Narcystyczna osobowość naszych czasów

Ocena: 5 (3 głosów)

Słowo ,,narcyzm" jest jednym z częściej używanych - powtarzane w mediach i wpisywane w internetowe wyszukiwarki. Ale co tak naprawdę znaczy?

Zrozumieć jedno z większych wyzwań psychologicznych naszych czasów.

W swojej książce dr W. Keith Campbell uchyla rąbka tajemnicy, przedstawiając najnowsze psychologiczne, osobowościowe i społeczne badania tego zjawiska. Opisuje spektrum narcyzmu aż po narcystyczne zaburzenie osobowości, ale też uświadamia, że niemal każdy prezentuje narcystyczne cechy w codziennym funkcjonowaniu. Narcystyczna osobowość naszych czasów oferuje rady i sugestie, jak łagodzić tego rodzaju toksyczne zachowania własne oraz innych. Wskazując najnowsze trendy, które je nasilają, jak uzależnienie od portali społecznościowych i hermetyczne subkultury, tłumaczy, jak się przed nimi chronić.

Informacje dodatkowe o Narcystyczna osobowość naszych czasów:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2024-02-13
Kategoria: Psychologia
ISBN: 9788383380629
Liczba stron: 272
Tytuł oryginału: The New Science of Narcissism

więcej

Kup książkę Narcystyczna osobowość naszych czasów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Narcystyczna osobowość naszych czasów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2024-03-06, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

Okładka jest w kolorze jasnoniebieskim/miętowym, a na samym środku mamy kwiat, narcyz. Nie posiada skrzydełek, więc nie ma dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ma kremowe strony, czcionkę wystarczającą dla oka, odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane. Na samym początku mamy spis rozdziałów i podrozdziałów, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, o czym dokładnie będziemy czytać. 

Osobowość narcystyczna, to bardzo popularny temat w dzisiejszych czasach. Byłam ogromnie ciekawa tego, jak ta książka przybliży mi ten temat. Liczyłam na naprawdę świetną książkę, którą pochłonę z ogromnym zaciekawieniem. Pierwsza część jest niezwykle szczegółowo opisana, widać, że autorzy wiedzieli, o czym piszą i jak podzielić się fachową wiedzą. Niemniej jednak, jak dla mnie... Było opisane za dokładnie, za dużo, nużyło mnie jej czytanie... Szkoda, bo gdyby było to w bardziej przystępny sposób przedstawione, podejrzewam, że nie mogłabym się od niej oderwać. Druga i trzecia część już była znacznie lepsza, w przystępniejszy sposób opisana. Jednak odczucie znużenia towarzyszyło mi przez całość i jakoś topornie szła mi jej lektura. Wielka szkoda... 

Niemniej jednak, nie mogę powiedzieć, że jest źle napisana, czy potraktowana po macoszemu, bo nie jest. Dokładna, skrupulatnie dopracowana, której nic nie brakuje. Myślę, że wielu z Was może przypaść do gustu ze względu właśnie na ten temat. Przeczytacie o charakterystyce narcyzmu, o cechach osobowości, jak wyglądają narcystyczne relacje, władze, czy portale społecznościowe a samo pojęcie narcyzmu. I mamy też kilka rozdziałów odnośnie radzenia sobie z takim człowiekiem. 

Mnie nie przypadła do gustu, ze względu na natłok informacji, które zostały w za bardzo "sztywny" sposób przedstawione. Ale wierzę, że wielu z Was może się spodobać, więc dajcie jej szansę i oceńcie sami. :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Gdybym miała jednym zdaniem podsumować tę książkę powiedziałabym, że jest to kompendium wiedzy o narcyzmie. Ta książka jest tak rzetelna, szczegółowa i napisana w sposób, aby każdy zrozumiał to zagadnienie. Aż mi się przypomniały studia psychologiczne, szczerze mówiąc spokojnie można by poprowadzić z dwa semestry zajęć bazując jedynie na tej książce. Mamy tu wszystko od definicji, która zmieniała się na przestrzeni lat, pokazanie jej w różnych nurtach psychologicznych po rodzaje narcyzmu. Znajdziemy tu jak narcyzm się mierzy, będziemy mogli nawet wykonać test na sobie. Wszystko jest opatrzone łatwymi do zapamiętania grafami i tabelkami. Po przeczytaniu tej książki wystarczy do niej zajrzeć by od razu wiedzieć gdzie znajdziemy coś czego potrzebujemy. Mamy przekrój osobowości narcystycznych z pokazanym ich systemem funkcjonowania w dzisiejszym życiu. W tej książce są też podpowiedzi jak sobie radzić z osobami o narcystycznej osobowości, dowiemy się też w jaki sposób narcyzm się leczy. Wszystko to opisane w dokładny sposób z wieloma przykładami. Jeśli więc szukasz czegoś o narcyzmie, z pewnością znajdziesz to w tej książce. A jeśli to Cię nie zainspirowało do przeczytania tej książki zdradzę ci sekret, znajdziesz w niej „przepis” na Donalda Trumpa 😊

Link do opinii
Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka jest prawie dwa centymetry wyższa od standardowych i centymetr dłuższa. Mamy średniej wielkości druk i całkiem sporo wykresów, które pokazują nam różnice, które autorzy chcieli nam ukazać. Z poradnika dowiemy się kim jest narcyz i jak to się stało, że pojawiło się owe określenie. Dowiedziałam się, że dawniej istniały dwa typy narcyzów. Jednym z nich był narcyz wielkościowy, który wszystkimi manipulował i siebie stawiał na pierwszym miejscu. Lubił się popisywać i obrażać innych sugerując tym swoją wyższość. Drugim typem był narcyz wrażliwy, który chciał by go podziwiano. Był czujny, delikatny, wrażliwy i zamknięty w sobie. Mógł też występować jako osoba, która łączy te dwie cechy. Tak zwany władca wszystkiego z dość szybkim obrażaniem się. Każdy przypadek będzie tu świetnie opisany, nawet mamy podane nazwy znanych ludzi, którzy przejawiają określone skłonności. (w moim otoczeniu niestety najczęściej występuje ten trzeci typ). Sami możecie też sprawdzić, czy czasami nie macie przejawów narcyzmu za sprawą pewnych pomiarów z tabelki ze strony 52. Na 57 stronie macie interesujący test mierzenia narcyzmu, który możecie przejść. Podobno wielu narcyzów prowadzi swoje konta społecznościowe i na podstawie wytycznych z książki możecie sami określić, czy ktoś jest tam z wami, bo sprawia mu to przyjemność, czy raczej zależy mu na rzeczach, które za niego bądź dla niego wykonujecie.
Bardzo dobrze mi się ją czytało z tego względu, że zawsze cokolwiek nie mamy tłumaczone, to jest podany do tego konkretny przykład oraz nawet osoba, która pod te kryteria występuje. Najciekawsze było dla mnie to, że nie zawsze rodzimy się narcyzami, choć bywa, że jest to zaburzenie, którym uległo nasze myślenie. To, kim się stajemy w dużej mierze zawdzięczamy naszemu dzieciństwu. Niestety albo stety, cokolwiek w życiu robimy, czego się boimy, lub co akceptujemy, wywodzi się właśnie ze sposobu naszego wychowania. To, czego nam brakowało, staramy się zapewnić sobie w dostatku. Obserwując zachowania naszych rodziców, zbieramy sobie schematy na których bazujemy powielając je, lub idąc im w zaprzeczenie. Poradnik daje nam wiele cennych wskazówek jak przede wszystkim bronić się przed narcyzami, lecz zwraca uwagę też na to, by przyjrzeć się własnym cechom charakteru. Nigdy bowiem nie wiemy, czy czasami największym wrogiem dla siebie nie jesteśmy my sami.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy