Należysz do mnie

Asa Coletti, przejmując władzę po ojcu, bossie nowojorskiej mafii, rozpoczyna nową erę w historii swojej rodziny. Większe możliwości dają mu prawo, aby zdobyć to, czego od dawna pragnął: córkę odwiecznego wroga Giannę Mangano.

Jednak nie tylko ojciec Gianny nie jest zachwycony tym pomysłem, ale też sama dziewczyna. Mimo że zna Asę od dziecka, a nawet traktowała go jak przyjaciela, świat mafii ją nie interesuje. Chciałaby studiować i żyć jak najdalej od brutalności oraz przemocy.

Dla Asy sprzeciw Gianny nie ma jednak znaczenia. Gangster zmusza wybrankę do ślubu. Będzie chciał przekraczać jej kolejne granice, ale dziewczyna pokaże mu, że są rzeczy, których nie może mieć.

Informacje dodatkowe o Należysz do mnie:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-10-05
ISBN: 9788383200378

Kup książkę Należysz do mnie

Należysz do mnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2023-05-14,

Nie lubię pisać o negatywnych odczuciach względem danej książki, ale czasem tak bywa, że mamy wielkie oczekiwania, a w rezultacie otrzymujemy, co innego. Wgląd do dzieciństwa bohaterów dał nam możliwość przypuszczenia, iż wydarzy się coś zaskakującego. Utrzymywali przyjazne stosunki. Chłopiec był szczęśliwy, że dziewczynka zwróciła na niego uwagę. Gdy dorośli, ich relacja stała się nieco oziębła. Gianna zauważyła wybuchy agresji u Asy, a to ją przeraziło. Później, z każdym rozdziałem coś się posypało. O ile, opiekuńczość jest samo w sobie urocze, to natarczywość mężczyzny i przesłodzone słówka okazały się nad wyraz irytujące. Mało akcji, głównie on jej pragnie, a ona wzbrania się i ucieka jak myszka, do momentu, aż kotek ją złapie. Wymuszanie czegokolwiek od partnerki nie jest wcale fajne. Postacie bez wyrazu. Nie widziałam w tym romansie romansu, ponieważ Coletti myślał o dziewczynie jedynie w sposób seksualny. Żenujące i niesmaczne. Szkoda, mogło wyjść całkiem nieźle. 🥴

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-12-31, Ocena: 4, Przeczytałem,

Jak wiecie, chętnie sięgam po debiuty i bardzo zaciekawiła mnie książka Eweliny Skowron “Należysz do mnie”. Okładka niby taka zwyczajna, a jednak śliczna. Nie musi być wyuzdana żeby się podobać i zaintrygować.

Już z opisu wynika, że to historia dość typowa dla mafii - on chce jej i nie patrząc na nic, postanawia ją mieć. Niezależnie od tego czy i ona tego chce. Asa po śmierci ojca, mafijnego bossa, zajmuje jego miejsce. Choć nie powinien. I szczerze nie zaimponował mi już od początku. Nie został bossem bo na to zasłużył, zapracował zyskując lojalność pozostałych. Wymusił to szantażem i fakt - gdyby reszta była uczciwa, nie miałby czym szantażować, ale już przez to miałam do niego dość sceptyczne podejście. I jakoś nie mogłam do końca się do niego przekonać.

Asa Coletti jest opisywany jako okrutny, bezwzględny, siejący postrach. Tymczasem w moich oczach jest on mężczyzną, który od lat ma obsesję na punkcie dziewczynki, która wyciągnęła do niego taką pomocną dłoń, okazała współczucie. Nie miała pojęcia jakie będą tego konsekwencje. Taki szaleńczo zakochany, impulsywny i gotowy dla niej na wszystko. Ale wydaje się przez to nie do końca … normalny.

Gdy po latach Asa daje Giannie coraz mocniej do zrozumienia, że uważa ją za swoją własność, dziewczyna zaczyna się go bać, unikać. Wierzy, że po studiach rozpocznie pracę w Chicago i będzie miała spokój od mafii. Nie wie, że on ma zupełnie inne plany i nie spocznie póki nie będzie … należała do niego.

