Na ścieżkach złudzeń

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2017-11-21

Prawdziwe życie często skrywa się za fasadami pozorów.

Trawa po drugiej stronie płotu zawsze wydaje się bardziej zielona. W życiu karmimy się złudzeniami, tak jak bohaterowie najnowszej powieści Joanny Sykat. Jak będzie wyglądało ich zderzenie z rzeczywistością? Czy Aldona i Wiola wyjdą z niego cało? Przeczytajcie koniecznie. Ta książka zostaje w głowie i w sercu.

Magdalena Majcher, pisarka

Aldona ma kochającego męża, który zrobiłby dla niej wszystko, i kilkuletniego syna Michałka. Wydaje się kobietą spełnioną, zwłaszcza na tle nowej podwładnej - zaniedbanej, przytłoczonej obowiązkami żony i matki. Do czasu. Świat bohaterów, którym dawno temu los przydzielił role, nagle zaczyna się kruszyć. Na idealnych wizerunkach żon, matek, mężów i ojców pojawiają się rysy i pęknięcia. Czy uda się ocalić ich rodziny? Czy katastrofa oduczy Aldonę oceniania innych z perspektywy własnej urody i bogactwa?

Kup książkę Na ścieżkach złudzeń

Opinie o książce - Na ścieżkach złudzeń

Aldona ma wszystko. Jest piękna i bogata. Ma kochającego męża i cudownego synka. Jej życie i rodzina są po prostu idealne. Aldona lubi patrzeć na innych i oceniać: nieuczesane włosy, brudny płaszcz, niepomalowane paznokcie, niesforne dziecko. Potem cieszy się, że ona i jej życie jest całkiem inne.
Szybko jednak okazuje się, tak jak wskazuje tytuł książki - idealne życie jest tylko złudzeniem. Jej mąż nie może pogodzić się z tym, że Aldona poświęca dużo uwagi dziecku, zamiast się z nim kochać. Z tego powodu często krzyczy i strofuje małego Michałka. Sama Aldona również nie zasługuje na tytuł matki roku. Do firmy, w której pracuje główna bohaterka zostaje przyjęta Wioletta, pogardliwie nazywana przez Aldonę Królikiem. Wiola jest kochająca żona i oddaną matką. Ale czy na pewno wszystko jest takie jak Aldona myśli, że jest?
“Na ścieżkach złudzeń” to dobra książką na przedświąteczne popołudnie. Doskonale pokazuje, że to co widzimy jest tylko złudzeniem, a na idealnym wizerunku jest wiele rys. Nie można oceniać nikogo po ubiorze czy wyglądzie, tak samo jak nie ocenia się książki po okładce. To książka o odkrywaniu prawdy i siebie. Nie możemy patrzeć na wszystko zero-jedynkowo. Powinniśmy spojrzeć w głąb siebie, bo oprócz błędów innych powinniśmy zauważać własne - tak jak w końcu zrobiła to główna bohaterka.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2021-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam,

Książka o pozorach, które są bardzo mylące i wyjątkowo krzywdzące. Idealny mąż nie zawsze jest idealnym ojcem. Idealny ojciec nie zauważa żony. Lektura na letnie popołudnie.

Dobra książka obyczajowa o prawdziwym życiu, o pozornie idealnych małżeństwach, o miłości ( także rodzicielskiej) i jej braku, o codziennych problemach i radościach. Ile takich osób jest wokół nas a my ich nie widzimy lub nie chcemy widzieć? Z pewnością jeszcze przeczytam coś tej autorki.

Cała prawda o tym, że nie  wszystko jest zawsze takie jakim my je widzimy. Często nie zauważamy pozorów jakie  stwarzają żyjący obok nas ludzie. I przez to nie zauważamy czasem ich dramatów, biorąc  za wielkie szczęście to   co jest w otoczce.

Tylko przy mnie bądź
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Tylko przy mnie bądź

Czasem wybór między pieniędzmi a miłością jest trudny. Jeszcze trudniejszy, gdy trzeba zdecydować między zdobyciem pieniędzy potrzebnych ukochanej osobie...

Macierzynki
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Macierzynki

Macierzynki to miniaturowa książeczka przedstawiająca rozterki i radości przeżywania macierzyństwa. Napisana w formie zapisków mamy wychowującej małego...

Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch