Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane. Wydanie II z nową okładką, uzupełnione o kody QR

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788380535183
Liczba stron: 220

Ocena: 4.33 (3 głosów)
Inne wydania:

To nowe wydanie mojej drugiej książki, do której dodałam kody QR z filmami z podróży J oraz nową okładkę z lwiątkiem.

Cieszę się, że znowu razem wyruszymy w podróż i będziemy odkrywać nieznane. Pojedziemy w wiele ciekawych miejsc aż na trzech kontynentach! W Ameryce Południowej sprawdzimy, dlaczego flamingi są różowe J i co robią szynszyle na kamiennej pustyni. W Azji będziemy obserwować robale, popłyniemy katamaranem na poszukiwania żółwi morskich i dotrzemy na Komodo! - wyspę zamieszkaną przez największe jaszczury na świecie nazywane ,,smokami".

Dotrzemy też do Afryki, do stóp wodospadu nazywanego ,,dymiącą wodą" oraz na sawannę, gdzie spotkamy rodzinę lwów z lwiątkami J.

Rozdział o afrykańskiej sawannie i spotkaniu rodziny lwów to jeden z moich ulubionych! Mam nadzieję, że pokochasz lwiątka tak jak ja!

Nela

Spis treści:

  1. Afrykańskie safari
  2. Wodospad na Nilu Błękitnym
  3. Dlaczego flamingi są różowe
  4. Góry Semien
  5. Jeden dzień na Zanzibarze
  6. Żółwie z wyspy Gili
  7. Wyprawa na Komodo
  8. Straszliwe robale
  9. Świątynia Małp
  10. Czy boisz się hipopotama?

Tagi: Przeznaczone dla mężczyzn i/lub chłopców

Kup książkę Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane. Wydanie II z nową okładką, uzupełnione o kody QR

Zobacz także

Opinie o książce - Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane. Wydanie II z nową okładką, uzupełnione o kody QR

Avatar użytkownika - zaczytana_emigra
zaczytana_emigra
Przeczytane:2019-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Nelę - małą reporterkę zna chyba każde dziecko i każdy dorosły. Dziewczynka jest dziecięcym przewodnikiem w świat niebezpieczny, czasem dziki, a najczęściej taki, do którego większość maluchów czy też już całkiem sporych dzieciaczków, nie będzie mieć dostępu.

Podobnie i u nas w domu - przygody Neli to hit. Dziewczyny uwielbiają słuchać jej opowieści, a jeszcze bardziej oglądać ilustracje. Do tej pory miałyśmy w domu 3 książki dziewczynki, każda z biblioteki. Teraz jednak, dzięki współpracy z Wydawnictwem Burda Książki, dziewczyny otrzymały własny egzemplarz "Nela na 3 kontynentach" z nową szatą graficzną.
Podobnie jak starsze wydania, to nowe również przyciąga wzrok i uwagę czytelnika. Ja z kolei uwielbiam okładki i ilustracje. Książka jest naprawdę dopracowana w każdym szczególe.
Nela zabiera nas w podróż do Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Pokazuje dzieciom trud wędrówki, opowiada o życiu zwierząt i mieszkańców, przybliża ich zwyczaje. Każda opowieść pełna jest fotografii wykonanych zarówno przez dziewczynkę, jak i doświadczonego fotografa.
Bardzo fajnym pomysłem jest, zwracanie się bezpośrednio do dziecka. Zadawanie mu pytań, zapraszanie do wspólnej wędrówki, zachęcanie do myślenia, szukania, rozwiązywania zagadek. Dzieci starsze, tzn. 6+ wyjątkowo zwracają uwagę na te zabiegi i uczestniczą aktywnie w czytaniu. Kolejnym fantastycznym pomysłem są ciekawostki i wyjaśnienia udzielane przez małą podróżniczkę - czy wiedzieliście, że flamingi rodzą się białe, a ich kolor to wpływ... wody? Ale nie takiej zwykłej oczywiście :) Ja nie wiedziałam!! Rewelacja!
Więcej zapraszam na blog www.zaczytanaemigrantka.eu

Link do opinii
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2017-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód
Nela Mała Reporterka0
Okładka ksiązki - Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód

To najlepsza nauka, bo sama wchodzi do głowy, ot tak mimochodem. Oprócz zabawy dzieci przy okazji ćwiczą pisanie i czytanie, wykonują proste działania...

Nela na tropie przygód
Nela Mała Reporterka0
Okładka ksiązki - Nela na tropie przygód

Kolejna, czwarta książka z przygodami Neli. Tym razem mała Reporteka zabiera czytelnika w podróż, do takich miejsc jak: Korsyka, Wietnam, Birma, Kostaryka...

Zobacz wszystkie książki tego autora