Liczyłam na to, że ta historia jednak mnie czymś zaskoczy. I choć nie uważam jej za złą książkę, jest dość schematyczna. Nie wyróżnia się znacznie spośród licznych książek mafijnych.

Asy jak już wspomniałam, nie polubiłam za specjalnie. Był chorobliwie zazdrosny, zaborczy aż do przesady. Nie raz Gianna wypominała mu, że najchętniej zamknąłby ją w złotej klatce i nie da się tego nie zauważyć. Ona sama ma charakter choć przez ten mafijny świat, ograniczone możliwości. Żal mi jej było, taka osamotniona, osaczona wręcz. Nie może z nikim nawiązać relacji, zaprzyjaźnić się, bo albo (jeśli to mężczyzna) zostaje odstraszony żeby nie być konkurencją dla Pana i Władcy, albo poznając pochodzenie naszej bohaterki, boją się angażować w tą znajomość. Zostaje zmuszona do ślubu z Asą, ale czy do uczuć, do miłości da się zmusić ? Czy może uda mu się wzbudzić w niej uczucia do niego ?

Co mnie zaskoczyło to prolog. Czekałam aż jego rozwinięcie znajdę w tym tomie i chyba jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby prolog był zapowiedzią wydarzeń mających miejsce w części drugiej. Niby z jednej strony wyczekuję momentu aż TO się wydarzy ale też po części historia straciła element zaskoczenia, bo wiem ku czemu to zmierza. Nie wiem tylko kto jest zagrożeniem. Mam nadzieję, że to mnie mocno zaskoczy.

Nie odradzam Wam tej książki, powtarzam, że nie jest zła. Jak na start autorce poszło dobrze, jej styl jest bez zastrzeżeń. Mimo że Asa wzbudza we mnie negatywne uczucia to jednak je wzbudza. Jednak jako bohater zaciekawił i nie jest bez wyrazu. Czyli kreacja bohaterów też poszłam całkiem dobrze. Biorę się za drugi tom i z nim spędzę Sylwestra. A Wy ?

Dziękuję autorce oraz Wydawnictwu NieZwykłe za egzemplarz do recenzji.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-11-27,

"Obserwuję mnie tak uważnie, że aż czuję napięcie w całym ciele. Nikt tak na mnie nie działa, jak on. W sekundę potrafi wytrącić mnie z równowagi."

Jakbyście się poczuli, gdyby ktoś oznajmił Wam, iż macie poślubić mężczyznę, który uroił sobie prawo do Was?🤔

To właśnie spotkało Giannę. Pewnego dnia ojciec oznajmia jej, że poślubi Ase — nowego szefa mafii. W tym momencie jej wszystkie plany związane ze studiami i pracą rozpadają się jak bańki mydlane. Na nic zdadzą się krzyki i płacz, mafia rządzi się bowiem swoimi prawami. Dziewczyna nie ma nic do gadania, tak musi być i koniec.😭😭

Asa Coletti od zawsze pragnął Gianny, zakochał się w niej już jako dziecko. Miłość przerodziła się w czystą obsesję na jej punkcie. Po przejęciu władzy pierwsze co robi, to życzy sobie, aby dziewczyna została jego żoną. Nie mógł doczekać się tej chwili, tyle lat na to czekał. 😈😈

Aranżowane małżeństwa w mafii to dość często spotykany motyw. Choćbym nie wiem, ile razy czytała książkę z tym schematem to i tak jestem zachwycona. Uwielbiam romanse mafijne. Historia z pozoru jak każda inna ma w sobie nutkę różnorodności. Główny wątek jest ten sam, lecz cała reszta to już zupełnie inna sprawa. Nie ma przecież takich samych bohaterów czy sytuacji. Jeżeli chodzi o mafię, to mało co mi się nie podoba 😅

