Nauka. To lubię

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać? Wznowienie książki Nauka. To lubię autorstwa znanego, cenionego i lubianego dziennikarza Tomasza Rożka odpowie na wszystkie te pytania.

Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy.

W poszczególnych rozdziałach znajdują się również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dzieci poczują się niczym prawdziwi odkrywcy.

Nauka. To lubię to książka familijna dla ciekawego świata czytelnika w każdym wieku.

Informacje dodatkowe o Nauka. To lubię:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2020-08-12

Kup książkę Nauka. To lubię

Nauka. To lubię - opinie o książce

Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd.
Tomasz Rożek. @tomasz.rozek
@wydawnictwo_wilga

Jak to możliwe, że z piasku da się zbudować zamek? Czy można zobaczyć muzykę? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Czyżby było coś prawdziwego w powiedzeniu, że częste mycie skraca życie? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać?
Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, odpowiada na tego rodzaju pytania w sposób, który pojmie nawet dziecko czy zdeklarowany humanista – mimo że odpowiedzi nie zawsze okazują się tak proste, jak mogłoby się wydawać. Autor przytacza liczne przykłady z życia codziennego, przystępnie i intrygująco przedstawia nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Udowadnia, że nauka może być fascynująca, da się zrozumieć i… lubić. A otaczająca nas rzeczywistość kryje przed nami wiele tajemnic.
Książka jest wzbogacona rysunkami i zdjęciami pozwalającymi bliżej przyjrzeć się opisywanym zjawiskom. Wśród nich znajdują się wizualne propozycje eksperymentów, które z łatwością można wykonać w domu.
Polecam jako książkę familijną – dla ciekawego świata czytelnika w każdym wieku. To encyklopedia wiedzy na temat otaczającego nas świata, która pokazuje, że nauka otacza nas wszędzie.

"Nauka to lubię” to książka dla wszystkich ciekawych świata. Może ją czytać dziecko jak i dorosły.
W łatwy sposób autor wyjaśnia skomplikowane zjawiska.
Tekst uzupełniają piękne zdjęcia i ilustracje, które są w formie mini komiksu. Są one bardzo zabawne i potwierdzają, że wiedza może być przekazywana w ciekawy i zabawny sposób.

Jeśli jesteś ciekawy tego:
Co zamarza szybciej – zimna czy ciepła woda?
Czy rzeczywiście ryby nie mają głosu?
Dlaczego skrzypce Stradivariusa są najlepsze?
to w Twoich rękach musi znaleźć się ta książka.
Ona odpowie Ci na jeszcze wiele, wiele innych pytań.

Po każdej „ciekawostce” Profesor odpowiada na różne pytania Zuzi i Janka.
- Jak wyprać, żeby wyprać.
- Jajecznica na teflonie.
- Uszy mogą widzieć.
Autor wykorzystuje, do odpowiedzi na te i inne zagadnienia, dialog.

Do tego książka zawiera propozycje eksperymentów, które można wykonać samemu w domu. Są one dokładnie wytłumaczone, bo oprócz informacji, co jest do nich potrzebne i opisu dodatkowo zawierają zdjęcia.

Polecam.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-03-15, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Kawałek ciekawej, ale jednak jak dla dzieci zbyt chaotycznej i nieco zbyt naukowo podanej wiedzy. Można to było trochę uporządkować i podać w odrobinę bardziej przyswajalnej formie. Niemniej mój sześciolatek słuchał chętnie i przeczytamy też pozostałe.