Nie czas na wymówki. Zdrowe odżywianie dla zabieganych

Książka „Nie ma czasu na wymówki. Zdrowe odżywianie dla zabieganych” to idealna pozycja dla tych, którzy w codziennym ferworze zajęć porzucają zdrowe nawyki lub odkładają zadbanie o zdrowie „na spokojniejszy czas”. Teoretycznie wiedzą, co jest zdrowe, a co nie i jak ważne są odpowiednio zbilansowane posiłki… Tylko ten czas. Skąd go wziąć, by tego wszystkiego dopilnować?

W rzeczywistości bowiem wielu z nas pracuje całe dnie przy komputerze lub biega ze spotkania na spotkanie, i dopiero wieczorem orientujemy się, że jesteśmy głodni i wtedy szukamy „czegoś” w lodówce. Jeśli nic nie znajdziemy, wskakujemy w buty i biegniemy do najbliższego sklepu. Tam pod wpływem głodu wybieramy pożywienie, które przede wszystkim go zredukuje i da przyjemność. Najczęściej nie są to produkty, które będą wspomagać naszą kondycję psychiczną i fizyczną, takie jak owoce, warzywa, pełne ziarno czy orzechy… Raczej wybierzemy produkty bardzo kaloryczne i wysokoprzetworzone.

Po pewnym czasie zaczynamy jednak odczuwać skutki takiego zaniedbania. Budzimy się ciągle niewyspani, borykamy się z problemami skórnymi, nadwagą, kłopotami z trawieniem. Tymczasem nawet przy dużym obciążeniu pracą i innymi zajęciami, zdrowa kuchnia może być ratunkiem przed przemęczeniem i nadmiernym stresem.

Książka ta wyjaśnia, dlaczego konkretne produkty, czy potrawy są istotne dla jakości pracy, obszernie oprowadza po zagadnieniu właściwego odżywienia osób, które żyją w ciągłym pośpiechu i stresie. Przede wszystkim jednak daje klarowne wskazówki, plany działania, menu i przepisy, które przydadzą się zwłaszcza tym, którzy nie chcą tracić czasu na zakupy, gotowanie i zamartwianie się, co podać rodzinie jutro na obiad czy kolację. Albo: co zabrać ze sobą do pracy, by efektywnie ją wykonać. Wszystko po to, by ze spokojem, stopniowo odmienić swój sposób odżywiania na zdrowszy i zyskać więcej sił do pracy.

mgr Milena Nosek – dietetyk, psychodietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowca Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, dietetyk Polskiego Baletu Narodowego. Entuzjastka podróży, teatru i tańca. Admiratorka kuchni śródziemnomorskiej.

Informacje dodatkowe o Nie czas na wymówki. Zdrowe odżywianie dla zabieganych:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2021-11-04
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Nie czas na wymówki. Zdrowe odżywianie dla zabieganych

Nie czas na wymówki. Zdrowe odżywianie dla zabieganych - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-11-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książkę napisała autorka, która jest dietetykiem. Poprzez treść bardzo chce nas zachęcić i zmotywować do samodzielnego przygotowywania posiłków i ich planowania. Wierzy, że jeśli dobrze zorganizujemy swój czas, nie będzie to trwało długo, choć jej głównym zamysłem jest właśnie ich jakość. To ona wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Im spożywamy ją bardziej przetworzoną, tym nasz organizm trudniej ma ją przetrawić, a co za tym idzie, przekłada się to na obniżoną energię, wzrost masy ciała i ogólne zmęczenie. Nic nam nie wychodzi, nawet wydaje się, że wszystko, co złe spada na nasze barki. Dlaczego? Na to pytanie najlepiej odpowie wam książka.

W pierwszej kolejności musicie sobie zadać pytanie, co to jest dieta? Zapewne nie wiecie, że początkowo to słowo oznaczało nie odżywiania, a odnosiło się do stylu życia i sposobu myślenia. To nie był sposób na odchudzanie się. Niestety nasze społeczeństwo na ślepo dąży do odchudzania się, tym bardziej do stosowania standardów, jakie narzucają im media społecznościowe. Nikt tylko nie wie, że takie skakanie sobie z diety na dietę ma zupełnie odwrotny skutek. Zamiast wspomóc nasz organizm, zwyczajnie sami go wyniszczamy.
Żeby poznać prawidłowe znaczenie słowa dieta musicie wiedzieć, że nie polega ona na odchudzaniu się, liczeniu kalorii i narzucaniu sobie oraz innym różnego rodzaju reżimów. Tam naprawdę każdy człowiek jest na diecie, ponieważ tym mianem określa się również dany model czy sposób odżywiania się.
Z poradnika dowiecie się co robić, by być zdrowym i jaką rolę ma w tym witamina D. Co to jest zmęczenie i jak prawidłowo rozróżnić je od zwykłego, a objawu choroby. Wewnątrz jest bardzo dużo ciekawych przepisów.
A teraz taka ciekawostka.
1. Warzyw jedz tyle, ile zmieścisz w dłoni.
2. Ryż, kasze, pseudozboża, makaron, owoce- jedz ich tyle, by zmieściły się w twojej pięści.
3.Mięso, ryba, nasiona roślin strączkowych jedz tyle, by zmieściły się w dłoni pomijając palce, czyli na śródręczu.
4. Tłuszczy jedz tyle, ile zmieści twój opuszek palca.

Jak wygrać z osteoporozą
Milena Nosek0
Okładka ksiązki - Jak wygrać z osteoporozą

Osteoporoza to choroba, która sprawia, że kości tracą gęstość, przez co stają się kruche i podatne na złamania nawet przy niewielkim urazie. Czy można...