Mam przed sobą debiut autorki, który uważam za udany. Styl pisarki pozwolił mi na szybką lekturę. Zabrakło mi jednak w tej części trochę więcej akcji, jak dla mnie za mało jej było. Większą część fabuły zajmuje budowanie relacji pomiędzy głównymi bohaterami. Momentami miałam wrażenie, iż ten tom jest wprowadzeniem do czegoś większego. Czy tak będzie? To się okaże w drugim tomie. Na zakończenie dostałam lekkiego zawału. Końcowa scena dostarczyła mi wielu emocji. Z chęcią dowiem się, co się będzie działo dalej.🥰😊🥰

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-11-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Należysz do mnie" jest debiutancką powieścią autorki i zarazem pierwszym tomem cyklu #zmuszona. Bardzo lubię poznawać nowych autorów, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Styl i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się z zainteresowaniem i naprawdę w ekspresowym tempie, ja od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata bohaterów i nie odłożyłam książki póki nie poznałam zakończenia, które swoją drogą wbiło mnie w fotel! Jest to romans mafijny, a tych czytałam już naprawdę sporo, często występują w nich utarte schematy, które niczym mnie już nie zaskakują , ta książka na szczęście została dobrze napisana, fabuła książki została w bardzo ciekawy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie jakich wykreowała autorka zostali świetnie pokazani, oboje są bardzo charakterni - razem tworzą wręcz wybuchową mieszankę i gwarancję braku nudy. Historia została przedstawiona właśnie z perspektywy obojga postaci, co pozwoliło mi jeszcze lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się mierzą, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Asa czasami naprawdę mocno działał mi na nerwy swoim zachowaniem, ale finalnie mu to wybaczyłam. Relacja pomiędzy Asą a Gianną nie należała do łatwych, ale z każdą kolejną przeczytaną stroną utwierdzałam się w przekonaniu, że ci bohaterowie idealnie do siebie pasują i się uzupełniają. Nie zabraknie tutaj oczywiście niebezpiecznych momentów, tajemnic, intryg i zwrotów akcji. Tak jak wspominałam wcześniej autorka serwuje naprawdę mocne zakończenie, które wręcz zmusza do sięgnięcia po drugi tom! Ja na szczęście już go mam, więc w najbliższych dniach biorę się za czytanie! Polecam! Moja ocena 8/10.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-11-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?
"Tak mnie wychowano. Lojalny, groźny, gotowy do działania i z zerową tolerancją dla wrogów i zdrajców. Mafia nie wybacza."

@ewelina_skowron_autorka

Gianna była córką jednego z bosów nowojorskiej mafii. Choć próbowała żyć normalnie, spełniać marzenia, nie będzie jej dane żyć od familii daleko. Od najmłodszych lat stała się obsesją Asy Colettiego. Najpierw oferowała mu swoją przyjaźń, ale on zapragnął jej całej, bezwzględnie. Po śmierci ojca Asy, Gianna musi wrócić do rodzinnych stron. Ten właśnie objął tron władzy i będzie jej bardzo potrzebował. Dziewczyna znajduje się bowiem w największym zagrożeniu, jest jedynym słabym punktem diabła, i może zostać użyta przez wrogów do unicestwienia go. Stawiała opór, bała się go, bo nie był tym samym zagubionym chłopcem, co kiedyś. Teraz był diabłem przed, którym wszyscy uciekali, a ona jako jedyna miała władzę nad nim. Będzie to niezła przeprawa, krwawa bitwa i zabawa, która może mieć bardzo poważne i szalanie niebezpieczne konsekwencje.

"Tylko dla niej mógłbym wykrzesać z siebie wrażliwość i delikatność. Tylko ona może sprawić, że będę lepszym człowiekiem."

Ich świat przepełniały obowiązki, oddanie, odwaga, twarde zasady i zero skrupułów. Po śmierci ojca Asa wykiwał przeciwników, w tym ojca Gianny, pokazując swoją wartość, siłę i odwagę. Stanął na czele władzy, biorąc na swoje barki wielką odpowiedzialność. Był brutalem, niestety miał też wielką słabość, z którą się za bardzo afiszował. Pokochał Giannę, bezgranicznie od najmłodszych lat, stała sie jego obsesją. Tak bardzo sie bał, że ktoś ją skrzywdzi, nie uważał, sam często ją ranił i sprawiał ból, przytłaczał i osaczał, a ona uciekała, obecna ciałem, duszą była daleko. Chciał zdobyć także jej serce, ale tego nie da sie zdobyć siłą, na zaufanie i oddanie najcenniejszej rzeczy trzeba ciężko zapracować.  Czeka ich trudna przeprawa, pojedynki i walka z wrogiem, który nadchodzi, rośnie w siłę i uderzy w najmniej oczekiwanym momencie, bolesnie i z niecnym planem zemsty. Żyła w miarę wolno, a teraz nie dość, że jej tą wolność odebrano, to jeszcze musi nauczyć się żyć z Asą, przy nim, i zanurzyć się w świecie, przed którym tak bardzo chciała uciec.
Giannę i Asę czekaja trudne chwile, choć z jednym uda im się uporać, co rusz będą stawali przed innymi wyzwaniami, które nie wiadomo z jakim skutkiem się zakończą. Historia przepełniona ognistymi chwilami, walką do ostatniego tchnienia, wytrwałością, determinacją, ogromną miłością Diabła i Anielicy. Czekam ciąg dalszy, bowiem książka zakończyła się w kluczowym momencie. Piekło coraz bardziej się rozprzestrzenia, a Diabeł, czuję, że dopiero w kolejnym tomie pokaże swoje prawdziwie demoniczne wnętrze. Bardzo polecam i zachęcam.

"Należysz do mnie" Ewelina Skowron Wydawnictwo NieZwykłe to pierwszy tom cyklu "Zmuszona". Jest to debiut autorki i powiem Wam bardzo udany, bawiłam się świetnie. Mafia została pokazana z zupełnie innej strony. Przyzwyczajona do porachunków, brutalności dostałam ciekawą fabułę ze świetnie wykreowanymi bohaterami. Nutka pikanterii podsyca czytanie i powoduje wypieki na twarzy.

"-Nie żałuj tego, co przynosi ci przyjemność, Gianno. Nie myśl o tym, jak o czymś złym. Zwłaszcza że to było wspaniałe doświadczenie".

Asa Coletti po śmierci ojca zostaje bossem nowojorskiej mafii, dzięki tej pozycji może zdobyć wybrankę swojego serca. Gianna Mangano zna zasady mafii, wie że z niej nie ma ucieczki. Pomimo swobody, którą dał jej ojciec musi podporządkować się decyzji nowego bossa. Za trzy miesiące będzie "Panią Coletti". Dziewczyna i ojciec nie są zachwyceni tą decyzją, niestety nie mogą się sprzeciwić. Gianna zna zasady, musi porzucić swoje plany i marzenia. Pomimo tego, że zna Asę od dziecka boi się go, choć mężczyzna wzbudza w niej też inne uczucia których nie chciałaby czuć. Zaczyna się wyścig z czasem do ślubu. Gianna nie chce przekroczyć pewnych granic, które dla Colettiego są normalne. Życie u boku mafioza z wybuchowym charakterem nabiera tempa. Jak zakończy się ta historia? Czy bohaterowie będą że sobą walczyć? Czy "nowy boss" zdobędzie serce swojej wybranki?

"Nie musisz być nieszczęśliwa, jeszcze nic nie jest przesadzone. Czasami to od nas zależy, jak będziemy się czuć i boku drugiej osoby".

Autorka zaserwowała nam ciekawą fabułę. Książka wciąga i interesuje treścią. Relacja pokazana pomiędzy bohaterami dojrzewa, towarzyszy jej wiele emocji tych złych i dobrych. Ja jako czytelnik niejednokrotnie zastanawiałam się jak ta historia się zakończy. Zostajemy wciągnięci w świat bohaterów od samego początku, nie spodziewając się takiej bomby na zakończenie... Tak nie kończy się książki. Dobrze, że na kolejną część nie musimy długo czekać. "Zawsze moja" będzie mieć premierę już 16 listopada, dlatego szybciutko zapoznajcie się z historią Asa i Gianny...