Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria: Podróżnicze

To nowe wydanie mojej drugiej książki, do której dodałam kody QR z filmami z podróży J oraz nową okładkę z lwiątkiem.

Cieszę się, że znowu razem wyruszymy w podróż i będziemy odkrywać nieznane. Pojedziemy w wiele ciekawych miejsc aż na trzech kontynentach! W Ameryce Południowej sprawdzimy, dlaczego flamingi są różowe J i co robią szynszyle na kamiennej pustyni. W Azji będziemy obserwować robale, popłyniemy katamaranem na poszukiwania żółwi morskich i dotrzemy na Komodo! - wyspę zamieszkaną przez największe jaszczury na świecie nazywane ,,smokami".

Dotrzemy też do Afryki, do stóp wodospadu nazywanego ,,dymiącą wodą" oraz na sawannę, gdzie spotkamy rodzinę lwów z lwiątkami J.

Rozdział o afrykańskiej sawannie i spotkaniu rodziny lwów to jeden z moich ulubionych! Mam nadzieję, że pokochasz lwiątka tak jak ja!

Nela

Spis treści:

Afrykańskie safari Wodospad na Nilu Błękitnym Dlaczego flamingi są różowe Góry Semien Jeden dzień na Zanzibarze Żółwie z wyspy Gili Wyprawa na Komodo Straszliwe robale Świątynia Małp Czy boisz się hipopotama?

Tagi: Przeznaczone dla mężczyzn i/lub chłopców

Opinie o książce - Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane. Wydanie II z nową okładką, uzupełnione o kody QR

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2019-07-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2019,

Zachwyciło mnie przepiekne bordowe jezioro Laguna Colorada. I oczywiście żółwie z  indonezyjskiej wyspy Gili. Aż chciałoby się zamieszkać na wyspie, gdzie nie ma ani jednego auta! Na Gili Trawangan ludzie dbają o czystość powietrza!

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Najciekawszy przedmiot, który przedstawia nam Nela, podczas swoich podróży to etiopska szczoteczka do zębów:) I od razu wiadomo, czemu murzyni mają białe zęby, po prostu je myją:)

Nelę - małą reporterkę zna chyba każde dziecko i każdy dorosły. Dziewczynka jest dziecięcym przewodnikiem w świat niebezpieczny, czasem dziki, a najczęściej taki, do którego większość maluchów czy też już całkiem sporych dzieciaczków, nie będzie mieć dostępu.

Podobnie i u nas w domu - przygody Neli to hit. Dziewczyny uwielbiają słuchać jej opowieści, a jeszcze bardziej oglądać ilustracje. Do tej pory miałyśmy w domu 3 książki dziewczynki, każda z biblioteki. Teraz jednak, dzięki współpracy z Wydawnictwem Burda Książki, dziewczyny otrzymały własny egzemplarz "Nela na 3 kontynentach" z nową szatą graficzną.
Podobnie jak starsze wydania, to nowe również przyciąga wzrok i uwagę czytelnika. Ja z kolei uwielbiam okładki i ilustracje. Książka jest naprawdę dopracowana w każdym szczególe.
Nela zabiera nas w podróż do Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Pokazuje dzieciom trud wędrówki, opowiada o życiu zwierząt i mieszkańców, przybliża ich zwyczaje. Każda opowieść pełna jest fotografii wykonanych zarówno przez dziewczynkę, jak i doświadczonego fotografa.
Bardzo fajnym pomysłem jest, zwracanie się bezpośrednio do dziecka. Zadawanie mu pytań, zapraszanie do wspólnej wędrówki, zachęcanie do myślenia, szukania, rozwiązywania zagadek. Dzieci starsze, tzn. 6+ wyjątkowo zwracają uwagę na te zabiegi i uczestniczą aktywnie w czytaniu. Kolejnym fantastycznym pomysłem są ciekawostki i wyjaśnienia udzielane przez małą podróżniczkę - czy wiedzieliście, że flamingi rodzą się białe, a ich kolor to wpływ... wody? Ale nie takiej zwykłej oczywiście :) Ja nie wiedziałam!! Rewelacja!
Więcej zapraszam na blog www.zaczytanaemigrantka.eu

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2017-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 3, Przeczytałam,

Kup książkę Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane. Wydanie II z nową okładką, uzupełnione o kody QR

Nela i sekrety dalekich lądów
Nela Mała Reporterka0
Okładka ksiązki - Nela i sekrety dalekich lądów

Cześć! Nazywam się Nela, mam 13 lat, a to jest moja jedenasta książka J. Wybierzemy się w niej na odkrywanie sekretów pewnej ogromnej dalekiej...

Nela na tropie przygód
Nela Mała Reporterka0
Okładka ksiązki - Nela na tropie przygód

Kolejna, czwarta książka z przygodami Neli. Tym razem mała Reporteka zabiera czytelnika w podróż, do takich miejsc jak: Korsyka, Wietnam, Birma...

Kudłata
Hwang Sun-mi