Nagła zmiana planu

Tom 1 cyklu Babski wieczór

Pełna ciepła historia o sile kobiecej przyjaźni
Lena ma 35 lat i jej życie właśnie legło w gruzach. Po latach udanego, jak jej się zdawało, małżeństwa Paweł postanowił odejść. Zdradzona Lena ma tylko jedno wyjście: nauczyć się żyć bez niego.
Gdy znalezienie pracy okazuje się prawdziwym wyzwaniem, a ukochana mamusia zdecydowanie zbyt mocno angażuje się w życie uczuciowe Leny, czas szukać ratunku. Z pomocą ruszają niezastąpione przyjaciółki. Zwariowana Anka, niezależna Karolina i poukładana Ewa znajdą rozwiązanie każdego problemu. Na początek – nowa miłość!
Czy randka w ciemno na weselu to dobry pomysł? Jaką rolę w życiu Leny odegra tajemniczy Karol? I jak wiele trzeba zaryzykować, aby wreszcie osiągnąć pełnię szczęścia?

Informacje dodatkowe o Nagła zmiana planu:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-07-02

Kup książkę Nagła zmiana planu

Nagła zmiana planu - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2022-05-22,

To pierwsza część serii Babski wieczór autorstwa Eweliny Miśkiewicz. Każda z nich opowiada historię jednej z przyjaciółek. 𝑵𝒂𝒈ł𝒂 𝒛𝒎𝒊𝒂𝒏𝒂 𝒑𝒍𝒂𝒏𝒖 poświęcona jest porzuconej i zdradzonej przez ukochanego męża, Lenie. Jej życie z dnia na dzień legło w gruzach. Kobieta musi stawić czoła nowej rzeczywistości. Pozostawiona z pieniędzmi, które były mąż zostawił je w ramach zadośćuczynienia, musi migiem znaleźć pracę, żeby jak najszybciej stanąć na nogi. Na szczęście może liczyć na wsparcie przyjaciółek: Karoliny, Anki i Ewy. Za najlepszy sposób na powrót do formy dziewczyny uznają znalezienie nowej miłości. Lena ma czystą kartę i może projektować swoje życie na nowo. Pełna nadziei na lepsze, zaczyna walczyć o swoje. Jednak w jej sercu nadal jest miejsce dla Pawła. Czy tajemniczy Karol zdeklasuje byłego męża? Czy będzie to takie proste, jak mogłoby się wydawać? Czy Lena najdzie swoje miejsce na ziemi? Ja oczywiście tego nie zdradzę, ale polecam Wam tę książkę z całego serca. To typowa babska historia. O miłości, zawirowaniach, szalonych pomysłach przyjaciółek i czystej, życiowej karcie. Autorka świetnie zaprojektowała kobiecy świat. Dialogi są naturalne, nie ma w nich sztuczności. Przez tę książkę się po prostu płynie, a czytelniczka może odnieść wrażenie, że należy do paczki czterech przyjaciółek.

Czy według was na przeczytanie danej książki przychodzi odpowiedni czas?
"Nagła zmiana planu" przeleżała kilka miesięcy zanim po nią sięgnęłam. Jednak wcześniej nie byłam w stanie, a dziś cieszę się, że ją przeczytałam.
Główną bohaterką jest Marlena. Trzydziestopięciolatka, która niedawno wzięła rozwód. Dochodzi do siebie po zdradzie męża. Pomagają jej w tym trzy przyjaciółki: Anka, Karolina i Ewa. Każda z nich prowadzi inne życie, ale są dla siebie niesamowitym oparciem.
Lena boryka się z brakiem pracy i samotnym życiem. Jedna z przyjaciółek, Anka wyciąga ją na randkę w ciemno na weselu. Czy będzie to strzał w dziesiątkę?
Do tego pojawia się tajemniczy Karol, a duchy przeszłości dają o sobie znać.
Choć główną bohaterką tej historii jest Lena, to poznajemy również problemy jej przyjaciółek.
Wybory Leny, jak i innych bohaterów nie zawsze wydają się słuszne. Dzięki temu dostajemy nieidealnych bohaterów w nieidealnym świecie. Bo nikt nie jest idealny, prawda?
Autorka świetnie sobie poradziła z kreacją bohaterów jak i samej historii. Cieszę się, że dzięki wydawnictwu mam komplet książek i będę mogła niedługo wziąć się za kolejny tom ?
Jeśli jesteście fanami obyczajówek, bądź znudzili was idealni bohaterowie w idealnych światach to seria Babski wieczór na pewno przypadnie wam do gustu ?

Avatar użytkownika - matkaczytajaca
matkaczytajaca
Przeczytane:2022-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Gdy zobaczyłam zapowiedź premiery czwartego tomu serii "Babski Wieczór" wiedziałam, że wszystkie części trafią na moją półkę. Mają takie piękne wesołe, wiosenne okładki. Gdy w końcu seria trafiła w moje ręce, szybko zabrałam się za czytanie "Nagłej zmiany planu". Akurat czekały mnie wizyty u lekarzy, a to jak wiadomo, często łączy się z długimi kolejkami. Zaparzyłam sobie w termos kawę, książkę wsadziłam w torebkę i ruszyłam.

W autobusie zaczęłam czytać pierwszą stronę i... prawie przegapiłam swój przystanek! Czytałam w każdej wolnej chwili, w kolejce między lekarzami, u fryzjera, czy w drodze autobusem, chociaż był straszny ścisk i dużo ludzi. A także w długiej kolejce w markecie. Nie mogłam tracić czasu, musiałam się dowiedzieć, co będzie dalej!

"Nagła zmiana planu" poświęcona jest jednej z czterech przyjaciółek, której szykują się w życiu duże zmiany. Właśnie rozstała się z mężem, który ją regularnie zdradzał, a oszczędności powoli zaczynają topnieć. Trzeba rozglądać się za pracą. Szczęście, że szybko trafia się oferta. Może nie jest to praca marzeń, ale pozwoli odłożyć trochę grosza na spełnienie swoich marzeń. Z tym, że bohaterce przyjdzie prowadzić jedno zlecenie z... byłym mężem. A to się nigdy dobrze nie kończy! Na dodatek przyjaciółka zorganizowała randkę w ciemno i... musicie to przeczytać!

Jeżeli znacie serię "Kobiety nieidealne" to "Babski wieczór" również przypadnie Wam do gustu. Jest życiowo, ciekawie, ze zwrotami akcji, a także dużo powodów do uśmiechania się pod nosem. Czego sobie nie odmawiałam nawet w autobusie. Czyta się naprawdę ekspresowo, przyjemnie, z zainteresowaniem. Lekka i przyjemna w odbiorze, pozwala na relaks po ciężkim dniu i oderwanie myśli od własnych problemów. Już nie mogę się doczekać przygody z kolejnym tomem serii!

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2022-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Ksiązka dostępna w aplikacji empik go jako ebook.

Ta książka jest początkiem serii o czterech kobietach.
Dałam się zaprosić na ten ,,Babski wieczór" i kompletnie nie żałuję.

Autorka zgrabnie prowadzi nas przez codzienność, odkrywa jej blaski i cienie. Jest klimatycznie, niebanalnie i emocjonująco.

Kto z nas nie szukał bądź nie szuka szczęścia? Również Lena, główna bohaterka tej części ma na nie chrapkę. Jednak najpierw musi zrozumieć co jej je da.

Bohaterem drugoplanowym jest przyjaźń, taka na dobre i na złe. Taka w której jest zrozumienie i pomocna dłoń.

Przyznam, że poznawanie nowego pióra to radość i stres ściśle splecione z sobą.
Tym razem czuję zadowolenie, że ta książka trafiła w moje ręce. Podobało mi się wszystko! To co dobre i to co obnaża nasze ludzkie słabości. Do tego styl pisania, prowadzenia historii i sposób budowania postaci.
Całość jest kompletna i budzi ogromny apetyt na kolejne tomy.

Czy polecam? Oczywiście, że tak i to bardzo ?

Sen przychodzi nad ranem
Ewelina Miśkiewicz0
Okładka ksiązki - Sen przychodzi nad ranem

Chaos, strach, bezradność, pragnienie miłości, spokoju i prawdy - to wszystko wypełnia umysł Luizy. Kobieta nigdy nie wie, czy ten ją tylko mami, czy też...

Każdy nowy dzień
Ewelina Miśkiewicz0
Okładka ksiązki - Każdy nowy dzień

W najtrudniejszych chwilach wszystko, co mamy, to przyjaźń Ewa wie, że niewiele osób ma tak spokojne i poukładane życie, jak ona. Na co dzień spełnia...