Na ścieżkach złudzeń

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2017-11-21
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788376746630
Liczba stron: 288

Ocena: 4.88 (8 głosów)

Prawdziwe życie często skrywa się za fasadami pozorów.

Trawa po drugiej stronie płotu zawsze wydaje się bardziej zielona. W życiu karmimy się złudzeniami, tak jak bohaterowie najnowszej powieści Joanny Sykat. Jak będzie wyglądało ich zderzenie z rzeczywistością? Czy Aldona i Wiola wyjdą z niego cało? Przeczytajcie koniecznie. Ta książka zostaje w głowie i w sercu.

Magdalena Majcher, pisarka

Aldona ma kochającego męża, który zrobiłby dla niej wszystko, i kilkuletniego syna Michałka. Wydaje się kobietą spełnioną, zwłaszcza na tle nowej podwładnej - zaniedbanej, przytłoczonej obowiązkami żony i matki. Do czasu. Świat bohaterów, którym dawno temu los przydzielił role, nagle zaczyna się kruszyć. Na idealnych wizerunkach żon, matek, mężów i ojców pojawiają się rysy i pęknięcia. Czy uda się ocalić ich rodziny? Czy katastrofa oduczy Aldonę oceniania innych z perspektywy własnej urody i bogactwa?

Kup książkę Na ścieżkach złudzeń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Na ścieżkach złudzeń

Aldona ma wszystko. Jest piękna i bogata. Ma kochającego męża i cudownego synka. Jej życie i rodzina są po prostu idealne. Aldona lubi patrzeć na innych i oceniać: nieuczesane włosy, brudny płaszcz, niepomalowane paznokcie, niesforne dziecko. Potem cieszy się, że ona i jej życie jest całkiem inne.
.
Szybko jednak okazuje się, tak jak wskazuje tytuł książki - idealne życie jest tylko złudzeniem. Jej mąż nie może pogodzić się z tym, że Aldona poświęca dużo uwagi dziecku, zamiast się z nim kochać. Z tego powodu często krzyczy i strofuje małego Michałka. Sama Aldona również nie zasługuje na tytuł matki roku. Do firmy, w której pracuje główna bohaterka zostaje przyjęta Wioletta, pogardliwie nazywana przez Aldonę Królikiem. Wiola jest kochająca żona i oddaną matką. Ale czy na pewno wszystko jest takie jak Aldona myśli, że jest?
.
“Na ścieżkach złudzeń” to dobra książką na przedświąteczne popołudnie. Doskonale pokazuje, że to co widzimy jest tylko złudzeniem, a na idealnym wizerunku jest wiele rys. Nie można oceniać nikogo po ubiorze czy wyglądzie, tak samo jak nie ocenia się książki po okładce. To książka o odkrywaniu prawdy i siebie. Nie możemy patrzeć na wszystko zero-jedynkowo. Powinniśmy spojrzeć w głąb siebie, bo oprócz błędów innych powinniśmy zauważać własne - tak jak w końcu zrobiła to główna bohaterka.

Link do opinii
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2021-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam,

Książka o pozorach, które są bardzo mylące i wyjątkowo krzywdzące. Idealny mąż nie zawsze jest idealnym ojcem. Idealny ojciec nie zauważa żony. Lektura na letnie popołudnie.

Link do opinii

Dobra książka obyczajowa o prawdziwym życiu, o pozornie idealnych małżeństwach, o miłości ( także rodzicielskiej) i jej braku, o codziennych problemach i radościach. Ile takich osób jest wokół nas a my ich nie widzimy lub nie chcemy widzieć? Z pewnością jeszcze przeczytam coś tej autorki.

Link do opinii

Cała prawda o tym, że nie  wszystko jest zawsze takie jakim my je widzimy. Często nie zauważamy pozorów jakie  stwarzają żyjący obok nas ludzie. I przez to nie zauważamy czasem ich dramatów, biorąc  za wielkie szczęście to   co jest w otoczce.

Link do opinii
Inne książki autora
Tylko przy mnie bądź
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Tylko przy mnie bądź

Czasem wybór między pieniędzmi a miłością jest trudny. Jeszcze trudniejszy, gdy trzeba zdecydować między zdobyciem pieniędzy potrzebnych ukochanej osobie...

Macierzynki
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Macierzynki

Macierzynki to miniaturowa książeczka przedstawiająca rozterki i radości przeżywania macierzyństwa. Napisana w formie zapisków mamy wychowującej małego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy