Niania w Nowym Jorku

Międzynarodowy bestseller! Ponad 70 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w Polsce. Niania w Nowym Jorku to historia dwudziestokilkuletniej Nanny, która jako opiekunka czteroletniego chłopca staje się świadkiem rodzinnego piekiełka skrywanego za pozorami normalności. Młode autorki, wcześniej pracujące jako zawodowe nianie, z drapieżną ironią ukazały współczesny model rodziny, wynaturzony przez wszechobecny kult konsumpcjonizmu: pozbawioną uczuć matkę, nieobecnego i zajętego romansami ojca i dziecka tęskniącego za miłością i czułością rodziców. Niania w Nowym Jorku to opowieść pełna ciętego humoru, a przy tym wzruszająca i na wskroś prawdziwa. To z jednej strony wariacko śmieszny opis licznych perypetii, a z drugiej – gorzka satyra na styl życia, w którym wszystko ma większą wartość niż uczucia najbliższych. Wkrótce premiera filmu Niania w Nowym Jorku ze Scarlett Johansson w roli głównej!

Informacje dodatkowe o Niania w Nowym Jorku:

Niania w Nowym Jorku - opinie o książce

Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2016-09-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Nawet fajna książka.Opowiada o młodziutkiej Nanny która zatrudnia się u bogatych państwa X aby opiekować się ich czteroletnim synem Grayerem.Nie jest to typowa komedia a raczej dramat bo jakże inaczej można nazwać rodziców którzy nie kochają swojego syna,traktują go powierzchownie i nie chcą się nim zajmować.Nanny zastępuje mu matkę,dba o niego i wiąże się z nim emocjonalnie.Trochę porzykre są relacje w tej rodzinie gdzie nie ma miłości,szacunku,zaufania a są zdrady,pieniądze ważniejsze od rodziny i brak szacunku do kogokolwiek.
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2015-01-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek na 2015 rok,
Studentka zostaje nianią u zamożnej rodziny. Pozornie dobrze płatna i przyjemna praca okazuje się prawdziwą szkołą przetrwania, ale uroku dodaje jej wyjątkowo przystojny sąsiad:) Autorkami książki są dwie dziennikarki, które opisały swoje doświadczenia, które zdobyły pracując jako nianie u bogatych rodzin zamieszkujących Manhattan.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-11-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Niania w Nowym Jorku" jest książką niezwykle przewidywalną już po samym tytule. Może i opisuje świat tzw. wyższych sfer, ale przede wszystkim zwraca uwagę na fakt, że prawdziwej, rodzicielskiej miłości nie zastąpią nawet najpiękniejsze i najdroższe prezenty. O dziwo "czarnym charakterem" nie okazał się tu ojciec czteroletniego Grayera, ale jego pozbawiona jakichkolwiek ciepłych uczuć matka (chociaż moim zdaniem tych dwoje było siebie wartych). Dopiero, gdy w życiu tego malucha pojawiła się niania, Grayer poznał czym jest miłość, zainteresowanie i troska ze strony drugiego człowieka. Paradoksem jest, że obca osoba obdarzyła go bezinteresowną, rodzicielską miłością niż jego zajęci swoim życiem i traktujący go jak drogi dodatek do swojego bogatego życia rodzice. Mimo, że autorki wiedziały o czym piszą (obie mają za sobą karierę niań) to książka mnie nie zachwyciła - była po prostu nudna, a i humor, którym jest ona reklamowana pozostawia wiele do życzenia.
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2014-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki-2014,
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem,
Kolejna z tych książek, które poleciłabym przyszłym pedagogom i nie tylko im, również rodzicom. Niby niepozorna książka, a jednak wiele można w niej zauważyć, nauczyć się. Jak czytałam niżej, wiele czytelniczek zalicza ją do nudnych. No cóż, filozofię też uważa się za nudą. Zależy po prostu, co kto lubi. Jeśli ktoś woli jedynie po omacku przebrnąć przez książkę, to faktycznie może się wydać ona chaotyczna i nudna. Jeśli natomiast ktoś szuka czegoś więcej niż głupich historyjek, potrafi się zatrzymać i zastanowić nad tym, co właśnie przeczytał - bez problemu poświęci tej książce swój czas. I tak jak już powiedziałam - każdy szuka czegoś innego w książkach. Ja, jako że jestem pedagogiem i interesują mnie wszelkie wątki związane z dziećmi, ich wzajemnymi relacjami oraz relacjami z rodzicami - byłam w stanie nie zasnąć nad książką, powiem więcej - uznać ją za interesującą. Tak więc tym, których nie obchodzi to jak się bohaterzy nazywają (bo przepraszam, co to za argument? Zwłaszcza, że nazwanie pracodawców "X" miało swój cel), a jedynie to, czy książka daje możliwość refleksji, zastanowienia się (zwłaszcza nad wątkiem: rodzic-dziecko) - polecam.
Gorzko-słodka opowieść o współczesnych rodzinach. Gorzka dotyczy rodziny X, w której tytułowa niania pracuje, ale też innych rodzin, z którymi styka się zawodowo. Słodka w odniesieniu do rodziny Nanny, w której wzajemna miłość wiąże się z szacunkiem, troską i dbałością o innych. To również opowieść o mobbingu w miejscu pracy, a jednocześnie o sztuce odkrywania małych radości.
Avatar użytkownika - martellina
martellina
Przeczytane:2013-11-24,

