Na otwartym sercu

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-08-10
Kategoria: Romans
ISBN: 9788367335157
Liczba stron: 304
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (5 głosów)

Powieść, która przyspieszy bicie serca!

Ambitna i pewna swoich umiejętności Marta ma w życiu jeden cel - chce zostać chirurgiem. Nikt nie może jej powstrzymać. Dziewczyna wyjeżdża do mniejszego miasta, licząc na to, że podczas rezydentury będzie mogła aktywniej uczestniczyć w operacjach, a nie tylko się przyglądać. Dziewczyna nie wie, że na miejscu pozna aroganckiego, egoistycznego i uzdolnionego Oskara, który na nieszczęście Marty jest też niesamowicie przystojny. Jak się okazuje, mężczyzna jest również jej nowym współlokatorem.

Marta ukrywa przed wszystkimi fakt, że całym jej życiem kieruje tragiczne wydarzenie z jej historii. Tragiczna śmierć jej przyjaciółki może i jest odległą przeszłością, jednak pewne demony nigdy nie odpuszczają. Czy tajemnica, która prześladuje Martę od lat, i tym razem odmieni jej los?

Tagi:

Kup książkę Na otwartym sercu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Na otwartym sercu

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-11-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ambitna i pewna swoich umiejętności Marta ma w życiu jeden cel – chce zostać chirurgiem. Nikt nie może jej powstrzymać. Dziewczyna wyjeżdża do mniejszego miasta, licząc na to, że podczas rezydentury będzie mogła aktywniej uczestniczyć w operacjach, a nie tylko się przyglądać. Dziewczyna nie wie, że na miejscu pozna aroganckiego, egoistycznego i uzdolnionego Oskara, który na nieszczęście Marty jest też niesamowicie przystojny. Jak się okazuje, mężczyzna jest również jej nowym współlokatorem.
Marta ukrywa przed wszystkimi fakt, że całym jej życiem kieruje tragiczne wydarzenie z jej historii. Tragiczna śmierć jej przyjaciółki może i jest odległą przeszłością, jednak pewne demony nigdy nie odpuszczają. Czy tajemnica, która prześladuje Martę od lat, i tym razem odmieni jej los?

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, poprzednie książki, które przeczytałam, a było ich cztery bardzo mi się podobały, dlatego nie mogłam sobie odmówić sięgnięcia po "Na otwartym sercu". Styl i język jakim posługuje się autorka jest bardzo prosty, lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się ekspresowo. Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona. Dodatkowo bardzo lubię historię, w których mogę z bliska się przyjrzeć pracy medyków i uważam, że jeśli chodzi o tą kwestię Ewelina naprawdę zrobiła solidny reaserch i w bardzo realny sposób oddała trudy życia osób pracujących w służbie zdrowia. Bohaterowie jakich wykreowała autorka są niezwykle autentyczni i z pewnością nie są krystaliczni, tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach. Historia została przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki, co pozwoliło mi lepiej ją poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się boryka, a tym samym lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Znajdziemy tutaj tylko jeden rozdział oczami Oskara i naprawdę bardzo żałuję, że nie było ich więcej, ponieważ byłam szalenie ciekawa co siedzi w głowie tego mężczyzny. Relacja pomiędzy Martą i Oskarem została w bardzo intrygujący sposób zaprezentowana, początkowa niechęć stopniowo przeradza się w pożądanie, podsycone pewnym mrokiem, jedno jest pewne.. ewidentnie czuć chemię między bohaterami. Oprócz elementów medycznych znajdziemy tutaj również wątek kryminalny, który został świetnie poprowadzony, muszę przyznać, że Ewelina świetnie budowała napięcie i czuć było dreszczyk emocji, a ja kompletnie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy jeśli chodzi o sprawcę, obstawiałam kogoś zupełnie innego! Nie obędzie się zatem bez tajemnic, intryg i zwrotów akcji, które wywołują w czytelniku natłok skrajnych odczuć. Świetnie spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami. Wyczekuję już kolejnych powieści spod pióra autorki! Moja ocena 8/10.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2022-09-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Marta to młoda kobieta, która doskonale wie czego chce od życia. Chce zostać wybitnym chirurgiem i co najważniejsze, ma do tego świetne predyspozycje. Żeby zwiększyć szansę na rozwój kariery i zdobyć większe doświadczenie podczas uczestniczenia w operacjach, postanawia wyjechać do mniejszego miasta i tam odbyć rezydenturę. Już pierwszego dnia poznaje swojego kolegę po fachu, z którym będzie miała możliwość pracować, a także mieszkać.
Oskar to młody chirurg, który kończy rezydenturę. Bardzo zdolny, ambitny i ceniony lekarz. Prywatnie pewny siebie i arogancki dupek, który nie raz napsuje Marcie krwi.
Wyjeżdżając tak daleko od domu, do obcego miasta, Marta nie spodziewała się, że właśnie tam upomni się o nią przeszłość. Przeszłość, którą tak skrzętnie ukrywała przed światem. Przeszłość, która teraz ponownie zagrozi jej życiu.
Czy Marta spełni swoje marzenia? Jak rozwinie się jej znajomość z Oskarem? Co się stanie, gdy nieoczekiwanie przeszłość stanie na drodze kobiety? Jak potoczą się losy bohaterów?
Zarówno Marta jak i Oskar są bardzo specyficzni, a przez to fascynujący. Z pozoru tak różni, w środku tak bardzo do siebie podobni. Bardzo mi się to podobało i sprawiło, że książka mnie dosłownie pochłonęła. 
Przeszłość, która po latach o sobie przypomina. Specyficzni współlokatorzy. Cholernie zdolni młodzi lekarze. Rodzina, która mimo trudnych momentów się wspiera. Fascynacja, pasja, chęć rozwoju. Nieoczekiwana sytuacja, która wywraca życie bohaterów do góry nogami. Pożądanie, namiętność, miłość.
Książka napisana jest fajnym i przyjemnym stylem. Czyta się ją lekko i szybko. Mnie wciągnęła całkowicie. Miałam problem, żeby się od niej oderwać. 
"Na otwartym sercu" to chyba moja pierwsza książka z motywem lekarzy, jaką czytałam. Było to coś nowego, a jednocześnie coś, co niezmiernie mi się podobało. Jestem pewna, że jeszcze wrócę do historii Marty i Oskara.
Wszystkim bardzo polecam ją przeczytać. jestem całkowicie pewna, że Was także ta historia zachwyci.
Dziękuję Wydawnictwu Niegrzeczne Książki za egzemplarz do recenzji. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-09-24, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

"Człowiek jest w stanie pogodzić się z każdą stratą. Prędzej czy później nauczy się żyć bez bliskiego, czy z martwymi marzeniami. Nie znaczy o jednak, że kiedykolwiek wróci do poprzedniego poziomu szczęścia."

 

Marta to młoda rezydentka, która ma w życiu cel. Chce zostać chirurgiem. Przez przykre wydarzenia w swoim życiu, decyduję się na opuszczenie Warszawy. Małe miasto ma dać jej spokój i pomóc przygotować się do zawodu, jaki chce wykonywać. Będzie mieszkała w domu, który jak się okazuje, zajmuje już kilku przyszłych lekarzy. Jednym z nich jest Oskar. Mężczyzna pewny siebie, ale również totalny dupek.

Co zajdzie między nimi? Co się stanie, kiedy śledztwo zostanie wznowione ?

 

Przeszłość to tylko słowo, ale kiedy ponownie stanie na naszej drodze, nie możemy być niczego pewni. Albo nas zniszczy, albo pozwoli spojrzeć w przyszłość, która okaże się dla ans łaskawa.

 

"Na otwartym sercu" to książka, która łączy w sobie erotyk, literaturę obyczajową oraz wątek kryminalny w jedność. Tworzy mieszankę wybuchową, która nie pozwoli wam, ani na chwilę się nudzić.

