Nie chodź po lesie nocą

Rodzina Orłowskich spędza urlop w leśnym domku pod Olkuszem. Podczas festynu w Żuradzie zostaje zabity Jacek Wąsowski zamożny biznesmen, a zarazem mąż kuzynki Renaty Orłowskiej. Podczas śledztwa, które prowadzą Mark Biegler i komisarz Bieda, wychodzą na jaw rodzinne tajemnice skrzętnie skrywane przez Wąsowskich.

Kto chciał śmierci Wąsowskiego? Czy prawdę mówi popularna maksyma, że prawdziwa miłość nie zagląda do metryki? A może jednak powinna zaglądać?

Informacje dodatkowe o Nie chodź po lesie nocą :

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2018-06-12

Kup książkę Nie chodź po lesie nocą

Nie chodź po lesie nocą - opinie o książce

Jak już wiecie uwielbiam książki Danki Braun, na tą trafiłam przypadkiem i bardzo chętnie się za nią zabrałam. Nie sprawdzałam kategorii ale początek zapowiadał się bardzo kryminalnie. Jakież było moje zaskoczenie gdy okazało się, że to literatura obyczajowa.

Podczas festynu w Żuradzie zostaje zamordowany Jacek Wąsowski, biznesmen, bogacz, człowiek mający wysokie mniemanie o sobie, taki, którego już na wstępie się nie lubi. O morderstwo jest podejrzewanych wiele osób, żona, kochanka, wspólnik, syn wspólnika. Policja próbuje rozwikłać tajemniczą zagadkę, a na światło dzienne wychodzącym coraz to nowsze fakty z życia zamordowanego i jego bliskich.

Ja przez większość książki bardziej skupiłam się na historii miłosnej toczącej się pomiędzy dwójką bohaterów. Zakochani w sobie do szaleństwa ale dzieli ich spora różnica wieku i wiele innych przeciwności. Chwilami to nawet nie skupiałam się na tym kto mógł zabić, ale czy tych dwoje będzie ze sobą.

Ta powieść jest naszpikowana sekretami, tu każdy coś ukrywa przed każdym i stara się niczego nie zdradzić, co czyni książkę jeszcze bardziej tajemniczą.

Akcja dzieje się nieśpiesznie, autorka powoli dozuje informację, nie powoduje to, że książka nudzi, a jeszcze bardziej fascynuje. Gdzieś tam z opinii wyczytałam, że to najgorsza książka autorki, ja tak nie uważam, każdą książkę Pani Danki czytam z taką samą fascynacją.

Polecam.

To moje pierwsze spotkanie z książką autorstwa Danki Braun ale z całą pewnością nie ostatnie. Wprowadzenie było chyba zbyt długie ale jak już się wciągnęłam to trudno było mi przerwać czytanie. To zdecydowanie dobra książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Autorka porusza temat różnicy wieku między partnerami, dużej różnicy wieku. Pokazuje jakie na ten temat mamy zakorzenione stereotypy, jak potrafimy wykluczyć kogoś ze społeczności bo go nie rozumiemy a także, że miłość może nas "dopaść" w każdym wieku. Polubiłam styl autorki, wciągnęła mnie w problemy bohaterów. Szukam innych pozycji książkowych autorki i z przyjemnością się w lekturę zagłębię.

Avatar użytkownika - izabelaewa
izabelaewa
Przeczytane:2019-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Uwielbiam powieśći tej autorki są genialne- wciągające ,zagadkowe .Świetna lektura na każda pore roku i w każdym wieku.Serdecznie polecam .P.S.Rodzina Orłowskich jest świetna ,bliższe losy tej rodziny są lepiej opisane we wcześniejszych powieściach.

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2018-09-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,
Nie zabijaj mnie, kochanie
Danka Braun0
Okładka ksiązki - Nie zabijaj mnie, kochanie

W wypadku samochodowym ginie Ewa Kruczkowska - emerytowana nauczycielka, dorabiająca akwizycją wyrobów z żeń-szenia. Jej córka Marta jest zdruzgotana,...

Zabójczy urok blondynki
Danka Braun0
Okładka ksiązki - Zabójczy urok blondynki

Do ekskluzywnego hotelu pod Jasłem przyjeżdża na urlop grupka znajomych. Wśród gości jest Robert Orłowski z rodziną oraz słynąca z miłosnych podbojów...