„Niania w Nowym Jorku” autorstwa Nicoli Kraus i Emmy McLaughlin to niezwykła opowieść o zabieganym życiu dwudziestokilkuletniej dziewczyny opowiedziana z nieprzeciętnym poczuciem humoru. Książka została okrzyknięta światowym przebojem wydawniczym roku 2002. Fabuła jest bardzo wciągająca i wcale nie opisuje monotonii życia dwudziestokilkuletniej studentki. Każdy rozdział wciąga coraz bardziej i nawet się czytelnik nie spostrzeże jak książka się skończy. Narracja jest prowadzona w formie pierwszoosobowej. Książka przypomina pamiętnik, dzięki czemu wiemy dokładnie, co czuje i myśli główna bohaterka. Dostarczyła mi naprawdę wiele problemów do przemyślenia.

Z większością kłopotów młodej niani mało kto potrafiłby sobie tak dobrze poradzić jak ona. Opisana historia może być doskonałym podręcznikiem, dla osób, które chcą pracować jako au-pair w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Polecam ją każdemu, kto chce przekonać się, jak wygląda życie niani w Nowym Jorku. W tej pozycji każdy znajdzie coś dla siebie - począwszy od sposobów negocjacji z dziećmi, a skończywszy na problemach miłosnych. Historia ta ofiaruje czytelnikowi zarówno wiele uśmiechu na twarzy jak i sporo ciekawych tematów do rozmowy ze znajomymi.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2010-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Dowcipna lektura, zeekranizowana nawet.
Avatar użytkownika - Beatricze
Beatricze
Przeczytane:2010-11-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jest to ciepła opowieść o gorzkich chwilach w życiu, kiedy zapominamy o tym, by dbać o najbliższych, a także o tym, że poszukiwanie własnej drogi życiowej może się odbywać w najdziwniejszych miejscach i z udziałem najmniej spodziewanych osób.

Lekka i opowiedziana w zabawny sposób historia nowojorskiej niani. To o czym opowiada - jej pracodawcy, oraz inni rodzice dzieci z tzw. bogatych domów- jest okropne , ale opowiada to w tak lekki zabawy sposób, że książkę czyta się bardzo dobrze.

Avatar użytkownika - Magnolia6
Przeczytane:2014-08-09, Ocena: 2, Przeczytałam,
Powrót Niani
Nicola Kraus, Emma McLaughlin0
Okładka ksiązki - Powrót Niani

Powrót Niani to kontynuacja bestsellerowej powieści Emmy McLaughlin i Nicoli Kraus Niania w Nowym Jorku. W tym samym bezpośrednim, pełnym humoru...

Pracująca dziewczyna
Nicola Kraus, Emma McLaughlin0
Okładka ksiązki - Pracująca dziewczyna

24-letnia bohaterka, Girl, zostaje zwolniona z pracy z powodu konfliktu z szefową. Po rozpaczliwych poszukiwaniach znajduje nową, która początkowo wydaje...