 

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, które uważam za udane. Tym razem zostajemy wciągnięci do świata lekarzy, który autorka opisała na w prosty i przyjemny sposób.

 

Nie zabraknie pożądania i przyciągania pomiędzy bohaterami, ale także odpychania, które będzie na porządku dziennym. Oskar był facetem, który momentami tak mnie, irytował, że miałam ochotę wyrzucić go z tej książki. Sam nie wiedział, czego tak naprawdę chce. Ale patrząc na tę dwójkę, możemy zauważyć to, że wiele ich łączy. Przede wszystkim tajemnice i demony, które skrywali w sobie. Nie bez powodu tak dwójka została ze sobą zestawiona.

 

Bardzo lubię książki, które przybliżają nam tę profesję. Nie często dostajemy książki na ten temat i bardzo się cieszę, że właśnie na taką trafiłam. Nie ma tutaj specjalistycznego słownictwa lekarskiego. Dlatego książkę może przeczytać każdy. Ale na pewno są tajemnice, mrok i niebezpieczeństwo, które wychodząc na powierzchnię, da wam niezapomniane emocje i masę wrażeń.

Koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę i poznać świat bohaterów.

Link do opinii
Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-08-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Hej! Dziś kilka słów o książce, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Sprawiła, że do ostatnich scen czułam niepewności i oczekiwałam kolejnego zwrotu akcji. Mowa oczywiście o książce Eweliny Dobosz "Na otwartym sercu". Przyznam, że nieczęsto spotykam się z wątkiem romansu medycznego w książkach, co jest dla mnie miłą odmianą. Choć być może powiem niepopularną opinię, ale dla mnie ta książka zawiera w sobie nutkę thrillera. Przynajmniej ja miałam takie odczucia. O czym opowiada historia Marty i Oskara? Już wyjaśniam.

Marta i Oskar są rezydentami chirurgii w jednym ze szpitali, a dodatkowo są współlokatorami, co nieco komplikuje sprawę. On uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych lekarzy tej placówki. Ona będzie musiała dorównać mu kroku i pokazać, że bycie chirurgiem to jej wymarzona praca. Dodatkowo musi udowodnić, że nadaje się do tej roboty jak nikt inny. Oskar z pewnością nie będzie jej tego ułatwiał. Jednak ich skomplikowana relacje nie będzie jedynym problemem Marty. Sprawa tragicznej śmierci jej przyjaciółki niespodziewanie zostanie na nowo rozdrapana. A Marta będzie musiała zdecydować czy ujawni informacje, które wiele lat temu zataiła.

Z pewnością mogę powiedzieć, że książka "Na otwartym sercu" wbrew pozorom jest dość mroczną historią. Nasiąknięta jest manipulacją i walką o przetrwanie. W tej książce istotne znaczenie ma również śmierć. Tajemnicze morderstwa i powrót do przeszłości to coś co spotka Martę w nowym miejscu. Muszę przyznać, że autorka umiejętnie wodzi czytelnika za nos. Przez większość tej historii zastanawiałam się kto może okazać się tajemniczym mordercą. Podejrzewałam wszystkim - w tym Oskara. Jaka jest jednak prawda? Tego nie mogę Wam zdradzić, ale powiem jedno będzie bardzo tajemniczo ale też dynamicznie. Pełno zwrotów akcji i nutka pikanterii. Ciekawi bohaterowie i nieszablonowa fabuła. To wszystko co znajdziecie w środku. Gorąco polecam tą książkę! ?

Link do opinii
Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Traumatyczne wydarzenia mogą zaważyć na całej przyszłości. Zmienić człowieka, jego postępowanie i to, jakich wyborów dokona, jaką ścieżką będzie chciał podążać. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że niezależnie od drogi, którą obierze, nie ucieknie od zdarzeń, które wywarły na nim tak ogromny wpływ. Nie ma dokąd uciec, jeśli ucieczka musi odbyć się także przed samym sobą i tym, co pozostało we wspomnieniach, powracających niczym bumerang w najmniej oczekiwanym momencie. Marta jest rezydentką chirurgii i choć pochodzi z Warszawy wybiera praktykę w niewielkim, małomiasteczkowym szpitalu. Do zawodu chirurga nadaje się idealnie, bowiem potrafi bez grama emocji podejść do każdej sprawy. Z resztą, w życiu prywatnym wygląda to u niej podobnie, a jej zachowanie częściej przypomina robota, aniżeli młodą kobietę. Nie angażuje się, nie okazuje uczuć, sama czasem zastanawia się czy ta bezdenna pustka, którą czuje kiedykolwiek zniknie. Wydawać, by się mogło, że nic nie jest w stanie jej skrzywdzić, jednak może być to bardzo mylące. Bowiem Marta skrywa tajemnicę, która prześladuje ją od dawna i nie pozwala normalnie funkcjonować. Nawet rodzice i ukochany brat nie mają o tym pojęcia, a Marta nie ma zamiaru wdrażać kogokolwiek w swoje prywatne problemy, preferuje trzymanie się na dystans. Oskar nie należy do najsympatyczniejszych osób, wręcz przeciwnie. Do tego jest typowym samotnikiem i człowiekiem odrobinę tajemniczym. Jednak nie można mu odmówić tego, że jest uzdolnionym lekarzem i ma zadatki na wspaniałego chirurga. Z wprawą godną oskarowej roli nawiązuje także kontakt z pacjentem i jest bardzo lubiany w środowisku szpitalnym. Nikt nie ma pojęcia jednak, co tak naprawde fascynuje tego mężczyznę i co siedzi w jego głowie. Ale może lepiej aby tak pozostało?

"Na otwartym sercu" to książka, która zaskoczyła mnie swoją fabułą. Bowiem w głównej mierze mamy tu do czynienia z delikatnym kryminałem z nutą erotyzmu, osadzonym w medycznych realiach. Zdecydowanie nie jest to powieść typowo romantyczna, co osobiście mi nie przeszkadzało, natomiast by oddać przekonujący obraz relacji Oskara i Marty to w mojej ocenie tych uczuć trochę tu zabrakło. Pożądanie między bohaterami jest wszechobecne, natomiast aby mówić o miłości to w mojej ocenie zadziało się tu między nimi odrobinę za mało. Natomiast skupiając się na sprawie kryminalnej, która spędzała sen z powiek głównej bohaterce, to należy ocenić książkę w jak najbardziej pozytywnym świetle. Tajemnica, niedomówienia, strach i specyficzny klimat narracji- to wszystko tu otrzymamy, a zwieńczone to będzie nieoczekiwanym rozwiązaniem spraw. Spodobał mi się także wątek rodzinny dotyczący Marty i poruszony temat akceptacji. To ważny element i bardzo mnie cieszy, że Autorka zdecydowała się poruszyć tę problematykę. Co najważniejsze, książkę czyta się lekko i spędziłam z nią przyjemnie czas. Lubię pozycje osadzone w realiach medycznych i tutaj Autorka nienachalnie, a w sposób rzeczywisty, uchyliła rąbka pracy lekarza. Również kreacja bohaterów jest intrygująca i nawet troszkę psychopatyczna, co stanowi miłą odmianę i mi przypadło do gustu- nie wszyscy muszą w końcu być tacy, jak inni. Dla lubiących nieoczywiste książki z wątkami miłosnymi pozycja powinna się okazać strzałem w dziesiątkę.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Stracona tożsamość
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Stracona tożsamość

Kontynuacja Nowej tożsamości, porywającego debiutu Eweliny Dobosz Emily nie potrafi poradzić sobie z traumatycznymi wspomnieniami sprzed dwóch...

Nowa tożsamość
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Nowa tożsamość

Igor przeżywa dramat. Żona, która go zdradziła, została zamordowana. Mężczyzna musi uciekać, zanim zostaną mu postawione zarzuty. Na fałszywych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy