Nela na 3 kontynentach

Nazywam się Nela i mam już dziewięć lat. A to jest już moja druga książka! Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i ostatnio Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny i ostatnio też Wietnam. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Możesz przeczytać też moją pierwszą książkę pt. „10 niesamowitych przygód Neli” i oglądać moje filmy w internecie oraz na TVP 1 i TVP ABC! Odwiedź też mój facebook: www.facebook.com/podrozeneli

Informacje dodatkowe o Nela na 3 kontynentach:

Nela na 3 kontynentach - opinie o książce

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2019-07-16, Ocena: 4, Przeczytałam,

Zachwyciło mnie przepiekne bordowe jezioro Laguna Colorada. I oczywiście żółwie z  indonezyjskiej wyspy Gili. Aż chciałoby się zamieszkać na wyspie, gdzie nie ma ani jednego auta! Na Gili Trawangan ludzie dbają o czystość powietrza!

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Najciekawszy przedmiot, który przedstawia nam Nela, podczas swoich podróży to etiopska szczoteczka do zębów:) I od razu wiadomo, czemu murzyni mają białe zęby, po prostu je myją:)

Nelę - małą reporterkę zna chyba każde dziecko i każdy dorosły. Dziewczynka jest dziecięcym przewodnikiem w świat niebezpieczny, czasem dziki, a najczęściej taki, do którego większość maluchów czy też już całkiem sporych dzieciaczków, nie będzie mieć dostępu.

Podobnie i u nas w domu - przygody Neli to hit. Dziewczyny uwielbiają słuchać jej opowieści, a jeszcze bardziej oglądać ilustracje. Do tej pory miałyśmy w domu 3 książki dziewczynki, każda z biblioteki. Teraz jednak, dzięki współpracy z Wydawnictwem Burda Książki, dziewczyny otrzymały własny egzemplarz "Nela na 3 kontynentach" z nową szatą graficzną.
Podobnie jak starsze wydania, to nowe również przyciąga wzrok i uwagę czytelnika. Ja z kolei uwielbiam okładki i ilustracje. Książka jest naprawdę dopracowana w każdym szczególe.
Nela zabiera nas w podróż do Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Pokazuje dzieciom trud wędrówki, opowiada o życiu zwierząt i mieszkańców, przybliża ich zwyczaje. Każda opowieść pełna jest fotografii wykonanych zarówno przez dziewczynkę, jak i doświadczonego fotografa.
Bardzo fajnym pomysłem jest, zwracanie się bezpośrednio do dziecka. Zadawanie mu pytań, zapraszanie do wspólnej wędrówki, zachęcanie do myślenia, szukania, rozwiązywania zagadek. Dzieci starsze, tzn. 6+ wyjątkowo zwracają uwagę na te zabiegi i uczestniczą aktywnie w czytaniu. Kolejnym fantastycznym pomysłem są ciekawostki i wyjaśnienia udzielane przez małą podróżniczkę - czy wiedzieliście, że flamingi rodzą się białe, a ich kolor to wpływ... wody? Ale nie takiej zwykłej oczywiście :) Ja nie wiedziałam!! Rewelacja!
Więcej zapraszam na blog www.zaczytanaemigrantka.eu

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2017-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
10 niesamowitych przygód Neli
Nela0
Okładka ksiązki - 10 niesamowitych przygód Neli

Cześć, nazywam się Nela i mam osiem lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać...

Nela i tajemnice świata
Nela0
Okładka ksiązki - Nela i tajemnice świata

Nazywam się Nela i mam dziewięć lat. A to jest już moja trzecia książka! Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem...