041
Liczba stron: 280
Tytuł oryginału: The Art of Taking it Easy

Ocena: 6 (1 głosów)

W tym błyskotliwym przewodniku po świecie stresu King, psycholog i komik, przedstawia praktyczne techniki radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i radzi, jak nauczyć swój mózg bardziej pozytywnego myślenia. W tym celu szczegółowo objaśnia zjawisko stresu, tłumaczy, czym on jest, skąd się bierze, a także jaki ma wpływ na cały organizm. Autor dogłębnie analizuje przyczyny i przejawy stresu w codziennym życiu, zwracając przy tym uwagę na źródła lęku, niepewności, negatywnego nastawienia i przyczyny tłumienia emocji. Pokazuje, jak wszystkie te zagadnienia łączą się w większą całość. Z tych rozważań dowiemy się, dlaczego negatywne emocje i stres prowadzą do zaburzeń lękowych, depresji, nadciśnienia, otyłości, uzależnień oraz wielu innych problemów zdrowotnych. Techniki Kinga pomagają zmienić w mózgu chemię, która wpływa na humor, wytrzymałość i odporność na stresujące sytuacje. Optymizm, poczucie wdzięczności i akceptacja nic nie kosztują, a mogą znacząco poprawić jakość życia. Ta wyjątkowa książka nie nuży suchym medycznym żargonem - znajdziesz w niej wiele zmieniających życie porad oraz zabarwionych humorem instrukcji, a także mnóstwo zabawnych, zapadających w pamięć anegdotek, dzięki którym nauczysz się, jak wrzucić na luz i nie zwariować w tym zmiennym, stresującym świecie.

Brian King jest z wykształcenia doktorem neurologii i psychologiem. Od dekady podróżuje po świecie jako komik i wykładowca. Za dnia prowadzi seminaria dla tysięcy słuchaczy z całego kraju, podczas których opowiada o psychologii pozytywnej, korzyściach zdrowotnych, jakie daje humor, i o zarządzaniu stresem. Nocami teorie przekuwa w praktykę, występując w klubach komediowych. Swoją przygodę ze stand-upem zaczął w 2009 roku w rejonie zatoki San Francisco i od tego czasu setki razy rozbawiał publiczność w różnych zakątkach świata. Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Teksańskim, magisterskie na Uniwersytecie Nowoorleańskim, a następnie zrobił doktorat na Bowling Green State University. Jest autorem książki The Laughing Cure. Pochodzi z Nowego Jorku, a obecnie prowadzi życie w drodze, regularnie podróżując z partnerką Sarah oraz kilkuletnią córką.

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Na luzie. Jak radzić sobie ze stresem i nie zamartwić się na zapas

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Na luzie. Jak radzić sobie ze stresem i nie zamartwić się na zapas

Avatar użytkownika - ali9
ali9
Przeczytane:2021-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Bardzo przydatna książka , zawierająca cenne rady , szczególnie dla osób,  które żyją w ciągłym stresie i ciągle się zamartwiają. Książka pomaga zmusić mózg ,do bardziej pozytywnego myślenia , oraz zawiera różnego rodzaju porady życiowe  , ułatwiające żyć pełnią życia  ,  zmniejszając przy tym złe nawyki , które prowadzą do zamartwiania się na zapas , często niepotrzebnie . 

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy