Nawia - Wstęp do Świata Dusz

Proszę Cię o chwilę uwagi, bo kimkolwiek jesteś, pisząc te słowa, wyobrażam sobie chwilę, w której je przeczytasz i czuję Twoją bliskość. Niezależnie od tego, czy inni widzą Cię jako rozświetloną błyskiem fleszy gwiazdę, czy nieśmiałą szarą myszkę, myślę teraz o Twym pięknie kryjącym się znacznie głębiej niż pozycja, osiągnięcia i wykonywany zawód.

Nie wiem, kogo robi z Ciebie ten świat, jak jesteś oceniany ani ilu masz ludzi pod sobą i jak fajnych masz znajomych. Nie jest to ważne, bo wierzę, że słowa, jakie tu przeczytasz, trafią w miejsce, które jest silniejsze od tego wszystkiego. Tam, gdzie wszyscy jesteśmy podobni.

Pozwól więc, że opowiem Ci historię, która w dużej części jest metaforą zdarzeń, w których brałem udział. Nie zastanawiaj się nad tym, co jest prawdą, a co nie. Uruchom wyobraźnię i stań się moim bohaterem, bo to właśnie Ty jesteś adresatem treści, którą niebawem przeczytasz.

Poznaj duchową historię, która rozgrywa w naszym materialnym, najbliższym otoczeniu…

Głównym bohaterem powieści jest 23-letni mężczyzna, który razem ze swoją młodszą o kilka lat dziewczyną przeprowadza się z rodzinnego Płocka do Warszawy. Para szybko poznaje trudy życia na własną rękę, co powoduje liczne komplikacje w ich związku. Wyzwania dorosłości i przewrotność losu całkowicie zmieniają ich postrzeganie świata. Dramatyczna historia miłosna prowadzi bohaterów przez niezwykłą drogę tajemniczości, duchowych odkryć i doświadczeń, w które sami wcześniej by nie uwierzyli.

Informacje dodatkowe o Nawia - Wstęp do Świata Dusz:

Nawia - Wstęp do Świata Dusz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przedstawiam Wam dzisiaj książkę autorstwa @nawia_book oraz @michal_bajo_autor pt. "NAWIA Wstęp do Świata Dusz.

Za egzemplarz dziękuję @nawia_book oraz @michal_bajo_autor

Lektura zabiera nas w podróż pełną zróżnicowanych emocji, pragnień, słabości i pasji. Poznając świat Nawii docenimy to, co skrywamy w sobie, jak ważna jest każda chwila w naszym życiu.

Robert Pelczar i Weronika Malicka pochodzili z Płocka, tam się poznali, zaczęła się ich miłość. Ich wspólne zamieszkanie w Warszawie, to krok w dorosłość, najważniejsza chwila w życiu. Ich samodzielność miała być łatwa, przyjemna, jednak błoga sielanka zamieniła się w rutynę i nijakość. Dopiero krótka rozłąka i powrót uświadomił im, czym jest pewność własnych uczuć, jak wiele każde z nich wnosi do życia. Nagle jedno zdarzenie zmieniło wszystko w kompletną ruinę. 20- letnia Weronika umiera. W duszy Roberta zapanował mrok, a życie stało się koszmarem... przeżyje śmierć kliniczną. Dlaczego przedawkował narkotyki? Ludzie po śmierci klinicznej się zmieniają, ale czy na zawsze?

Kim jest Robert, medium, jasnowidzem?

Pogubił się w nowym świecie, w tym co jest prawdą, rzeczywistością, a co złudzeniem. Sukces gonił sukces, wciągnął się w świat materialnych pokus, nie liczył się z pieniędzmi. Miał też za sobą kilka dobrych uczynków. Balansował na krawędzi dwóch światów, który wybierze?

Dzięki twórczości autora @michal_bajo_autor, możemy zbliżyć się do tego co w sobie skrywa... Do duszy, którą się kieruje. Tworzymy z autorem bliskość wykraczającą poza fizyczność. Przez pogoń za przemijającą sztucznością, marnujemy coś znacznie cenniejszego - wolność duchową. Życie jest krótkie, nie wiemy co nas czeka jutro? Historia przedstawiona w lekturze jest bliżej prawdy. Uwikłani w trudy bieżącego życia, nie potrafimy odnaleźć własnego miejsca na ziemi, zmieniamy pracę, otoczenie, a przecież krótsza droga do wewnętrznego spokoju jest w nas samych. Nie pozwólmy, żeby modelował nas obecny, zapędzony świat, ale bądźmy prawdziwi...

Książkę czytało mi się z wielkim zainteresowaniem i ciekawością. Zapraszam wszystkich do świata dusz😉.

„Nawia – Wstęp do Świata Dusz” to powieść przepełniona duchowymi przesłaniami, przemyśleniami zabierająca nas do rzeczywistości, której nie widać, a która istnieje poza naszymi fizycznymi zmysłami. Zaczyna się jak zwykła powieść obyczajowa, lecz z kolejnymi wydarzeniami odkrywa przed nami wizje pozazmysłowe, gdyż w pewnym momencie Robert zaczyna dostrzegać to, czego nie widać gołym okiem. Uświadamia, że jesteśmy tak zakotwiczeni w fizyczności, że nie dostrzegamy duchowych aspektów życia.

Powieść jest szczególną opowieścią o podróży przez życie i do swego wnętrza. Nie jest to zwykła, obyczajowa historia z serii żyli długo i szczęśliwie. Autor zabiera nas, bowiem w niecodzienną wyprawę przez meandry życia, którą przyrównuje do rejsu niewielkim jachtem z żaglem. Ten motyw pojawia się pod każdym rozdziałem, który jest alegorią podróży przez życie. Jej poszczególne etapy stanowią specyficzny komentarz, do tego, co dzieje się aktualnie w danym wątku a także jest zapowiedzią tego, czego możemy się podziewać w dalszej drodze.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/831-nawia.html